Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 16

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Strumfy, doctorul a zis doar sa excludem posibilitatea, nu ca in 100% din cazuri e infectie. Si avand in vedere si roseata, chiar nu m-as risca sa nu verific.

Irina, vazusem chiar ca un scaunel de copil, cu centuri ceva in fatza, rigid asa. Ea la un nenea pe strada, acum vreo 2-3 ani, probabil.

Ronina, merci, o caut x din nou, tre' sa dau scroll? Ca am dat niste refreshuri si inca nu l-am gasit.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Dara melodia pe care a adormit Karina se numeste "muro shavo". O sa o gasesti peste tot, pe youtube....eu am o varianta care tine 8 minute, cam atat ii trebuia sa adoarma . Eu ii mai zic tigancusa mea ca este mai creola si acum adoarme pe muzica tiganeasca , vezi cum ne influentam copiii. Oricum banuiesc ca este o chestie temporara, nu o sa adoarma mereu asa. Probabil ii place dupa care o sa se plictiseasca. Cel mai mult imi place cand adoarme singura, socrul meu o tinea in brate, erau mai multe persoane in camera si statea asa linistita si deodata inchide ochii si se culca.

Dara fiecare dintre noi are anumite convingeri si de obicei cauta acele informatii care ii sustin convingerile. Suntem subiectivi cu siguranta insa trebuie sa luam dintr-o sursa ceea ce credem ca este necesar pt noi nu vom crede orbeste in tot ce citim.
acum ca sa fiu sincera nu sunt de acord cu multe lucruri spuse aici pe forum dar asta nu ma face sa nu mai intru, pt ca sunt si alte informatii folositoare si plus de asta sunt dependenta de forum, trebuie sa fiu la curent cu tot ce se intampla cu voi
am vrut sa imi propun sa nu mai intru o zi sa vad dc rezista si m-au apucat frisoanele, deci nu pot nici sa imi propun.

Apropo de reclame, la mine apare x-ul de fiecare data si m-am obisnuit sa inchid repede si sa le ignor, dar parca sunt din ce in ce mai multe. Intrasem acum un an si ceva pe alt forum si erau tot reclame din astea asa ma enervau, nu am mai intrat acolo si ma bucuram ca aici nu sunt asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Strumfy, doctorul a zis doar sa excludem posibilitatea, nu ca in 100% din cazuri e infectie. Si avand in vedere si roseata, chiar nu m-as risca sa nu verific.

Irina, vazusem chiar ca un scaunel de copil, cu centuri ceva in fatza, rigid asa. Ea la un nenea pe strada, acum vreo 2-3 ani, probabil.

Ronina, merci, o caut x din nou, tre' sa dau scroll? Ca am dat niste refreshuri si inca nu l-am gasit.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)





Cred ca ne gandim la kestii diferite, dar daca tot am cautat:
Asta a folosit prietena mea pt munte http://www.deuter.com/en_us/backpack-details.php?category=119&id=1646&title=Kid%20Comfort%20ii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Ronina, alivepluspharmacy.com este saitul de unde am comandat eu.
Dara, ti am dat forward email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Cristina, asa e, de-asta si ziceam ca textul preluat de tine de la bbmic mi s-a parut foarte ok si l-as sustine si eu, nimic nu e doar negru sau doar alb, sau cum ar zice englezii "sa nu aruncam si copilul cu apa din cadita". Ma bucur si iti multumesc ca nu te-ai suparat, mai mult ma speriase treaba ca daca bei apa demineralizata ies si celelalte minerale din corp si ma gandeam ..."sa zic, sa nu zic"...ca nu voiam sa starnesc resentimente, niciodata nu e asta scopul meu.
Am si eu reclamele cu X, dar la Spiderman si reclama aia albastra de dupa, ca nici nu stiu ce e, nu am, o fi de la Chrome. Cand apuc o sa deschid in alt browser, sa vad.
Multumesc, cred ca si Matildei zicea Tala ca-i place.
Miruna adoarme asa cum zici in masina (si pana recent nu mai adormea in masina - deci asa e, se tot schimba), altfel pe ea o agita refluxul, gazele si papa lacom si cica inghite aer chiar si acum.

Ronina, am vazut plasturi Emla si pe okazii. Eu mi-am luat si Camilia de pe okazii. Fiind cu dilutii joase, deja se apropie de fitoterapie in opinia mea, asa ca am ceva incredere.

Irina, da, merci frumos. Ala chiar era un scaunel scaunel ancorat pe pieptul parintelui, cu fata in afara.

