URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Multa sanatate in continuare !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Doamne ajuta in continuare!
Luca, sanatate multa

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
cred ca ati citit vestile minunate despre Iulia - A INVINS cancerul; deoarece s-a hotarat inchiderea bazarului pentru Luca, avem cateva fete inimoase care au dorit sa doneze lucrurile ramase acolo pentru Luca, el mai are nevoie de bani pentru chimio.
Multumesc mult: Novus , Silvi8 , Kea .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

sper ca si LUCA sa invinga boala cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Buna,

Am ridicat azi de la posta coletul cu lucrurile donate pentru Luca multumesc pentru acest lucru si astept 'instructiuni' de la Laura--- cum trebuie procedat ca ele sa apara la bazar pentru ca nu ma descurc!
Luca e bine il asteapta pe Mos Craciun care va veni la el pentru ca e un copil deosebit si curajos.
o seara frumoasa,
Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura-s

Multumesc DC pentru ajutor. Nu prea stiu ce sa va mai spun, ca eu personal de trei zile de cand am aflat....nu mai prea sunt coerenta.

Poate cel mai bine veti intelege totul daca veti privi lucrurile prin ochii tatalui acestui minunat copil:


PAYPAL: alinlegian@gmail.com

Conturi deschise la BCR Cluj Napoca

Titular cont : LEGIAN LAURA STEFANIA

EURO : RO88RNCB0113000771670002

USD : RO61RNCB0113000771670003

LEI : RO18RNCB0113000771670001

BIC: RNCB
SWIFT: ROBU


"Dragi prieteni , in nefericire va scriu sa va cer ajutorul intr-un moment extrem de neplacut din viata mea. Baietelul meu de 9 ani a fost diagnosticat acum o saptamana cu tumora cerebrala . Cred ca va fi operat la Cluj de dl.profesor Florian, dar ceea ce va urma ma face sa va scriu. Dupa operatie va avea nevoie nu se stie de cite sedinte de radioterapie si chimioterapie care se fac doar in Franta sau Germania, bineinteles contra cost. Rugamintea mea pentru voi e ca sa vorbiti cu prietenii,cunoscutii ,rudele voastre , pentru a putea aduna banii necesari citorva din aceste tratamente in Europa . Va stau la dispozitie daca aveti intrebari, idei,orice m-ar putea ajuta. Cei care ma stiti,stiti ca nu v-as cere ajutorul daca n-as fi EXTREM de nevoit s-o fac, imi cer scuze celor carora le-am creeat disconfort cu mesajul meu"

Acestea sunt cuvintele unui tata nevoit sa ceara ajutorul altor OAMENI cu suflet, pentru a-si salva baietelul.

Va multumesc mult pentru ajutor si voi reveni cu informatii.


Parintii inca nu stiu daca vor aduna cei 35.000 - 45.000 euro pentru a-l putea opera in Germania sau Austria, sau vor face numai radioterapia/chimioterapia in Germania sau Franta.

Inca aduna informatii de la toti cunoscutii si vor decide care e cea mai buna solutie pentru Luca.

Va ,

Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi




Am facut si eu o mica donatie. Sper sa va fie cu folos! Doamne ajuta! Sa se faca bine repede puiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Mihaela iti multumesc pentru ajutor; am ramas datoare cu o confirmare catre Anca pe care sper sa o rezolv zilele astea.

Sarbatori fericite tuturor si un an nou cu sanatate sa ne dea Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Cu scuzele de rigoare am reusit si eu azi sa ajung la bcr si am depus 40 ron pt cateva produse de la bazar donate de mari9 si vandute la prietene.Multumesc fetelor
Sarbatori fericite si un calduros LA MULTI ANI !
Luca
Laura,Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura-s

Mihaela iti multumesc pentru ajutor.



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Fetelor, va multumesc pentru ajutor; confirmarile le voi face dupa data de 7 ianuarie cand incep serviciul. Va pup si sa aveti un An Nou fericit si cu sanatate.

Laura




Mergi la inceput