Dezastre in bucatarie

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu pe langa faptul ca am dezastre frecvente in bucatarie, oricat m-as ferii tot ma tai la degete sau ma ard.

sotul imi spune ca imi place sa traiesc "on the edge"

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Vai fetelor si eu care credeam ca numai eu le fac nefacute in bucatarie!


Dupa cum vezi, nu esti singura.

Nina, nu stiu de ce, dar mi-o inchipui pe mama ta, avand o privire inocenta dupa boacane si pe voi lesinand de ras...

DE VANZARE

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

eu pe langa faptul ca am dezastre frecvente in bucatarie, oricat m-as ferii tot ma tai la degete sau ma ard.

sotul imi spune ca imi place sa traiesc "on the edge"

michelle


Eu nu ma tai ,nu sparg(nu am spart niciodata vreo farfurie,pahar,castron),insa nici acum nu sunt in stare sa mestec intr-o cratitza,tigaie,fara sa dau pe alaturi!!!!!

Nu conteaz ce tigaie,nu conteaza cita cantitate de mincare este,poate fi "si-o lingura"...cind amestec ,eu dau pe alaturi!!!!!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

eu pe langa faptul ca am dezastre frecvente in bucatarie, oricat m-as ferii tot ma tai la degete sau ma ard.

sotul imi spune ca imi place sa traiesc "on the edge"

michelle


Eu nu ma tai ,nu sparg(nu am spart niciodata vreo farfurie,pahar,castron),insa nici acum nu sunt in stare sa mestec intr-o cratitza,tigaie,fara sa dau pe alaturi!!!!!

Nu conteaz ce tigaie,nu conteaza cita cantitate de mincare este,poate fi "si-o lingura"...cind amestec ,eu dau pe alaturi!!!!!

Dana


daca mesteci cu o lingura, e oarecum explicabil. ai incercat cu altceva, gen furculita/paleta de lemn sau teflon ? in felul acesta mancarea amestecata cu viteza nu mai este proiectata, se scurge printre dintii/orificiile uneltei de amestecat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Indiferent de instrument(in general cu lingura de lemn,cred ca 99%din cazuri)eu dau pe alaturi!!!!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Dana...nu esti singura. Traiasca inventatorul foliei de aluminiu, cu ea protejez plita, altfelllll ar trebui sa o spal de fiecare data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

eu pe langa faptul ca am dezastre frecvente in bucatarie, oricat m-as ferii tot ma tai la degete sau ma ard.

sotul imi spune ca imi place sa traiesc "on the edge"

michelle


Eu nu ma tai ,nu sparg(nu am spart niciodata vreo farfurie,pahar,castron),insa nici acum nu sunt in stare sa mestec intr-o cratitza,tigaie,fara sa dau pe alaturi!!!!!

Nu conteaz ce tigaie,nu conteaza cita cantitate de mincare este,poate fi "si-o lingura"...cind amestec ,eu dau pe alaturi!!!!!

Dana


Dana, dupa criteriile francezilor inca nu esti buna de maritat.
Aici se spune ca atunci cind juna e capabila sa amestece salata in castron cu vinegreta facuta la fundul castronului si asta fara sa dea pe afara, atunci e buna de maritat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mik,fata batrina ramineam dupa standardele fruntzujilor.

De amestecat salata...nici n-am pomenit,ca mi-e si frica!!!!!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Mik,fata batrina ramineam dupa standardele fruntzujilor.

De amestecat salata...nici n-am pomenit,ca mi-e si frica!!!!!

Dana



mie imi e frica si sa mananc salata altundeva decat la mine acasa (cea care contine salata verde..altele merg f bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

eu pe langa faptul ca am dezastre frecvente in bucatarie, oricat m-as ferii tot ma tai la degete sau ma ard.

sotul imi spune ca imi place sa traiesc "on the edge"

michelle


Eu nu ma tai ,nu sparg(nu am spart niciodata vreo farfurie,pahar,castron),insa nici acum nu sunt in stare sa mestec intr-o cratitza,tigaie,fara sa dau pe alaturi!!!!!

Nu conteaz ce tigaie,nu conteaza cita cantitate de mincare este,poate fi "si-o lingura"...cind amestec ,eu dau pe alaturi!!!!!

Dana

cand m-am maritat, in primele 2 luni i-am spart sotului, tot setul de farfurii, una cate una...si castroane tot. dar si-a acum inclin sa cred ca a fost de proasta calitate ca de atunci mai sparg, dar nu in ritmul ala.
lovesc farfuriile de marginea giuvetei si nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca cineva a inventat o "chestie" de silicon care sa o pui pe marginea ghiuvetei, pt protectie.
aia trebuia sa fie inventia mea!
eu cum am spalat aragazul ...imediat imi curge ceva pe el.


michelle

Mergi la inceput