URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ne rugam pentru el si putere multa pentru ca parul creste la loc.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Fetelor va multumesc pentru vorbele frumoase, voi transmite mamei lui Luca gandurile si incurajarile voastre.
Iata cateva cuvinte din partea mamei lui Luca:

" iti multumesc pentru gindurile si intentiile bune!!
Sintem un pic bulversati,dupa prima sedinta de citostatice care a fost miercurea trecuta lui luca nu i-a foast prea bine,a racit rau ca i-au scazut leucocitele,sintem acum cu antibiotic,tuseste rau,nu se odihneste noaptea,e plingacios,s-a saturat de tratamente si de spital etc.Vrea acasa,vrea sa vb.si cu altii in limba lui,nu putem iesi afara din cauza racelii,intre 4 pereti nu prea avem ce face,internetul merge rau,si uite asa!!"

La Tubingen au aflat despre cel mai bun tratament impotriva cancerului si anume: extract de venin de scorpion albastru si care se gaseste doar in Cuba. Asta e tot ce stim despre acest lucru asa ca, va rog daca ati auzit de acest tratament, sau aveti cunoscuti in Cuba si puteti intreba despre acest tratament sa ne ajutati.

Va multumesc pentru ajutor si sunt sigura ca Luca se va face bine.

Va ,

Laura









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Multa sanatate, putere si gandire pozitiva lui Luca si ma alatur si eu rugii pentru el.
Parintilor multa putere si rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Contul in lei de pe prima pagina e ok? (citise de cateva nereguli pe la alte subiecte).
Ma simt atat de neputiinciosa...Inafara de rugaciune si de cativa roni(pe care sper sa apuc sa-i pun zilele astea) nu pot face nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Fetelor, va multumesc pentru incurajari.

Mari9 contul e valabil, este al mamei lui Luca.

Luca se simte putin mai bine, parintii au emotii in ceea ce priveste chimioterapia, cum va rezista micutul acestui tratament.
Deocamdata a inceput si "scoala" in Germania, mai exact face ceva lectii de engleza cu o "frau" la sala de lectura de la casa McDonald.
A inceput sa scrie si sa deseneze cu mana stanga, cea dreapta nu-l prea asculta inca....parintii va multumesc tuturor pentru gandurile bune.

Revin cu intrebarea daca stie cineva ceva despre acel extract de venin de scorpion albastru; parintii au aflat la Tubingen de acest nou tratament, e ffff eficient, dar se gaseste doar in Cuba; daca cineva are relatii in Cuba si ne poate ajuta cu detalii ar fii foarte de ajutor.

Va multumesc si va ,
Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Numai bine micutului !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

am trimis si eu niste banuti in contul Laurei de la BCR. cred ca au si intrat, dar daca puteti sa ma anuntati si pe mine.
PIV din Timisoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilimara spune:

Multa sanatate micului luptator!
Legat de acel medicament...din ce am gasit pe net sunt doua variante ale medicamentului dar cea mai buna ca si concentratie a acelui venin este Vidatox. Trebuie incercat si facut o programare pentru a cumpara medicamentul din Albania; pare mai accesibil ca si costuri de transport. Din cate am inteles este singura tara in care se gaseste in afara de Cuba. Site-ul prin care se poate lua legatura si face o programare este http://www.pharmamatrix.net/en/.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of Doamne, multa, multa sanatate lui Luca sa fie tot mai bine dupa tratamente si sa vina acasa



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Fetelor, va multumesc pentru informatii (lilimara ); am mai primit date de contact si din Cuba, le voi transmite parintilor si acestea din Albania.

Confirmari: GIO 100 lei

am adunat pana acum cu ajutorul vostru:
2.282 lei
430 euro
50 CAD

Va multumesc tuturor si un mare brat de .

Va ,
Laura

Mergi la inceput