Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Nu dati cu rosii, dar eu am tot cautat biscuiti si nu am gasit fara zahar, asa ca am hotarat ca de la 8 luni sa-i dau dintr-aia populari, nu are sens sa dau 15 lei pe o mana de biscuiti care contin cam acelasi lucru.

Lali, saptamana viitoare facem si noi branzica, plecam maine dimineata iar la bunici si am zis sa nu mai insir pe aici branzica, o fac direct acolo. Ieri si azi am facut pauza la iaurt sa vedem ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

suziq- drum bun maine si sedere placuta , hai sa ne dai vesti bune de la Vladut.
Pediatra mi-a recomandat biscuiti Petit Beure cate 1buc/zi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lali, offf cum ma inebunesti tu cu Versailles-ul tau cu tot...Ai fost duminica...asta inseamna ca functionau si fantanile, era si muzica data drumul...Un basm...Te imbratisez cu drag si sa stii ca te bucuri de toata invidia mea! Spune-i Parisului cat imi e de dor...
Puteti crede ca se stramba fii-miu la mancare? Ei bine, da, de doua zile ne cam chinuim cu legumele acelea...Daca s-ar putea numai branzica cu banana ar fi perfect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna seara si de la noi,

am reusit sa recuperez din urma si o sa va povestesc cum mai stam si noi:

bilantul la 8luni- si multumim pentru urarile de la multi ani- avem 8.4kg si 73 cm. de la 7 la 8 luni a luat 400 grame. mananca dimineata fructe cu cereale si ii plac, la pranz legume cu carnita/galbenus de ou si are zile in care ii plac/zile in care nu-i plac, iar seara banana/mar copt/iaurt cu branza care ii place la nebunie. in plus mai are 4 mese de lapte/zi.

de azi i-am bagat si peste. i-am facut salau cu cartofi si morcovi-totul la abur. i-a placut, dar nu sa dea pe spate de placere.
i-am dat si ficatel si i-a placut.
ou eu ii dau 1 gabenus/saptamana.
am vazut ca spuneati ca le dati paine. eu nu ii dau paine, ii dau covrig d-ala de buzau. nu-mi fac niciun fel de probleme pt ca el nu-l mananca, doar il molfaie si apoi, cand se inmoaie, il arunca.
i-am mai facut si orez cu legume si i-a placut.
m-am gandit ca saracu' se plictisise de aceleasi combinatii de legume si carne.
carne ii dau tot cat o nuca/zi.

in ultima perioada a evoluat fff mult. merge de-a busilea si se ridica in picioare daca gaseste ceva de care sa se apuce, vorbeste in limba lui si a zis tatatatata...e, nu m-am suparat pt ca n-a zis-o constient :) , dar o sa-l mai stresez cu mamamama :)...si a ramas la fel de zambaret :)

ileana si alexa m-am amuzat ff tare cand am citit postarile voastre :)
beatrix sven este o dulceata de baiat care reuseste sa ma emotioneze de fiecare data cand il vad. iar tu ai o putere extraordinara pe care baiatul tau a mostenit-o.
ana ce frumos trebuie sa fie la voi
lalilutza tu esti plimbareata grupului :)
gata ca m-am intins prea mult...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

si mai vroiam sa adaug referitor la imbracat toamna/iarna:

eu i-am cumparat cateva treninguri pt stat prin casa, pantaloni de pijama si body-uri pt dormit.
iar pentru afara m-am gandit ca ii dau asa: body maneca lunga, ciorapei, sosete, blugi cu captuseala, bluza/pulover, geaca, ghetute, caciula, fular, manusi...cred ca cam asta e combinatia pe care o sa merg.

gata
va pup si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

La multi ani !!!tuturor MARIILOR,MARIANILOR,MARIOARELOR !!!sa aveti o zi frumoasa,linistita,plina de veselie si tot ce voi va doriti alaturi de familie si toti cei dragi voua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani Gianina! Sa ne traiesti, sa fii fericita si sanatoasa, iar viata sa-ti fie doar cantec si parfum de floare!

Aniversare frumoasa tuturor Mariilor, Marianilor si alte derivate!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Lali subscriu Ilenei! Te mega invidiez!
Noi nu putem discuta despre haine de iarna, fiindca nu prea avem iarna :(
Biscuiti nu ii dau nici eu deocamdata, dar ii voi lua de la Hipp cand ma voi hotari sa ii dau.
Multumim de reprimire gagici.

La multe lunite Misu, Andrei Bogdan, Bianca Maria, Catinca Stefania!!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ica, pe mine ma incanta foarte tare tinuta deiarna pt care optezi tu...Ma gandesc din ce in ce mai des ca l-as incotosmana inutil in acel combinezon, mai ales ca in caz de ger, deplasarile noastre vor fi scurte....Inca ma mai gandesc la cea mai buna varianta...
Cat despre Robert, ai spus ce era mai important: a ramas la fel de zambaret!!! Sa-i sarut eu ochii aia de puiut drag!!! Da manca,soro, baiatul tau...La ce ai enumerat tu acolo, sunt vreo 7 mese cu tot cu lapte... Bravo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

ileana mananca destul de bine, dar mesle de lapteau ramas tot la 150ml, doar seara si dimineata avem de 180ml.

referitor la imbracaminte eu zic ca e complicat cu combinezonul. imi aduc aminte ca iarna trecuta combinezonul nu l-am folosit decat cand ieseam cu el prin curte.

Mergi la inceput