Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetele!

Scriu pe fuga, de la servici.

Multumesc fetelor pentru raspunsuri si incurajari. Prima zi a fost ok, relaxanta chiar, deocamdata nu am mai nimic de facut, din octombrie voi intra in focuri...

Camady- ai avut dreptate, acum parca este mai delicios timpul petrecut xu fetele, ma simt nesperat mai bine, cumva completa acum ca si socializez. :-)

Zubi - super haioasa ca de obicei!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna .. mame denaturate care suntem.. ne simtim bine la servici ..
Ideea e ca ajung acasa si eu nu pot nici sa merg la baie.. ca mama mama mama .. ehe ehe ehe..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata gagici!

Zubi la multi ani inca o data lui Ayan,sa creasca mare si frumos,sanatos si istet! Mi-au placut tare pinguinii , mi-au placut si puisorii, si mai era ceva ce nu stiu ce era, niste bilute pe ceva gen biscuit rotund . PArea buuuun ! Si lui Zaib i-ar sta bine si langa o fetita!

Alayna imi pare tare rau , Dumnezeu sa il ierte ! Sotului si tie , ma rog sa va dea Dummnezeu putere sa treceti peste si sa va amintiti toate momentele frumoase , iar moartea lui sa nu fie decat o trecere la o alta lume , el sa va astepte in Rai cand va veni vremea.
Eu credeam ca Noura seamana cu tatal ei,dar buzele sunt de la tine,dupa poza , parul si tu il ai inchis la culoare, forma fetei o aveti cam la fel,si tu si sotul...asa ca nu imi mai dau seama. Oricum, frumoasa foc,si c parinti la fel de frumosi ca ea !


Seidana cum e la serviciu? Ce face Ela ? Stii ca imi e dor de ea,nu?

Eu noaptea trecuta v-am visat ,tipic mie ! M-a supt Teodora ca niciodata,de ma ustura sfarcurile , si intre reprizele de supt eu va visam pe voi. Ma certati toate ca nu am venit la intalnire,si ca daca nu am venit eu,ati venit voi la mine acasa !

Am fost si noi joi la consult, are Teodora 74 cm inaltime si 8.8 kg. Deci intram si noi la categoria fotomodeala! Fontanela este aproape inchisa ,se mai simte foarte putin adancita , si asta fara calciu ,fara vigantol,nu prezinta semne de rahitism, a dezvoltata bine motric,,, a mai spus ceva ce nu am retinut... Per total e bine.

Klau cat timp sta puiul mic la bunici? I-a trecut iritatia de la fundulet?

La multi ani Miriam de Inezluiza , sa cresti mare si frumoasa!

/Kora ne-am cam ratat cu remi-ul vara asta,dar poate avem curand ocazia sa ne tinem de cuvant!

Alex2011 m-a topit poza cu Clara in scaunul de bicicleta! A mea nu ar sta neam asa,in cel mai bun caz ar tot trage de centuri!


Fata mea se joaca nu niste cd-uri,si le arunca dupa canapea unul cate unul. Dupa fiecare face " nu nuuu , daaaaaa ( inceputul de la da-mi si mie) , daaaaa" . Toata ziua ii cere pup lui Paul, ii ia jucariile si apoi tipa cand Paul si le revendica, fuge de-a busilea pe un genunchi si o talpita dupa el prin casa si ii ia jucariile din nou! Si uite asa imi trece ziua despartindu-i si punand jucarii fiecaruia in fata,pana si le impart ei iar!

Ancaroro am vazut si poze cu Flavius,doamne cat e de furmusel! au crescut copiii nostri, nu imi vine sa cred ca unii dintre ei nici nu erau nascuti anul trect pe vremea asta,si acum nu mai au fetisoare de bebelusi,ci de copilasi in toata regula! Si pentru el cele mai cool jucarii sunt sticlele de plastic , si orice altceva decat jucariile destinate copiilor?

Anca_Toma stii ca imi e dor de Iancu,nu? Am tot spus ca te sun,dar pe la tara nu am semnal la digi,asa ca nu l-am luat cu mine,si nu aveam numarul tau,ca e salvat pe ala ,bineinteles... Cum a fost la nuntile alea la care ati fost in acelasi timp,dar separati?

AbMariana Anto ce face? Ma uitam acum la poze,si lui i-a ramas svita aia din crestet mai inchisa la culoare ! Pe mine ma intreaba multi daca am vopsit fata...

