Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Mady - noi ii dam iaurt din comert, Napolact.

Care-i faza cu uleiul? Cred c-am ratat discutia. Si noi ii punem putin ulei de floarea sorealui in piure, asa era in schema noastra de diversificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!


Patricia Maria, Alexandra, Ariana, Sofia Ioana



Ileana uitasem sa zic, asta cu puta mica e tare. Cel putin eu am avut alt pitic pe creier, acum vreo luna faceam masaj la baiat si i se relaxau testiculele in scrot si mi-am sunat sotul din dotare ca are copilul ceva si i se misca testiculele... iti dai seama cat a putut sa rada de mine... dar asta e... eu nu am avut puta si nu stiu ce trebui sa faca sau cum sa fie..

Si eu deocamdata ii pun doar ulei de masline in piureul / supa crema de legume. Urmeaza dupa ce introduc iaurtul sa trecem la unt...

Intrebasem si revin.... cam cata carnita trebuie sa avem la o masa? estimativ asa....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G
Cel putin eu am avut alt pitic pe creier, acum vreo luna faceam masaj la baiat si i se relaxau testiculele in scrot si mi-am sunat sotul din dotare ca are copilul ceva si i se misca testiculele... iti dai seama cat a putut sa rada de mine... dar asta e... eu nu am avut puta si nu stiu ce trebui sa faca sau cum sa fie..

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Foarte tare! Eu nu stiu nici cat tine, ca am doar fete, dar imi imaginez cum ar fi sa am baiat. Cred ca as sta juma de ora sa ma gandesc cum trebuie sa-i pun scutecul.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa, maica-mea imi taie pieptul de pui in bucatele mici, cam cat o nuca si le congeleaza separat, iar eu zilnic tai de acolo cate o bucata si fac supica, mi se pare foarte practic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alexa, eu pun mai mult de o nuca de carnita, desi cam asta e masura indicata. Si nu i-a displacut niciodata. Offf...e greu cu puta asta...Si daca-i zic lui taica-su, face misto de mine ca m-am invatat cu...mare
Faith, se pare ca uleiul de masline este cel mai bun...E vorba de ficatelul lor fraged, care trebuie sa se dezvolte armonios si trebuie sa primeasca si grasimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

aham...deci merge iaurt si 3,5 % grasime...si eu pun ulei in piureul de legume...ca parca tin minte ca lady zicea ca nu a stiut de cand e indicat...daca nu ma insel...o sa-i introduc si eu unt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ileana stersul ca stersul ,dar sa vezi cand o sa iti fie frica ca raceste de la taratul ala pe gresie ..eheee
apropos de carne , eu ii pun mai multa , de cateva zile am marit portia la 2 nuci
chiar voi ou de cate ori pe sapt le dati bebeilor?
suzi cum ii pui uleiul in piureul de legume, dupa ce se fac la abur?
si eu tot iaurt bio ii dau,i-am facut si in casa dar ce credeti ca i-a placut..neeee..nu ca , cu asta din comert se omoara
alexa,mi te inchipui speriata,iar pe sot dand explicatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Mady, tantar ca fata ta nu e decat Davidutu meu
Zicea cineva ca nu merge homeopatul de dinti si calgelul a avut efect. Calgelul nu e mentolat? daca da, menta anuleaza efectul homeopatelor, e pe primul loc in subs interzise in homeopatie.
Spuneati de scaune verzi, am avut si noi o lunga perioada, au disparut dupa ce am inceput sa luam homeopate ca nu crestem si ca vomitam.
Mama are prostul obicei sa-i mai dea copilului putina paine in mana, total gresit, de cateva ori( cand eram eu prin zona, cand sunt la serv cine stie ce-o fi..)i s-a lipit de cerul gurii de nu mai stiam ce sa fac.
N-am inteles faza cu capacul de la steamer, mai zici o data suzieq?
Liliana, eu i-am dat lui David preventiv Bifido baby 1 luna, cred ca si baiatul tau a facut o sensibilitate la stomacel si face repede scaune moi cum il deranjeaza ceva, la fel ca fata mea cand era mica.
Ma duc acasa sa-mi vad puiul,va pup si ne mai auzim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

aham...deci merge iaurt si 3,5 % grasime...si eu pun ulei in piureul de legume...ca parca tin minte ca lady zicea ca nu a stiut de cand e indicat...daca nu ma insel...o sa-i introduc si eu unt...


eu ziceam de unt!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa, eu nu pun ulei si nici nu mai fac pe abur, ii fierb ca e ciorbar baiatu, ar manca numai supica, ce e drept aluneca usor pe gat, nu trebuie sa se chinuie sa inghita.

Cicinata, capacul de la steamerul philips avent il desfaceam foarte greu sa-l curat si Georgia mi-a dat idea sa-l desfac din capatul opus.

Mergi la inceput