Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Multumesc tare mult, fetelor! Anitta, Elly un mare pupic!
Sa nu ma intelegeti gresit, nu m-am exprimat eu cum trebuie, eu ma refeream la parintii mei, la prietenii mei etc. O sa va povestesc ceva legat de asta cand am mai mult timp

--------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana (31.03.2010) si de Robin (25.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineata, dau o cafea pt toata lumea

Eu beau in fiecare dimineata o cafea, expreo dar o fac luuunga, fara ea nu sunt buna de nimic..

Fetele care aveti botezul pe 6, atunci e ziua sotului meu

Andra ma bucur tare ca s-a inhis operatia..tare mi-e frica mie de gelozia asta..sa vedeti ce frumos se jucau ei intr-o zi, dar cum radea Matei in hohote la Luca si eu pe langa ei. ma topeam de drag Luca il pupa toata ziua, dar am avut momente cand l-a muscat de manuta desi el nu are obiceiul asta.

Ma cheama datoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Andra, eu ma gandesc la toata trupa de aici ca imi sunteti tare dragi, dar am zis si eu sa nu ma mai bag in sufletele voastre ca in ultima vreme s-a tot suparat lumea. Te asteptam cu vesti bune de la doctor!!! In legatura cu prietenii... eu sunt singura care are bb si am avut multe surprize neplacute din pacate, de asta si ziceam ieri pe fb ca sunt singura. Asta e viata, mergem inainte.
Elly e bine ca Mihnea scoate gazele, Eric al meu nu vrea si pace sa le scoata sau varsa jumatate din ce a mancat cand reuseste sa le scoata.
Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatza dragutelor.
Profit putin ca e Cezar acasa si sta cu broscuta si intru sa va salut.
Andra, ma bucur ca s-a inchis operatia, sper sa fie totul bine si la dr si sa nu te taie iar .
Noi suntem bine, am inceput sa imi amintesc ca trebuie sa am grija si de mine asa ca ieri m-am machiat (in 3 ore ) , mi-am aranjat parul si mi-am luat tocurile cele mai inalte si cele mai subtiri si am iesit in oras cu familia. Nu pot sa va explic ce am simtit cand mi-a zis sotul meu :" Ce frumoasa esti, iubi".
In seara asta mergem la parintii mei si vom dormi acolo, sper sa fie cumintel EDy. Oricum e obisnuit cu ei, cu locul...mergem aproape zilnic la ei si mancam( stam la 2 strazi distanta).
Anitta, Virgi, Onutza, Mirella si Mihaela, cand vreti sa ne intalnim sa ma anuntati doar, eu nu am preferinte doar sa ne vedem o data. Sunt tare nerabdatoare .
Ce am mai facut...am luat si eu batista bebelusului, n-are treaba Edy, nici nu baga in seama ce ii facem noi. Am cumparat si glicerina cu anestezic (recomandata de muuuuulte mamici), ii dau pe gingii si parca e mai bine dar tot degetul meu e mai gustos.
Dupa 3 saptamani in care ma rugam de Edy sa manance, si stateam si in cap numai sa pape putin, si-a revenit la normal. Insa e smecher acum, noaptea ma cauta si ca sa fie sigur ca nu plec de langa el, doarme cu "bucataria" in gurita. Am uitat sa va zic, dar patutul e acum doar mobila in plus, Broscuta doarme cu noi in pat si e tare bine, nu ma pot dezlipi de el.
Acum cateva zile am descoperit ca stie sa rada in hohote, insa doar atunci cand ma joc cu Shoshonika. Incepe sa se traga spre ea, o smotoceste, rade la ea...sunt draguti amandoi. Acusi va fugi dupa ea prin casa .
Stiam ca mai am ceva de zis dar nu-mi aminteam ce.
Almaaaa, ce scumpe sunt printesele tale. Citesc cu mare placere despre ele, iar pozele sunt superbe.
Am scris cat pt o luna , va las dar mai revin eu.
