Piersicute de iulie-august 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Carmen, esti de invidiat ca arati asa de bine in costum de baie.
Laura, tu o cunosti cel mai bine pe mama ta. Daca crezi ca nu face fatza scancetelor, mai bine o iei cu tine si mai degraba iti tihneste nunta. Si noi avem o nunta pe 13 septembrie. Fata ar avea un pic peste 3 luni atunci si tot am emotii cum o sa stea cu mama acasa la mine (intre restaurant si casa is cam 40min dus cu masina).

Ieri am implinit 2 lunite. Doamne ce trece timpul. Incep sa ma gandesc cu groaza ca mai sunt doar 10 luni (defapt cred ca 9 dupa noua lege..) in care pot sta cu ea acasa non-stop.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele...
multumim de cafea
eu nu pot sa zic nimic de program...cand ma bucur 2 zile ca e cumintel foc cand are o zi mai agitata si tot asa.mai suntem horcaiti in special spre dimineata.nu i am dat nimic doar i am pus ser si aspirat dimineata si seara inainte de culcare.
inca nu stim nimic despre plecare ramane sa se hotareasca sotul pana luni daca isi baga actele sau nu.intre timp se duce cu cumnatul meu in curse si il mai lasa sa conduca sa vada daca ii place si se descurca.pana acum nu a mai condus tir desi are permis.
cele care ati avut probleme cu hemoroizii vi au trecut?daca da aveti idee de la ce?eu nu mai pot.mai bine as baga cate o cezariana in loc sa merg la toaleta
va pup pe toate .merg sa spal vasele ca am un mormannnnsi daca mai imi ramane timp revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Rocsy ms pt raspunsul cu patutul
Am imprumutat un landou de la o amica, sunt f incantata de el, e perfect pt plecari
Porumbita ms de idee

Am o fata care imi face masaj este super super, acum a plecat de la mine.Vine si acasa, v-o rec. din suflet iar pretul ok
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA
Roxy: Ce greutate are Antonia acum?

Antonik are in jur de 4.600 acum. diseara la baitza e canatrul oficial azi face 7 saptamani si o cantaresc in fiecare vineri (e ziua in care s-a nascut)
piersicutza Grace cate kg are?

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza dragelor! cum fu noaptea?
pitik mea a adormit pe la 23 dupa baitza fara sa mai manance!!! si a dormit pana la 5.30! papase la tzitzi de la 20 pana pe la 21.30 si cred k i-a fost mai mult decat suficient
azi noapte am mai stocat la conge o punga k sa aibe mami pt sambata. oricum ii va da si LP dar maxim 1-2 mese k noi plecam maine pe la 18 si venim duminik la pranz inapoi. antonik e obisnuita cu LP pt k ii mai dau completare cd nu se satura.

laurici - si eu am vrut initial sa o iau pe pitik cu noi la botez (aveam camera la hotel). dar m-a convins mama sa o las aks k sa ma bucur de eveniment. asa k lasa-l pe BB Andrei acasik pt k nu e un capat de tara in ceea ce priveste pompatul - si eu tot manuala de la tommee tippee am si sunt f multu de ea. de fapt, eu folosesc toata gama de la ei (bibe, suzy, tamp san etc). poate nu pompezi tu cum treb...vezi k treb sa faci miscari mai lente, nu pompa f rpd si sa duci pistonul pana la capat.

aruba - rochii super gasesti in mall baneasa la peek&cloppenburg

carmen - cred k a fost super la mare...sa va fie de bine! da' de ce tb sa te intorci asa dvrm la birou?

edit: laura, io ma bag la baby expo abia astept sa merg!

va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Laura, din cate am inteles, are legatura cu colicii, ii accentueaza. Si teoretic ar trebui sa treaca de la sine odata cu ei. Eu il mai las vreo 2-3 sapt si incep sa-mi reintroduc cate putin lactatele, mai intai branzeturi, apoi iaurt si pe urma lapte, sa vdm cum reactioneaza.

