Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutare si de la noi si o saptamana linistita cu bulgarasi sanatosi si voiosi-si mamici vesele si odihnite !!!La multi ani ptr sarbatoritii din saptamana aceasta -sa fiti sanatosi si norocosi!!!
Suzique- ma bucur ca ati ajuns cu bine la bunici- o sa ii placa lui Vladut din ce in ce mai mult la plimbareala cu masina , ai sa vezi
In materie de diversificare -sunt convinsa ca instinctul de mamica iti spune ce si cum este mai bine ptr el,marul cu biscuite ii place la nebunie si lui Andrei daca ii mai pun si para este si mai fericit.
Apropos de biscuiti.. am gasit aici biscuiti(Andrei nu se da in vant dupa ei ) de la HIPP BIO-fara consevanti,fara arome,dar bineinteles contin si astia zahar...
Nu am facut branzica decat cu lamaie , dar stiu sigur ca iaurtul cu LM este f bun si f fin.. asa ca daca ai laptic congelat poti incerca sa vezi diferenta .
Cam slaba activitatea pe aici ...Fetelor unde sunteti ??
Va pup , sper ca fetele care nu au postat de mult sunt doar prinse cu activitati bebelusesti ... Matzaila,Bulinutza, Annisia, Letitia Alina , Sophia etc etc ... hai ca m-am apucat sa stig catalogul
Gata s-a trezit SEFU.. revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lali, te mananc, nu alta! Bag seama ca internetul din tara nu-ti placea, trebuia sa ajungi la Paris ca sa fii activa si mai mult decat atat...sa ne certi ca nu suntem noi active...Pai treaba buna e asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Rafael Ioan, Eduard si Filip Andrei!
Noi suntem prin zona, nu avem noutati de raportat.
Vreau sa va intreb daca vreuna dintre voi ii da lui bebe iaurt din comert si daca da, de care? Aici exista unele Nestle, ii dadeam Mariei cand avea cam 1 an jumate, sunt fff gustoase ca nu-s chiar asa acre, dar am impresia ca au totusi un pic de zahar. Chiar o sa ma uit sa vad... Eu pana acum nu i-am dat Johannei deloc nici iaurt, nici branzica si nici ou. Ar fi cazul sa incep sa-i dau.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lexi, eu ii dau ceva iaurt bio nemtesc si ii place foarte mult, eu nu am incredere in produsele nestle, asociez numele cu ceva dulce, nu stiu de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lexi, iaurt si mie mi-a recomandat pediatra tot bio, cat despre branzica...da, ar fi timpul sa-i dai, la fel si ou. Branzica e atat de usor de facut si se pare ca in combinatie cu banana sau alte fructe, bebelusii o adora! Deci, fara frica!
Suzi, de mult vroiam sa-ti spun cat de incantata sunt eu de toate minunile pe care le mananca Vladut! Bravo, baietel cumite!
Va recomand cu caldura o revista, pe care si mie mi-a recomandat-o Ligia. Se numeste Bucate pentru copii, apare lunar si contine retete pt copii de la 0 la 10 ani. Mai mult, gasisti o gramada de informatii despre aportul caloric al diverselor alimente, despre continutul de vitamine, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Si costa doar 3 lei Ileana, apare lunar. Am si eu colectia...am mai spus.

Noi de la mare am fugit la munte si mai stam aici la ai mei pana spre sf saptamanii. Dar saptamana viitoare sper sa facem si noi o intalnire ca nu mai tine....sper sa inceapa Leyre gradinita!
Asta mica imi rupe mainile...are 7.400 dar mi se pare tare grea.Abia astept sa ajungem acasa sa o mai pot lasa pe jos.

Pupici...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna tuturor!

La multe lunite frumoase!
Rafael Ioan, Eduard, Filip Andrei


Ne-am intors si noi de la spital. Alexandru are pus ultimul gips inainte de operatie. Pe 18 avem tenotomia... cu anestezie generala motiv pentru care am amanat vaccinul de 6 luni... Mai avem putin si terminam cu gipsul... si incepe distractia cu ortezele.

Ileana asta cu branzica cu banana e adevarat si la noi. M-ar manca si pe mine.... daca nu ma misc cu lingurita mai repede. Aceeasi faza o face si la pepene galben cu branzica.... delicii

Ursulet



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ileana, multumim! Incercam sa mancam cat mai natural si speram sa ne tinem cat mai mult.

Trebuie sa cumpar si eu revista aceea. Ficatelul de pui cum il pregatiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ileana, stiu cat de usor se face branzica, ii dadeam Mariei, dar nu mai tin minte nici sa ma bati din ce lapte ii faceam. Voi faceti din lapte de vaca?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Lexi la inceput i-am introdus branzica de vaca din lapte de 1,5 grasime. Saptamana trecuta i-am dat si din lapte de capra. Mie una mi-a placut cea din urma mult mai mult.. papa foarte bine branzica in combinatie cu banana, pepene galben sau piersica.
Suzieq din ce citisem eu ficatelul de pui se pune in lapte cca 30 minute... sa stea dupa care se fierbe...in apa/ lapte.





Mergi la inceput