PINGUINII delibereaza - capitol interimar(2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si mie mi-a placut ce a scris Viv ...trebuie sa ma intelegeti, eu sunt singura la parinti asa ca mesjul lui Viv imi da sperante, ca poate vreodata se vor intelege .

Viv, ce diferenta era intre tine si sora asta cu care te pocneai ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Dar... sa fi dat naiba sa se fi luat cineva de mine ca jar manca. Era in stare sa-mi tina partea si sa minta pentru mine pana in panzele albe. Sa ma vorbeasca cineva de rau in fata ei? I-ar fi scos ochii.
Dar asta nu a impedicat-o ca atunci cand am vomat in tramvai sa coboare si sa ma lase singura.

Mi-am mai aus aminte, ce mi-a povestit mama ... cand au fost acum in vara la Felix, de fica-mea s-a "indragostit" un baietel venit si el cu bunicii la bai ... Timp de 5 zile, Nicki a fost nedezlipit de Flavia ... atat de atasat incat cand a venit fiu-meu si a imbrancit-o pentru "nu stiu ce", Nicki a sarit la fiu-meu cu pieptul si replica "poarta-te frumos cu ea ca nu ti-a facut nimic". Fiu-meu a ramas perplex, s-a inrosit tot de nervi, a scos si el pieptul la bataie si i-a suierat printre dintii lipsa din gura "e sora mea si o "push-ez" de cate ori vreau eu" ... Nicki a vrut sa riposteze si atunci fica-mea, marul discordiei, s-a dus la Nicki si i-a spus impaciuitor - "lasa-l Nicki, ca e fratele meu si il iubesc mai putin decat ma iubeste el pe mine"

Intrebarea zilei a fost: Pe cine iubea Flavia mai mult ? Pe Nicki sau pe fratele ei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Si mie mi-a placut ce a scris Viv ...trebuie sa ma intelegeti, eu sunt singura la parinti asa ca mesjul lui Viv imi da sperante, ca poate vreodata se vor intelege .

Viv, ce diferenta era intre tine si sora asta cu care te pocneai ?


Era 1 an si o luna fara o zi.

Acu' is mai mica cu 3-5 ani, depinde.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Si mie mi-a placut ce a scris Viv ...trebuie sa ma intelegeti, eu sunt singura la parinti asa ca mesjul lui Viv imi da sperante, ca poate vreodata se vor intelege .

Viv, ce diferenta era intre tine si sora asta cu care te pocneai ?


Era 1 an si o luna fara o zi.

Acu' is mai mica cu 3-5 ani, depinde.

Hahahahah !!!
Exact ca intre ai mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Cum a zis si Mihaela770 ... sunteti mortale... recunosc eu abia v-am descoperit da' macar de-acum stiu ca am unde sa ma bine dispun.

Buflea... atunci pune tu poza cu viespile in cuib si io o pun p-aia cu zacusca... sa te delectezi cu ea pana la anu' cand revii in tara..iti facem atunci una speciala pt tine ca de ti-o trimit p-asta si ne prind americanii or zice ca cine stie ce bombe cu zacusca lansez catre ei.
Mortala pustoaica ta cu "amorezu' " ei.
Cat despre citit... vroiam sa te intreb daca baietelului tau i-a placut sa-i citesti povesti . Al meu nu a avut si nu are rabdare nici acum sa-i citesc... mi-e groaza cand va trebui sa citeasca el. Eu sunt de parere ca barbatii au in gena lor COMODITATEA si de-aici.. o gramada de belele pe capul nostru...mame, sotii, surori .Evident... exista si exceptii... Celcesforaie al Vivianei este exemplu viu. Moama ce marfa... sa puna el si alimentele in recipiente si sa le mai si eticheteze... oau, oau! Pai al meu sot nu suporta sa le cumpar eu darami-te sa le mai cumpere el din proprie initiativa... buhuhuuuu!

Si eu tot singura la parinti sunt... si baieti mei se incaiera desi diferenta este de 4 ani si 2 luni . Cel mare il starneste pe cel mic si cel mic il musca/ciupeste pe cel mare

Viviana ce amintiri frumoase si zbuciumate ai cu sora ta... da' si tu sadica.. sa o paruiesti gravida fiind? Important este ca va iubiti si va aveti una pe alta.




LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Viv

ma gandesc ca nu a inteles cineva ca piticii mei sunt ceva ingerashi care se pupa pe obrajori unul pe altul...
(asta o fac in afara cand sunt singuri...fac front comun, echipa cumva)

acasa!?
in mediuil lor ...?!
conform semnaturii

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Alinuk, sweet mesajul tau! mi-a amintit de ai mei cand a mers cel mic la gradi in ro, cel mare era grupa mijlocie, cel mic intra la gradi si ma temeam de plansete si urlete, dar l-a lucrat cel mare de nu mi-am imaginat

Alex, o sa fii cu mine, facem asta si asta si aia si mancam impreuna l-a vrajit de numai, chiar la masa ii lasau impreuna, nu fiecare cu grupele lor. Acasa insa, trozneala, nene. SI acu' cu mana rupta si tot se troznesc!

Asa, ca nu vreau sa ma expun la generale, sa va spun azi ce nevoie crunta aveam eu de spanxul ala:

precum va spusei, intalnire importanta de dimineata. Fusta, taior, camasa, pantofii eleganti (si gambele cu urme brutale de soseta)

camasa frumoasa si noua, cumparata saptamana trecuta cu o prietena care mi-a hotarat marimea dupa nord-americanii astia dusi, ca fotomodelul aratam maica - sa-mi fac statuie nu alta.

numai ca azi dimineata m-am trezit .... mai bogata in forme cum mi se intampla in fiecare luna. Asa incat nasturii camasii mele perfecte nu mai stateau perfect alineati, ci dimpotriva, statea camasa tot cu colacei din aceia printre nasturi si fusta nu mai cobora mai jos pe talie ci era vreo 2 cm mai sus.... ce mai, toata munca si imaginea buna distruse!

sar in dulap, sap prin mormanul de lenjerie, renunt la push-upul cu gel, iau cel mai amarat .... obect, cei mai mici.... obecti (adica minusculi in material nu forme) disperata sa nu se vada ceva pe sub fusta din generoasa categorie a colaceilor.

repar tot damage-ul cu sacou bine inchis in timp ce ma gandeam nostalgic la spanxul de cateva etaje mai sus....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Dar... sa fi dat naiba sa se fi luat cineva de mine ca jar manca. Era in stare sa-mi tina partea si sa minta pentru mine pana in panzele albe. Sa ma vorbeasca cineva de rau in fata ei? I-ar fi scos ochii.
Dar asta nu a impedicat-o ca atunci cand am vomat in tramvai sa coboare si sa ma lase singura.

Mi-am mai aus aminte, ce mi-a povestit mama ... cand au fost acum in vara la Felix, de fica-mea s-a "indragostit" un baietel venit si el cu bunicii la bai ... Timp de 5 zile, Nicki a fost nedezlipit de Flavia ... atat de atasat incat cand a venit fiu-meu si a imbrancit-o pentru "nu stiu ce", Nicki a sarit la fiu-meu cu pieptul si replica "poarta-te frumos cu ea ca nu ti-a facut nimic". Fiu-meu a ramas perplex, s-a inrosit tot de nervi, a scos si el pieptul la bataie si i-a suierat printre dintii lipsa din gura "e sora mea si o "push-ez" de cate ori vreau eu" ... Nicki a vrut sa riposteze si atunci fica-mea, marul discordiei, s-a dus la Nicki si i-a spus impaciuitor - "lasa-l Nicki, ca e fratele meu si il iubesc mai putin decat ma iubeste el pe mine"

Intrebarea zilei a fost: Pe cine iubea Flavia mai mult ? Pe Nicki sau pe fratele ei ?

pe mami....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor.....
Ma primiti si pe mine?Am facut o prostie ...nu dati cu rosii...

M-a innebunit fiica-mea cu nexusul meu....atata ma bate la cap si facea gestul ala de a mari pozele si a le micsora ca m-am dus azi si i-am luat un telefon cu touchscreen....ieftin ,cu o cartela ..si acu face poze si le mareste cum ii place ei....nu dati cu rosii nu?Trebuie sa marturisesc cuiva ca sotul a zis ca nici nu vrea sa ma asculte ca-s cu capu`....(opilul meu avand 3 ani si o luna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Io m-am hotarat deja. Spanx.

Inca o idee de cadou pentru Celcesforaie - zugravesc totul pe dinafara.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput