Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Georgia, mie imi zisese pediatra sa alternez oul cu carnita. O zi una, o zi cealalta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Patricia Maria, Alexandra, Sofia Ioana si Ariana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Ileana si Alexa, f bine am ras la postarile voastre cu baietzeii!!!

Referitor la carnitza si eu tot cam cat o nuca ii dau. Eu am fiert un pui de curte, intreg si am luat carnea de pe piept, aripi si picioare si am portionat-o si am congelat-o in pungutze separate. Cand ii dau, o scot doar din congelator dimineatza si o las in bucatarie si la amiaz, e gata de pasat cu legumele!

Cati - tot vroiam sa spun: Iti urez si eu succes in afacere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Eu incep sa cred ca trezirile dese ale Evei nu sunt de la dintzi...Dureaza deja de aproape o luna si nu e inflamat nimic in guritza ... nici nu stiu cum tre sa fie dar inflamat tre sa fie, nu?!
Se vad in afara spre exterior pe gingie ca 2 U-uri mai albicioase, dar io stiu?! Asta o fi insemnand ceva?!
Nu vreau sa cred ca se trezeste pt tzitzi...sper ca nu e asta, ca nu am taria sa nu ii dau...De foame nu poate fi, papa si sticlutza si suge si din san...Se vede si pe cantar, are aproape 9 kg... si uda scutecele la greu in cond in care nu prea bea lichide deci...e de la tzitzi...
Sper ca e doar o perioada trecatoare! Cat poate iubi tzitzica un bebe? Asa de tare ca merita sa se trezeasca pt ea de cateva ori pe noapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara tuturor , iar cred ca-s singura care bantuie pe aici... ziua va citesc dar nu pot absolut deloc sa scriu ceva ...
Carina - multumesc ptr informatie.. sigur ii vizitez
Suzique- chiar vroiam sa te intreb cum faci ciorbica , ca iese putin lichid.. acum m-am lamurit.Ciorbar zici .. si Andrei la fel...
Sigur ne vedem cu toata gasca cand ajungem in Timisoara ,, chiar daca o sa fie frigulet gasim noi o locatie potrivita.
Ca vorbeati de ou, eu ii dau de doua ori pe saptamana cate un galbenus fiert tare in pireutul de cartofi.Ar trebui sa incep si ficatel sa ii dau , am tot amanat si atunci o sa alternez o zi carnita una ou, alta ficatel si uite asa... voi ati inceput cu ficatel de pui?
sa raportam si noi , Andrei sta in fundulet, se amuza f tare si ii place , mai cade intr-o parte cand oboseste si invata sa puna manuta.
nu ne grabim cu premergatorul,cand o sa fie pregatit o sa vina si vremea lui.
Cred ca acum e boierie curata cand o lua-o de-a busilea atunci sa vezi distractie ...
Felicitari fetelor care posteaza zilnic.. bravo voua ca va descurcati , eu una mai am de lucrat la asta ...
va pup
noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Si eu ca lali, de doua ori pe sapt ou. De fapt nu merg cu calendarul dupa mine, dar incerc sa nici nu ii dau prea des. Adica daca intr-o sapt ii dau de 3 ori si in alta deloc, nu e o tragedie.
Lali, am ratat eu sau? V-ati mutat in fr? Daca da sa va fie cu noroc si impliniri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Nu-mi spuneti ca si biscu Plasmon au zahar ca imi dau cu capul de pereti. Ar fi al treilea sortiment si cel mai scump pe care scrie ca se pot da de la 6 luni, ceilalti aveau zahar "cu acte in regula". Bine, mananca cam jumatate de biscuit pe zi, deci nu cred c-o fi un capat de tara. Paine nu vrea sa roada, am incercat, o arunca, iar biscu nu i-l dau in mana pt ca mi-e teama ca prinde o bucata prea mare in gura. Asa ii dau eu firimituri cam cam o boaba de mazare pe care le freaca bucuros intre gingii, apoi le inghite fara pb.

Anda, ce ma bucur ca imi spui chestia cu sanii! E drept ca de 3 luni si ceva ma tot stresez ca nu are destul, dar dovada e cantarul, cred, caci laptele meu e baza iar solidele sunt doar asa, de fun :)

Luiza, deci si tu mai uiti ca te-ai trezit noaptea :) Caca verde poate fi si de la supraalimentare, asa mi-au zis la spital, cand sugea in disperare si kk a fost mereu de culoarea spanacului .

Anca_cls da, e posibil sa fie dintisorii albul ala pe care il vezi, dar se poate sa mai dureze pana ies de tot

Ileana, esti de coma cu "marimea conteaza". Desi stii si tu ca e falsa aceasta afirmatie

Am plecat, ma maraie Cristi de mama focului, dar azi voi avea ajutoare asa ca e ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Dragelor, stiti ca avem Baby expo la Polivalenta in perioada 20-23 sept? Eu abia astept, sunt tare interesata de tinuta pentru iarna. Si acum vine intrebarea: care este cea mai potrivita tinuta de iarna pt puii nostri? Probabil combinezon fara labute, nu? Ma gandesc ca deja vor face primii pasi si le vom lua cizmulite? Si daca este asa, pe sub combinezonul respectiv, ce va mai intra? Un dres si bluzita/puloveras? Trebuie luat mai mare cu mult in aceste conditii?
Amelia, stiu eu cate ceva, ca doar n-am imbatranit degeaba.... Legat de zahar, nici nu stiu ce sa zic...Am gasit si eu ceai de fructe de la Hipp, special pt copii peste 8 luni si scrie pe el ca are zahar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Aaaaa! Sa va cer o parere...Vine in tara prietena mea din SUA care mi-a tot trimis hainute pt Tudor. Are si ea un bebe nascut in aceiasi zi cu al meu. Si ma gandeam ca ar trebui sa-i fac si eu un cadou. Dar ei au de toate, hainute nici nu se pune problema, la ei sunt ridicol de ieftine si de frumoase...Ar fi potrivita o jucarie muzicala cu cantecele in limba romana? E un copil international...mama romanca, tatal ceh si traiesc in SUA. N-ar fi rau sa invete si limba mamei, nu?
Lali, am uitat... Ziceai ca sunteti la lirica japoneza? Care va sa zica, clasicii literaturii franceze i-ati "fumat" de mult, nu??? Sa-ti traiasca puiutul si...astept si eu cu interes raspunsul la intrebarea pe care ti-a pus-o Alice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Neata tuturor!

Ileana, buna intrebarea cu tinuta de iarna.

Eu cred ca asa voi face cum ai zis tu - combinezon fara labute. Pe sub el, o voi imbraca normal, dar depinde cat de gros e combinezonul. Daca e din acela f gros probabil ca o voi imbraca lejer..si depinde unde mergem. Daca nu mergem in vizita ceva, ci doar afara sa faca pasi eu i-as da pe sub el body din acela cu maneca lunga si cu picioruse, pt ca ma gandesc c-ar fi cel mai comod...nu i se ridica bluza sa ramana in mijlocul gol, etc...nah..cred ca o sa ma adaptez si un functie de vreme. Pe sub combinezon ar mai fi varianta:
body - maieu
dres
bluzita + pantalonas

In afara de combinezon eu am si gecuta de iarna si pantaloni grosi, deci cred ca o sa o imbrac si asa.

Caciuli cu urechi - musai, nu fes pt ca probabil si-l va da jos din cap...

Manusi - din acelea cu degete. Asta e pitic pe creier pt ca mie in copilarie imi mai dadeau manusi din alea fara degete si ma enervam teribil nu le suportam!

Mergi la inceput