Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, exact acelasxi lucru am patit si noi. Aseara voma in jet, din cauza noastra ca suntem parinti nebuni si indopam copilul sa aiba stomacul plin sa doarma, iar azi dimineata scaun verde, de parca ar fi mancat spanac. Scaunul verde am imrpesia ca e din cauza galbenusului, i-am dat luni galbenus si i-au iesit si niste bubite. Sper sa nu fie de la iaurtul pe care l-a mancat ieri, o sa vad ca iaurt ii dau si azi.

Alice, am mai gasit o metoda buan de mancat: am lingurite mai mari de la ikea si ii pun in varf piure si apoi completez cu supica si mananca bine asa, maine cred ca o sa incerc sa-i fac o supa crema sa vad cum reactioneaza. A...si inca ceva, radacina de patrunjel ii place tare mult sa fie aromat piureul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

da suzi,si eu ii inmoi piureul in supa si merge mai usor
la noi scaunul nu a fost tot verde,de altfel mereu e o combinatie de culori..ma rog recunosc ce-i dau sa manance ,dar verde nu prea are de unde sa fie,ca ardeiul ce il dau e rosu
iar la mine a vomat rau de tot,m-a umplut pe tricou,si ea pe hainute(nu am vazut-o efectiv cuma dat ca era lumina stinsa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

LMA Patricia Maria, Alexandra, Sofia Ioana, Ariana!!

Am avut si noi parte de o zi mai putin vesela...ieri a fost Beatrice cam maraita, in sensul ca desi era mancata, schimbata, alintata, tot dadea sa planga...ceea ce in general nu ni se intampla. Si fff somnoroasa. A dormit f mult ziua, si seara a adormit pe la 10 fara ceva dupa baita. Insa pe ;a 2 s-a trezit plangand, a mancat 160 ml...dar nu adormea la loc..ci plangea..de fapt nici nu pot spune ca era plans, ci parca gemea sa zic asa..ma tot gandesc ca e din cauza dintisorilor, eu am palpat putin gingiile insa nu am detectat nici un semn care sa indice aparitia vreunui dintisor...nu stiu ce sa zic.

Georgia, Suzieq - sper ca acum e totul bine! Succes cu iaurtul!

Si mie mi-a vomitat Beatrice (acum aprox. o luna) cand am incercat sa ii dau spanac..a mancat maxim o lingurita, eu am vazut ca nu ii place si i-am dat doar lapticul caci nu aveam altceva pregatit. A mancat lapticul, iar la nici jumate de ora a vomitat; am vazut ca era scarbita total de spanacul ala, dar nu ma gandeam ca o sa si vomite...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Georgia, multumesc de consolare, zanica! Pai da cum...de ce sa mearga copilul in patru labe pe gresie, sa spal la ea toata ziua si sa ma mai si tem ca se loveste? Si in rest...e parchet in toata casa, doar in sufragerie e un peticut de covor... Offf...m-ai binedispus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, multumesc de pontul cu capacul de la steamer, alta viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Eu nu mai fac fata cu Rafael daca nu-l las sa mearga in 4 labe sau nu-l tin de maini am scandal mare cu el.ASa ca pana acum a exploarat toata casa si am numai gresie pe jos ,doar in camere am parchet si un covor mic la el in camera.
Curtea a exploarato toata ,merge in 4 labe prin gazon si prin curte pavata cu gresie de exterior efectiv e inebunit de placere sse mai aseaza in fund mai tinde sa bage pamant in gura,iarba,sa jumule pisica ,asta e il las apoi il spal bine dar na omuetu simte evolutia din ce in ce mai puternic si nu ma pot opune.

Eu zic pas la biscuiti si la tot ce inseamna dulciuri.(inclusiv alea de casa),are timp sa manance toate prostiile cand o fi mare si nu o sa-l vad eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Patricia, Alexandra, Ariana, Sofia
- fetelor, iaurt de care ii dati din comert?eu pana acu i-am dat de asta cu 0,1 %grasime, sau 2,8%....are importanta?
- lady- eu pun ulei in piureul de legume..o lingurita asa..
de la 6 luni se da....asa am de la pediatra...si acu de la 8 luni,smantana, unt f proaspat...o sa ma mai uit odata pe site..sa vad exact..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Mady, eu i-am luat iaurt bio din auchan/real si o sa incep sa-i pun si unt in piure, este tot bio de la Dorna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

suzieq-am inteles, mersi mult...o sa caut si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, eu napolact sau mueller. 3,5% grasime

Ileana, tu stii ca mara nici acum nu merge asa bine in 4 labe? Pe la 1 an, dupa ce deja mergea bine in picioare a inceput sa mearga si in 4. Ma rog, incerca ea. si-a spart botu de nu stiu cate ori.. Radu deloc pana acum. Si nu stau lipita de el, dar stie sa cada isi tine capul sus

Mergi la inceput