Niko, pup, am raspuns - daca citesti mai intai aici.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele mele,

Pe scurt ca printul Edu are purici in coada ... din punct de vedere oftalmologic suntem perfecti... toate testele au iesit perfect... va recomand cu caldura locul unde am fost noi daca aveti probleme oftalmolofice cu strengarii... Infosan pe str.Polona nr.83 la doamna doctor Andreea Ciubotaru. Aparatura noua, pediatrica, doctorita draguta si asistente pricepute.
Deci alta este cauza lipsei de interes a fiului meu petru a pune mana pe jucarii sau lucruri ... caci de vazut vede perfect.

In registru horror... fimiu dupa Piata Romana s-a pus pe urlat in scoica ..ii era somn si a urlat urat de tot cu lacrimi... si transpiratie si inrosit si invinetit... l-am luat in brate si a condus sotu ca un ametit ... l-am dus asa pana la otopeni cand adormit l-am pus in scoica la loc ... sotu a vrut i-a fost frica cu DN1 ... clar eu nu il mai pus in scoica NEVER EVER.
Astept sugestiile voastre despre cum sa-l transport in masina in siguranta ca scoica o ard.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Dara nici vorba sa ma supar si nu stiam ca tot mie mi-ai zis de filtru acela, credeam ca lui Sovi i-ai zis . Probabil ai retinut ca si noi avem filtru deocamdata mergem asa, mai citesc si vedem ce facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Cristina, ii zisesem lui Sovi si ea mi-a confirmat, mai ales ca ea isi cauta filtru cu argint si bazicitate ceva si cauta si umidificator, si ne uitam sa vedem ce-i aia "soft water" pt. umidificator si am gasit pe site-ul ala cu medicologia explicatia...iar ea mi-a confirmat cu osmoza inversa si stiam ca ai tu si ca isi cauta si Irina si de-asta am zis sa anunt.

Chito, la noi cu scoica e asa: cu comforter, zornaitoare neaparat, coli-b cu pipeta la indemana, mama care canta (adica eu), da din buze in diverse feluri si vorbeste intruna cu Miruna. Zornaitoarea miscata si stanga dreapta in fata ei, ca adoarme, nu musai zdranganita. Am inteles ca ar fi scoica pana la 9 kg? Poate nu mai are loc bine.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Chito felicitari pt vestile bune.Poate o sa-i placa mai mult in scaun de masina decat in scoica.Eu am fost tare impresionata de Concord Ultimax(e de la 0 luni la 4 ani) l-am incercat cu Bia si un sunet nu a scos,statea asa lejera ca in fotoliu! http://www.innovadbaby.ro/cumpara/scaun-auto-copii-concord-ultimax-2449727
Nu mai stiu ce vroiam sa zic ca sunt cam zombi.De 4 nopti ma trezeste Bia din ora in ora sa pape,chiar nu stiu daca sunt pe post de suzeta sau ii e foame ca nu suge prea intens mai mult se rasfata.
Anca esti multumita de jumperu de la Storchenmühle?Sta bine Natalia in el?
va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauritasmile spune:

Nici Luca nu sta in scoica decat atunci cand e satul si odihnit.
Noi doar asa plecam la drum si atunci oricum dupa 30 max 40 min trebuie sa-i cant sa imit animalele sa zangan jucarii ....el nu adoarme la drum decat in brate si se trezeste urland daca il pun in scoica asa ca prefer sa-si faca somnul acasa si drumuri sub trei ore (oricum dupa trei ore sunt epuizata psihic de atata entertainment).
Daca are cineva o solutie salvatoare astept si eu cu nerbdare




Citat:
citat din mesajul lui chitosenia

Buna fetele mele,

Pe scurt ca printul Edu are purici in coada ... din punct de vedere oftalmologic suntem perfecti... toate testele au iesit perfect... va recomand cu caldura locul unde am fost noi daca aveti probleme oftalmolofice cu strengarii... Infosan pe str.Polona nr.83 la doamna doctor Andreea Ciubotaru. Aparatura noua, pediatrica, doctorita draguta si asistente pricepute.
Deci alta este cauza lipsei de interes a fiului meu petru a pune mana pe jucarii sau lucruri ... caci de vazut vede perfect.

In registru horror... fimiu dupa Piata Romana s-a pus pe urlat in scoica ..ii era somn si a urlat urat de tot cu lacrimi... si transpiratie si inrosit si invinetit... l-am luat in brate si a condus sotu ca un ametit ... l-am dus asa pana la otopeni cand adormit l-am pus in scoica la loc ... sotu a vrut i-a fost frica cu DN1 ... clar eu nu il mai pus in scoica NEVER EVER.
Astept sugestiile voastre despre cum sa-l transport in masina in siguranta ca scoica o ard.

Va pup.

Mamica de Bu minunat si de strengar Eduard Emanuel

Mergi la inceput