Pupici pufosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Fetelor bebele meu tot cu febra este, a inceput si sa tuseasca si nu vreau antibiotice!!! Deseara ma duc din nou cu el la medic...
Ellytare mult va mai chinuiti voi cu lapticul...poate mancarica o va accepta mai bine!
Andrama bucur ca in sfarsit s-a inchis operatia!
Shoshonik[/b] si eu imi doresc tare mult sa va cunosc dar nu stiu daca o sa mai am curajul sa vin cu bebela Vaslui. Bronsita asta a capatat-o dupa zilele de la Galati...dar pe de alta parte imi doresc sa fiu si alaturi de Bianca...Offff cica laptele matern ii confera si o anumita imunitate! Pe naiba, gata il trec pe lapte praf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Hellow gasca,
Anul trecut pe vremea asta, in asa zi sfanta , vedeam DUBLU !!!
Nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul si deja ma bucur din plin de galusca
La cat mai multe lunite Rafaella de Asteropi si George de Stefulici!
Chiar asa.. ce rau imi pare ca sunt atit de multe fete care nu au mai intrat de un car de ani .. Anxy, Titi,Asteropi,2Liniute,Addya.. oare ce or mai face ?
Cu privire la Ionelu, chiar imi pare rau ca a luat decizia sa nu mai posteze aici. Eu o indragesc foarte tare dar tin sa ii spun ca de fapt "discutiile" au inceput pe FB si nicidecum aici iar atmosfera din Odisee este chiar foarte placuta.. mie imi place tare mult cu voi .
Andrule, nici nu stii cat ma bucur ca ti s-a inchis operatia
Cu urechile cum mai esti ?
Miha, sunteti siguri ca temperatura este de la bronsita? A cata zi de temperatura este? Poate ati facut de curand vaccin sau poate ii erup dintisorii? Zic si eu .. ufff tare rau imi pare
Alma, pfff probabil am tastat gresit parola , din viteza ca altfel nu imi explic cum nu a ajuns cea corecta la tine
Eu am trimis la mai multa lume parolele(Roxana_Nt, Cuchi,Asparagus) si din suflet sper ca au ajuns corect !
Oricum, mandrutele tale sunt delicioase
Stiu ca mai trebuia sa scriu ceva dar am uitat
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ellyshor, poate lui M nu ii place marca asta de lapte sau poate are un dinte impotriva biberonului, tetinei.. oare ce ar putea fi??!! :((((
Legat de AC , am incercat sa iau cu ani in urma si am avut sangerari o luna jumate pana am incetat sa le mai iau ca altfel o dadeam in damblageala
Acum, mi-a fost recomandat Cerazzette de domnul doctor dar nu am avut curaj sa le iau ( cu toate ca am cumparat o cutie.. si nu's ieftine deloc) ca mi-e frica de sangerari prelungite. Si asa , acum la primul ciclu dupa nastere, m-am anemiat de tot cu sangerari groaznice 11 zile ... hmm sa fie si la tine aceeasi treaba si sa nu aiba legatura Dianele?
Pana acum am preferat sa "ne ferim" iar la controlul de 6 luni vreau sa imi puna sterilet .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

buna mamici
intru repede sa ii transmit lui Elly ca in cursul zilei de azi voi posta pe FB o poza cu o noua pozitie in care puiul meu mananca tot, ziua la fel face si el dupa doua gurite de lapte si enerveaza, se agita, da din cap scapa bibe....cum il pun in noua pozitie papa tot pana la aer, nu inteleg minunea dar ma conformez va pup

P.S daca cineva se mai confrunta cu asa ceva pot pune poza si pe picasa in zilele ce urmeaza pt ca azi sunt pe fuga rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna !!!
Dragele mele are cineva cos de gunoi special pt pampersi, gen Sangenic, ca sunt curioasa cate scutece incap si cat timp ajunge o rezerva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Bytzza hai cu pozaaaa ca poate se mananca si la noi!!! Tu pune-o pe fb ca o incarcam noi si pe picassa.

Mergi la inceput