Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Ileana, nici Alex nu sta inca in fundulet, nu zice tata sau mama a ramas doar la ang, gg aa, si uneori da.
Cant si vorbesc cu el toata ziua de uneori ma doare gura seara, dar nu vrea sa zica nimic.
Are o incercare de ridicare in 4 labe (ceva de genu miscare sexi Radu) dar nu prea reuseste si se impinge in spate. Eu ma multumesc inca cu stadiul asta de rama.

Anahadasa ce frumos e acolo la voi in casuta!
Mady multumim, las' ca se ingrasa si Ilincuta ta, important e sa fie sanatoasa.

Somnic usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara dragelor, cred ca-s singura pe aici la ora asta...
mai intai La multi ani ptr bulgarasii sarbatoriti saptamana asta ,sa fie sanatosi si norocosi.
Adc-Andra e o dulce -ai vazut ce inseamna sa ai o minte luminata langa tine, felicitari grasunelului ptr greutate si inaltime.Si noi mancam Plasmosn dar aici nu am gasit .. cel putin pana acum ...
Ana- super tare mamico -cred ca-i tare frumos la voi in casa cu 4 copii
My Lady- au fost bune rau ce sa spun ... treaba nasoala este ca imi iese "d-nul Paul" mai tot timpul in cale si in plus le-am mai vazut si la Auchan si Carrefour... of tare greu are sa fie sa le ocolesc.Noroc cu parcul din apropiere unde imi fac turele de mers pe jos ..
Aerlilian- super tare faza cu Luceafarul ... noi suntem inca la lirica japoneza dar incercam sa ne perfectionam.
Cati- bafta cu afacerea stiu ca-i greu, ca e multa hartogaraie dar ii dai tu de cap - nu stiu exact ce feluri de mancare pregatesti acolo dar vreau sa iti spun ca unul din locurile unde am mancat f bine si mancarea avea gust a fost in Moldova la Chisinau... fac moldovenii o mancare de te lingi pe degete...
Beatrix- felicitari ptr progresele micutului sef Sven, unde vad si eu poze cu el aici sau pe FB?
fetelor si eu scriu rar , dar unde-s celelate mamici cu bebici? s_au mutat pe FB??
gata ies ca mi-e somn de pic ..
va pupacesc noapte buna tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ileana, temeri dintr-astea ca al tale am si eu, eu acum am ramas cu fixatia ca daca plange e bolnav si cum e mai marait sun sau merg la medic. Ieri i-am dat iaurt si a avut scaun cam verde azi dimineata si nici nu stiu daca sa merg la medic sau nu. Noi ne miscam putin de-abusilea sta si in fund pentru cateva clipe, dar nu silabiseste si orice i-as face nu vrea sa silabiseasca.
Mananca foarte prost, saptamana trecuta a mancat bine solidele, dar a refuzat laptele, acum face invers. Cand aud mamicile in parc ca bebelusii lor mananca de toate si nu refuza nimic imi vine sa mor.

Amelia, aceeasi frichineala o avem si noi, intr-o noapte a dormit taica-sau cu noi si imi zice ca m-am trezit de nu stiu cate ori si m-am ridicat la el, eu imi aminteam dimineata numai de doua ori. Biscuitii Plasmon au zahar? ca si eu caut biscuiti dar as prefera fara zahar.

Lali, il pupam pe Andrei si asteptam sa ne intalnim in Timisoara cand va intoarceti, desi se micsoreaza gasca, Dari incepe serviciul, cred ca la anul o sa raman singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Da de ce dati atatia bani pe niste biscuiti care au si zahar si gluten?
Eu prefer sa ii dau o coaja de paine sa roada la ea. de cele mai multe ori facuta de mine.. Ii pun si eu zahar, ca sa dospeasca, dar o lingurita, maxim doua, dar macar stiu ce mananca :)

Nu mai stiu cine a zis ca ii da copilului supa si piure in acelasi timp, ca sa accepte piureul. Am incercat si merge! Mananca si radu legumele. Asa ca, multumesc de idee!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alice, noi suntem aia cu supa si piure alternativ, numai ca de vreo 2 zile s-a invatat si soarbe din lingurita, asa ca piureul nu mai prea trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Da, si radu s-a cam prins dar tot e bine ca mananca supa aia cu multe vitamine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Patricia Maria, Alexandra, Sofia Ioana si Ariana!
Ileana, nu te mai ingrijora, nici fii-mea nu face altceva decat sa stea in fundulet, uneori incearca sa se ridice in genunchi iar alteori se taraie ca o rama, adica se impinge in picioare dar ramane cu capul si umerii lipite de canapea. Maria nu a mers deloc de-a busilea, s-a ridicat direct in picioare si a mers singurica abia la 13 luni. Deci nu te mai stresa ca incet-incet le va face el pe toate. M-a amuzat faza cu Luceafarul.
Amelia, felicitari pt dimensiunile lui Cristi!
Azi-noapte m-am trezit doar o data, cred ca e prima oara cand se intampla asta, e asa de bine!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ce liniste...va bucurati de ultimele zile cu soare? si noi.



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello zanici

suzi ca eram datoare cu un raspuns,capacul la avent desfa-l din partea opusa sistemului de inchidere ,mie imi iese mult mai repede asa,ca altfel si eu ma chinuiam

ileana ,nici a mea nu merge de-a busilea,si nici n-as vrea sa se plimbe pe holuri asa ,caci am gresie


alice ei eu ii dau supa cand vad ca nu mai vrea piureul;ii mai pun si suzeta sa se mai linisteasca,si apoi mananca iar

am o problema cu asta mica,e fornaita;are mucuti,dar nu se vad ,nu ii pot scoate ,sunt sus ,exact ca la oamerii mari ,cand nu ii poti scoate cu batista si esti tentat sa ii tragi in stomac
iar aseara m-am speriat de numa;era la san si i-am pus-o pe suzi sa luam pozitie de somn,si plangea de numa..o iau in brate pe intuneric (era ora 23.00) si mi-a vomat tot ce-a mancat ziua respectiva...a trebuit sa-i fac iar baita;nici nu stiu de la ce e ..sa fie de la mucutii aia,sa fie altceva;iar ca sa fie meniul complet ,imi face cacuta cu verde asa ,desi nu are nika verde in alimentatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Amelia draga mea de ce nu vrei tu sa crezi ca dupa 3 luni sanii nu se mai tensioneaza? Daca sunt zile in care ii simti mai tari inseamna doar ca a mancat Cristi mai putin ca de obicei. Ai mei sunt tot neplini si copchilul are 10 kg!
Mady: Cari a mea era la fel ca Ilinca. Arata bine, dar cantarul... Au oasele mici si subtirele.
Ileana: eu mai am si cu cine compara. Cari la 5 luni mergea in 4 labe, la sase se ridica singura la 8,5 mergea complet singura. Toma mai bebeluseste. Sta in fund dar se dezechilibreaza, se misca invartindu-se in jurul axei proprii . In rest rade, se bucura si e bebelus frumos si sanatos.
Lali: nici Paul si cu atat mai putin hipermarketurile nu au macarons autentici. Mergi la Pierre Herme (Rue Bonaparte, Lafayette, Opera, etc), la Laduree (75 Champs Elysees). O sa iti dai imediat seama de diferenta.
Lexi: multumim de urari. Esti mereu atenta

Mergi la inceput