Dana, Danett

Kimmy, sa-ti zic cum a fost la noi. Poate nu e la toata lumea la fel, dar... Pe la 3 sapt au fost vreo cateva zile in care piticul meu statea numai la san. Adica manca, adormea, dupa o ora iar se trezea, pus la san, adormit si tot asa, ba chiar si urlete cand il luam de la san. Ii faceam proba suptului, manca 60, chiar mai bine. Ar fi trebuit sa ajunga. Si ma gandeam ce are copilul. Pana a venit mama si a zis sa-i fac de control 30 ml de lp. Si ce sa vedeti, i- a ras pe toti si s-a linistit copilul. Si de atunci am inteles ca de fapt degeaba dupa formula de calcul atat trebuia sa manance daca nevoia lui era mai mare, iar sanul meu nu producea suficient. Asa ca acum bagam completare pana se satura. Desi mananca de la san 120, tot nu-i ajung si mai baga 60-90 lp.

Deci fetelor, sustin si incurajez alaptatul, dar putin lp nu e o tragedie. Se infige in tzitzi cu aceeasi bucurie ca la inceput, dar mananca si lp la fel de bine. Nu face dif intre tzitzi si biberon, pot sa-i scot tzatza din gura, ii bag bibe, apoi iar tzatza, nu are nicio probl. Dar este satul, are mese destul de ordonate, uda muuulte scutece, cu kk stam mai prost dar ne-om reveni noi...

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

M-as baga si eu la expo doar de dragul plimbarii si a cheltuirii unor banuti, ca nevoie nu prea mai am de nimic... Sa vdm ce face piticul pana atunci.

Roxy a plecat sefa aia despre care va ziceam ca ne cam calcam pe bataturi, si vor sa preiau eu si atributiile ei. E ff devreme sa ma intorc si nu stiu cum fac cu bb, dar e o sansa mare pt mine, cu care nu ma ibtalnesc prea des...

Mai fetelor, ma uitam la poze...cum dorm bb-ii vostri pe burta nu pot sa inteleg, ca pe al meu dc il pun pe burta urla ca din gura de sarpe... Nici masaj nu pot sa-i fac pe spate.. .

Al meu a adormit la 23.00, trezit la 3.30-4, apoi o foiala si maraiala la 7 si trezirea finala la 8.

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy

laurici - si eu am vrut initial sa o iau pe pitik cu noi la botez (aveam camera la hotel). dar m-a convins mama sa o las aks k sa ma bucur de eveniment. asa k lasa-l pe BB Andrei acasik pt k nu e un capat de tara in ceea ce priveste pompatul - si eu tot manuala de la tommee tippee am si sunt f multu de ea. de fapt, eu folosesc toata gama de la ei (bibe, suzy, tamp san etc). poate nu pompezi tu cum treb...vezi k treb sa faci miscari mai lente, nu pompa f rpd si sa duci pistonul pana la capat.



Roxy
mami fericita de Antonia


Asa pompez si eu dar cred ca sunt eu defecta , din sanul stang scot mai bine dar din dreptul numai bb poate sa-l goleasca .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Laura, din cate am inteles, are legatura cu colicii, ii accentueaza. Si teoretic ar trebui sa treaca de la sine odata cu ei. Eu il mai las vreo 2-3 sapt si incep sa-mi reintroduc cate putin lactatele, mai intai branzeturi, apoi iaurt si pe urma lapte, sa vdm cum reactioneaza.


Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana


E bun asa , atunci astept sa treaca colicii Si la noi este la fel nu conteaza ce-i bag in gura biberon , tzatza , important este sa fie de mancare ...nu face nici un naz

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Roxy: chiar ma gandeam sa caut la P&C rochita, sa vad acum. Grace avea luni 4.400 gr, deci tot pe la 4600-4700 o sa fie la 7 sapt (ea e nascuta luni). Eu zic ca iau bine in greutate, n-am niciun stres in privinta asta.

Carmen: stai linistita ca nici a mea nu sta mai mult de 1 min pe burta si incepe sa urle.

Ile: eu n-am incercat pompa manuala, dar cea electrica e ff usor de folosit, doar sustii palnia in dreptul sanului si apesi un buton, nu trebuie nici macar sanul sa il sustii, face totul singura. Eu in timpul asta ma uit la tv / scriu pe forum / butonez telefonul. Poate incerci sa imprumuti una sa vezi cum te impaci cu ea.

Mergi la inceput