PINGUINII delibereaza - capitol interimar(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Tony Horton, cu Cardio Plus, nu?

Adicatelea, acesta:






Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ala e, dar cu power 90, mai de incepatori asa. E de imprumut, Alinuk, ti-l dau cu draga inima, zburda liber pe piratebay

Deci va scriu din bulgaria, unde s-a stricat vremea din seara asta. Bate vantul de scutura geamurile. Am ajuns cu bine, si nici n-am ajuns bine ca fi-mea s-a pus sa verse in toate zarile, nu am dormit toata noaptea ca am facut cu ea ture la baie. E nemancat de ieri dimineata, cum ii dau ceva varsa cu jet, numai painea prajita o retine in stomac. Sper sa se indrepte ca n-am cine stie ce medicamente dupa mine, i-am dat un furazolidon.

Aquai, imi pare rau ca ati avut aventuri neplacute. Bine ca a fost doar atat pana la urma. Asa si eu imi racesc gura si periodic se intampla cate ceva si imi aduc aminte cata energie irosita cand lurrurile importante sunt altele.

Alinuk, imi pare rau pentru verisoara ta si pentru galusca mica

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Mai, nu stiu cum dar cad ca numai in concediuse sparge conducta cu boli si accidente. Ma gandesc la voi si va doresc sa treaca cat mai repede sa va puteti bucura de ce-a mai ramas din concedii.

Noi ne pretaim de inceperea scolii saptamna urmatoare, nu-mi vine sa cred ca a mai trecut o vara!

pana una alta sa va si arat ceva frumos din concediul nostru. Ma intorc cu linkul de indata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Asa, pana se intoarce Aqaicu linkul sa va spun si eu repede caFlavia mea tot scartaie ... ii curg ochii, are nasul plin de puroaie si de aseara o doare in gat. Totusi nu a facut febra si vad ca mananca si se joaca vioi ... oare chestia asta trece de la sine ?

In plus, ieri a plouat toata ziua si s-au facut 20 grade, am stat in casa la matusa-mea cu generatia in varsta a familiei pe care ii iubesc de mor dar sesisez ca ei traiesc pe alta planeta, undeva in trecut si nu inteleg mai nimic din realitatile cotidiene, verii mei din zona mi-au dat toti flit, taica-meu e cu capsa pusa ca cica si pe el il enerveaza moshii familiei (care sunt de fapt cu vreo 5 ani mai in varsta ca el si emit doar cu cateva mai multe tampenii ca el ) ... si cireasa de pe tort, azi nu ne mai curge apa la robinet.
Intr-un acces de saturatie, ieri am decis sa ma intorcmai devreme cu o zi in Bucuresti, caci nemernicii aia din gashca mea o tin din shedinta in shedinta, au mai venit unii din Europa si in plus ma mai si suna de doua ori pe zi sa imi faca in ciuda.
Maica-mea s-a inverzit cand a auzit ... si eu m-am bagat ca strutztul si m-am facut ca nu observ. Lasa, ca ii las copiii sa se mai bucure de ei cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Scuze de intruziune insa am si io o intrebare pentru Buflea:

- doamna, pentru incepatori, cam cat trebuie sa dureze o sedinta ( acasa, ca n-am finante de sala) de zumba ?

Ca dupa 10 minute de "tavaleala" cu mr Tony imi ajungea limba la adidasi, atat de "fit" sunt si se hlizeau pruncii din dotare de numa-numa...astfel incat incerc si varianta mai omeneasca, zic io , pe langa cardio, ce ma omoara cu zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:



buflea, sunt sanse sa treaca de la sine. da-i niste bomboane de supt pt gat si niste vitamina c... si 'poi vezi tu ce se mai intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lala, o sedinta decenta de zumba dureaza 45 min ... cand devii pro, vei rezista si 2 sedinte ... si oricum e dans, adica e un cardio placut.

Fetelor, am facut-o lata ... ieri, tocmai cand s-a adunat gashca si aici si aveam programata in sfarsit o sedinta la terasa, am facut indigestie ...sau poate o fi fost virusul ala stomacal al fica-mii, transferat acum in stomacul meu ... ideea este ca de ieri de la 7:00 PM pana azi dimineata la ora 5:00 am vomat din doua in doua ore ... Dumnezeule ce rau a putut sa-mi fie, cea mai nasoala senzatie a fost setea. Imi era groaznic de sete si cum luam o gura de lichid o dadeam afara. L-am trimis pe taica-meu sa imi ia cuburi de gheata sa le sug, va spun, tineti minte, minuni fac ...

M-am trezit dimineata cu dureri musculare, o migrena infioratoare si o slabiciune in oase care m-au pus serios pe ganduri. Azi trebuia sa ma duc la Roman, la o prietena din copilarie si am anulat si vizita asta.

Numai belele in concediul asta, zau asa ...

Androix, cum e fata ta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Auci, buflea, la un doctor ati fost? Fata ta cum mai e, i-a trecut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buflea, merci si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Intru rapid: Buflea, refacere rapida! Am avut si eu un episod d-asta dar n-am rezistat decat vreo 5-6 ore si am chemat salvarea. M-au scapat cu o injectie.

Noi avem un concediu de pomina! Nu mai vreau la bulgari in urmatorii minim 5 ani si nu mai vreau nicioadata la all inclusive! Fi-mea si-a revenit, dar e terorizata de orice miros vag neplacut, isi face sila singura. Am ajuns sa-i dau otet pe servetel sa tina la nas ca sa poata sta in "cantina" sa luam masa, ca restaurant nu prea pot sa-i zic. Apoi a urmat sotul meu cu ture pe la toaleta o noapte intreaga, iar azi-noapte a fost randul meu sa ma cert cu buda. Filip a scapat, uimitor, avand in vedere ca el era cufuritul si boraciosul familiei. Si colac peste pupaza sunt piscata din cap pana in picioare de purici! Am cel putin un exemplar care s-a infruptat copios din mine doua nopti la rand
Sincer, abia astept sa ajung acasa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput