Piersicute de iulie-august 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Mai fetelor, ma uitam la poze...cum dorm bb-ii vostri pe burta nu pot sa inteleg, ca pe al meu dc il pun pe burta urla ca din gura de sarpe... Nici masaj nu pot sa-i fac pe spate.. .

Al meu a adormit la 23.00, trezit la 3.30-4, apoi o foiala si maraiala la 7 si trezirea finala la 8.

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana


Al meu are momente cand sta pe burta , nu vrea mereu iar momentele astea sunt rare

La programul asta cred ca putem sa ne dam intalnire si la noi este la fel de la 3/4 dimineata si pana la 7 aveam program de smiorcaiala .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Roxana , ai observat in cat timp isi face efectul colieful dupa administrare ?
I-am dat dimineata la 7 si abia acum la ora 1 s-a linistit

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Roxana , ai observat in cat timp isi face efectul colieful dupa administrare ?
I-am dat dimineata la 7 si abia acum la ora 1 s-a linistit

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)







Pardon ... am vrut sa spun .... Carmen

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Laura cu mare drag as iesi cu tine la o cafea, dar cred ca nu m-am exprimat bine. A mancat de la 3.30 la 4, apoi a bagat somn pana la 7, s-a trezit marait 5 min, apoi a mai dormit pana la 8.

Si eu ii dau colief, aprox la fiecare masa, insa efectul s-a vazut dupa vreo 2-3 zile considerabil. La masa de noapte nu-i dau.

Ha ha, ce de timp avem! Ma simt ca pe mess

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Coool, am de primit 2 miei pana acum!

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Si eu am timp, bebe doarme langa mine dar superficial, si scapa suzeta din 10 in 10 min apoi maraie dupa ea, asa ca nu pot sa plec prea departe.
Ma uit la Suits, primul episod de cand am nascut!! Exact inainte sa inceapa contractiile la asta ma uitam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ATI incercat sa II puneti pe burtica cand dorm?nici al meu daca e treaz nu Sta dar daca doarme asa e cel mai linistit.daca doarme pe spate si incepe sa se agite cum il pun pe burtica se linisteste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

A mea numai pe burta doarme.Daca o pun pe spate sau pe-o parte,se trezeste in cateva secunde.Daca e treaza,nu sta pe burta...adica nu-si ridica capul,doar manca cearsaful in cautare de tzitzi.Cat e treaza,sta exclusiv in brate,mai mult leganata,si la san
Am incercat si eu sa-i dau lp dupa ce a terminat cu tzitzi.A baut 30 ml de lp si dupa o ora urla dupa san .
Aruba,multumesc de pontul cu suits .Foarte tare serialul.Am vazut tot.
Emma a inceput sa regurgiteze cate putin lapte branzit.Asa ca de azi strategia este sa stimulez lactatia cat pot,mulg dupa fiecare supt,seara stochez la conge,si intre timp incerc sa aman mesele macar la 2 ore,daca se poate desigur.Poate daca manca mai rar,manca mai mult.
E ok daca tin la frigi pana seara ceea ce mulg pe timpul zilei?Ca sa se adune,sa nu congelez cate 30 ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

buna fetelor.
Laura iti tin eu companie intre 3 si 6 dimineata caci ac este intervalul in care Silviu mananca, se foieste, chitaie, vrea plimbat, orice numai somn cum trebuie nu.

Kimmy ne inscriem noi pe lista pretendentilor Emmei mai ales ca ne plac ardelenii. Incearca mai mult de 30 ml pl poate nu au fost suficenti, Silviu vrea uneori si 60 ml in plus desi cred ca sare de 100ml supti seara. Nici mie nu mi-a venit sa cred ca poate manca asa de mult dar e pare ca seara e foame mare. E adevarat ca si doarme apoi 4 sau chiar 5 oe legate.

Ile distractie placuta.

Iiuli nu a mai scris de mult, ultima oara avea probleme cu un san, oare e OK

De 2 sapt. nici eu nu am mai slabit nimik, nimik, dar nici nu vad cum ca mi se face fff foame dupa alaptat plus ca simit nevoia sa mananc dulciuri, e mai rau decat atunci cand eram gravi cu pofta de mancare si m ramas cu vreo 5 k in plus.



Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

noi suntem pe plaja la neptun.am facut 2.5ore din buc dar ne am oprit de 3ori sa ii dau san. acum victor doarme in carucior robert e cu taicasu in apa si eu butonez tel band capucino:)
alta viata

victor doar ocazional sta pe burta.are 60 cm si 5.4 la 7 sapt. mie imi pare dolofanel.

pt cine intreba,laptele il strangi 12 ore de ex si apoi congelezi

la mine ultimele 2 kg de ls sarcina asta si cele 4ramase de la prima refuza sa se duca
dar... mananc multeee dulciuri..
tv

Mergi la inceput