Piersicute de iulie-august 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Porumbita distractie placuta, vreau si eu sa plec dar astept întâi botezul

Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

w/e placut Porumbita si eu vreau la mare

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Porumbita, distractie placuta. Stati tot we? Dar de ce ati oprit? Eu l-am mufat pe drum cand a inceput sa se agite, a tras de cateva ori apoi a adormit pana la destinatie. Valabil si la dus si la intors. In schimb pe plaja n-a dormit mai deloc, dar nici galagie n-a facut. A stat singurel si cuminte in landou.

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Scz, s-a trimis de 2 ori

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Fetelor, va invidiez pt concedii si iesiri! Noi nu iesim nicaieri decat parc si cumparaturi, ieri nici n-am iesit din casa ca m-am simtit f obosita, nici nu stiu de ce.
Acum mai nou, in afara de articulatiile mainilor, ma mai doare si spatele...

Carmen, super arati in bikini! Bravo! Si ce cumintel a fost Patrick, bravo lui.Am ras la faza cu berea. Mai rad si eu cate una light cu 3%.

Si ce "probleme" aveti voi, nunti, botezuri, cumetrii... Noi nu avem evenimente din astea, f rar, am fost invitati la un botez dar am zis pas, nici ei nu fusesera la noi. In rest toate cunostintele sunt fie casatoriti demult, fie celibatari convinsi.
Laura, si eu zic sa profitati de camera de hotel si sa il luati pe bb cu mama aferenta . 400 de invitati!? Camere de hotel? Trebuie sa fie instariti tinerii insuratei, nu gluma!

Noi am avut o noapte ok, 2 treziri de data asta, ma rog, am zis mersi, ca ieri in cursul zilei m-a supt de m-a rupt. Azi ma duc sa-mi iau ceai de lactatie ca am impresia ca sanii mi-s cam flescaiti si trebuie sa dau un boost "ofertei".
Eric mai nou regurgiteaza/vomita (nu stiu exact diferenta) mai des. Ultima oara in balansoar, tusea si se ineca cu propria voma. Dar apoi nu parea deranjat deloc, se hlizea cand l-am luat din leagan.Imi place ca nu-i suparacios. In premiera a facut azi si un kk care a iesit prin pampers in sus pana la umeri s-a umplut.

Si dupa aceste nedorite detalii...Kimmy, o petim noi pe Emma ca-i dragalasa si grasunica de numa, s-ar potrivi ... dar cum facem cu distanta? Doar daca vrei s-o faci canadianca!
Apropos de grasunica, nu-i cazul sa te stresezi cu laptele, cat scoti la pompa etc, cand fata creste asa bine. Laptele muls e esential cand pleci de acasa ore bune, fara ea. Daca stai acasa cu ea, nu ai de ce sa te stresezi. Bafta multa cu botezul, sunt pregatiri obositoare asa-i, mobilizeaza-ti sotul la cumparaturi iar rezervarile fa-le prin telefon, zic si eu, ca sa nu te deplasezi.

Porumbita, in sfarsit am inteles si eu cum e cu stocarea laptelui. Deci strangi timp de 12 ore la frigider, apoi congelezi. Of ca tare-s grea de cap cateodata.

Spor la cumparaturi de haine de ocazie si petrecere frumoasa tuturor! (Eu mi-am luat inainte de botez: 3 rochii, o bluza si o fusta si o jacheta + 2 perechi pantofi si o posetica de matase - am innebunit zau asa!!)




**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fleurdelise

Eric mai nou regurgiteaza/vomita (nu stiu exact diferenta) mai des.

Laura, si eu zic sa profitati de camera de hotel si sa il luati pe bb cu mama aferenta . 400 de invitati!? Camere de hotel? Trebuie sa fie instariti tinerii insuratei, nu gluma!


**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!


Fleur , cand regurgiteaza da afara laptic branzit iar cand vomita scoate laptele proaspat , curat ( nu stiu cat de bine ma exprim ) adica nu este branzit si da afara in jet .



Da , sunt foarte instariti , chiar radeam cu ei ca 100 de persoane nici nu le cunosc . Stii ca de regula in cursul noptii trebuie sa mai treci si pe mese , la ei nici o sansa , iar cand vin mesenii , eu vad o coada din aia imensa si te pupi cu toata lumea , in cazul lor pana noaptea tarziu ,la atata lume

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ola....
fleur nici eu nu stiam diferenta dintre vomitat si regurcitat.bine ca ne lamurit laurainseamna ca a meu le face pe amandoua
laura mi se pare mie sau azi ai avut un andreiut cuminte?ca ai avut timp de scris...
porumbita distractie placuta.ce fain de voi ca sunteti asa aproape de mare
sotul s a hotarat.isi baga luni actele.ramane de vazut daca ii aproba statul german dreptul de lucru(sau asa ceva am inteles)si daca da gata ne mutam
noapte linistita va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Va invit la un nes cu lapte

Sunt vesela ca am dormit si eu 8 ore in noaptea asta si pentru mine inseamna foarte mult
Andrei s-a culcat la 10 si a dormit pana la 1 , a papat un pic si a dormit pana la 4 lumate , am avut sesiune de joaca si acum doarme iar . Daca ai program din asta sa tot cresti copii

LA MULTI ANI Mariilor !!!! Sa ne traiti !!!!

Azi o sarbatorim si noi pe mama si maine vrem sa mergem de dimineata la manastire la Ghighiu si apoi tragem o fuga pana la munte , pentru mare mie mi se pare cam rece vremea .

In rest nimic interesant , acum nu am somn ....daca am dormit asa de muuult

multi de la mine si de la Andrei !!!

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Dau cafeluta!!!
Riana a adormit aseara la 21.30 si s-a trezit de 15 minute, adica toata noaptea. Asa da.
Si eu am inceput sa stochez lapte. Dar am inceput ieri dupa-masa pe la 15 si inca nu l-am pus in congelator ca s-au adunat abia 60 ml. Cred ca pot sa il arunc.
Voi cand va mulgeti? Din ambii sani? Cat scoateti? Eu ma mulg dupa ce a supt, pana golesc sanul. Si apoi si din celalalt putin.

La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Neata! Ne-am trezit si noi la 7, ca de obicei, numai ca aseara a adormit greu, se scremea saraca, a durat ceva sa o pun in patut sa doarma, cam la a 5-a incercare. Vroiam sa va intreb pe cele care alaptati exclusiv, se intampla ca bb sa se constipe? La noi a fost prima data ieri, de unde facea de vreo 6 ori pe zi, a facut doar o data, la ora 17 asa... s-a scremut toata ziua dar nimic... Si a mai facut azi noapte dar destul de putin. Culmea ca ieri n-am mancat nimic dubios care sa dea manifestari din astea.
Acum 3 zile am stat cu inima in san ca mancasem o salata bulgareasca cu ceapa rosie si ma gandeam ca afecteaza laptele, dar nu a avut nimic.
Acum sta langa mine pe o perna si tot asa, trage din suzeta si se screme.

Mergi la inceput