URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura,da-mi si mie pe mail te rog ce info ai pana acum despre aceste medicament.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Buna dimineata,
Nu am mai scris demult despre Luca si prietena mea Laura...sunt bine! Mi-a scris in ultimul mail : "cind vedem ca Luca e o.k si ca toti ne incurajeaza ca o sa fie foarte bine,incepem sa ne gindim si la lucruri mai vesele,ex.la Craciun!
Bani nu o sa fie suficienti ca sa ramina in continuare in Germania pentru chimioterapie si o vor face in tara.Inca nu stiu exact la care clinica dar vin cu informatii pe masura ce le am.Sunt convinsa ca sunt pe drumul cel bun!
Doamne ajuta sa fim alaturi de ei de Craciun si sa fie sanatosi!
O zi frumoasa tuturor,
Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilimara

Multa sanatate micului luptator!
Legat de acel medicament...din ce am gasit pe net sunt doua variante ale medicamentului dar cea mai buna ca si concentratie a acelui venin este Vidatox. Trebuie incercat si facut o programare pentru a cumpara medicamentul din Albania; pare mai accesibil ca si costuri de transport. Din cate am inteles este singura tara in care se gaseste in afara de Cuba. Site-ul prin care se poate lua legatura si face o programare este http://www.pharmamatrix.net/en/.

Am primit mail de la ei si costa 960 de euro tratamentul pentru 4 luni ,in cazul unui cancer gradul 3-4,si 6 luni in cazul unui cancer gradul 1-2.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Anca scuze pentru intarziere...ti-am trimis mail cu datele de contact.

Vestea buna este ca ambasadorul roman din Cuba incearca sa-i ajute sa obtina acest extract; Doamne ajuta sa si reuseasca.

Va minunatelor si un buchet mare de Roxi pentru ajutorul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

A transferat si sotul meu 100 lei in contul lui Luca, initiale V.P. Nu e nicio graba cu confirmarea.

Sanatate multa lui Luca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Laura, te rog confirma un transfer, 100 lei, din ING Bucuresti, initiale B.D.
Multa sanatate si numai ganduri bune ptr Luca.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dragele mele,
Mama lui Luca a primit factura proforma de la Clinica din Tubingen pentru chimioterapie si este de 62900 euro. Cred ca a fost foarte socata, nu a scris nimic, doar a dat fw. la mesajul pe care l-a primit; oricum vor cere schema de tratament si incearca sa cumpere din germania substanta si probabil vor face chimio in tara....daca au protocolul...il pot face si aici....
Confirmari: SNS: 20 lei
pentru celelalte revin in zilele urmatoare.

Va multumesc din suflet tuturor.

Laura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

si nu pot folosi formularul S2 pt asta? daca nu, ar trebui sa le ceara protocolul, sunt sigura ca vor intelege...sau sa vorbeasca cu cei din Romania, de unde va face chimio, sa ceara ei direct in Germania..zic si eu...

numai bine !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Prin S2 li se deconteaza radioterapia pe care o fac acum in Tubingen, dar nu li se va deconta si chimio; oricum important este sa aiba protocolul, am inteles ca asta e foarte important.

Va multumesc tuturor pentru sprijin, sunteti minunate si sunt mandra sa fiu alaturi de voi.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
confirmari:

lavi02: 100 lei
lulu77: 100 lei

Multumesc fetelor pentru ajutorul vostru.

Laura

Mergi la inceput