Revin, intre timmp mi-a adormiot gogosica intre cd-uri si boabe de struguri ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

alayna condoleante imi pare tare rau :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Alayna, condoleante:(..in viata fiecaruia se intampla astfel de lucruri.....

multu fetele

Sei, Lali..eu vreau neaparat ....de la cateva luni dupa ce l-am nascut pe ayu mi-am dorit inca un bebe, insa indi vrea sa ne punem un pic pe picioare financiar..sa ne luam o casa pana la urmatorul bebe, oricum el vrea trei dar daca tot amana nu stiu cand ii mai facem; chair de ziua lui ayan ma gandeam ...uite ca a trecut un an aproape pt toti strugurasii si nu a avenit nici una dintre noi sa ne dea vestea cea mare inca..oare cine o fi prima?

ayan astazi se juca in parc si o tanti a venit la el, l-a pupat,si el s-a dus aproape de fata ei, ma gandeam ca ii da una, si cand colo a pupat=o , nu a mai facut asa pana acum..si cand ne-am intors, mi-a furat cheile ,eram in dormitor cu el, si a fugit cu ele direct la usa de la intrare,se chinuia sa ajunga la gaura cheii...face fel de fel iar de lucruri noi si ce ne mai minunam,,,,in rest, fura cate ceva si fuge cu el si il baga in cosul cu rufe,acuma stim,cand nu gasim ceva, cautam acolo...si merge liber prin toata casa, nu prea ami stau dupa el, ma tresc cu el in bucatarie dupa mine..of doamne ce frumos cresc, cat e de frumos sa vezi niste pui care cresc si se dezvolta sub ochii tai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Ala condoleante, cuvintele sunt de prisos in astfel de momente.

Imi pare rau ca nu am putut intra sa felicit toti strugurasii care au facut un an dar le urez acum multa sanatate, fericire si crestere usoara mamicilor.

Nanna bafta la munca.Si eu teoretic am inceeput de azi dar momentan sunt in concediu.Aveam 8 zile de luat din urma si m-au obligat sa intru in concediu.Ma duc luni si marti la munca si apoi intru iar trei zile ca sa fiu acasa de ziua piciului.

Lali la nunti a fost fff frumos ne-am distrat amandoi chiar daca am fost separat.Iancu normal ca a fost cu mine , dar a dormit toata noaptea in camera de hotel in timp ce mami dansa de una, mai greu a fost cand am vrut sa ma pun la somn si s-a trezit piciul. Am fost si la botezul nepotelului si ne-am distrat si acolo ff bine.De acum avem pauza de petreceri pana in octombrie.Avem doar motul lui Iancu si we asta cred ca plecam la Calimanesti.

I-am facut lui Iancu sedinta foto de un an , inca nu avem toate pozele, ca fotograful e fff ocupat cu nuntile dar important e ca am reusit sa le facem, cand o sa le primim nu stiu.
Vreau sa il pun la un an sa isi puna o amprenta de manuta pe peretele din camera lui si sa repetam asta in fiecare an, sper sa nu ii dau idei sa se apuce singurel sa picteze peretii.

In rest Iancu descopera pe zi ce trece fff multe lucruri: a invatat sa se urce singur in pat, sa se urce singur pe scaun, mai greu e de dat jos.Intr-o noapte cand l-am luat sa ii dau bibe sa pape am adormit langa el si soc m-am trezit cu el jos din pat batandu-ma pe mana sa il au in pat, cum s-a dat jos nu stiu.Pune telefonul la ureche si spune alo, dar inca nu spune tata.E fff haios.
va pup ma duc sa mai fac ceva prin casa ca acusica vine din parc(e cu bona) si eu nu am facut nimic.

Apropo vroiam sa va zic,cine foloseste lapte humana am gasit aici ok la pret(e din ungaria) http://www.laptepraf24.ro/

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Ce poznasi sunt strugurasii nostri :)

Alayna, condoleante.

Lali

May, multu
Eu chiar am conopida si o sa incerc reteta ta maine :)

Meniu:
dimineata: fructe refuzate
la 11 am facut urda cu caise si afine congelate si era ca o inghetata am vrut sa ii dau sa guste si nu a vrut ca era obosita si supi (o sa ii dau la 4-5
amiaza/; supa de galuste cu carnita de curcan :)

Sei, da ei nu stiu sa se joace asa inca, dar as putea eu sa fac, sau sa facem impreuna, pune ea o piesa, mai pun eu si tot asa :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani Miriam !!!!!



Fetelor vi se pare ca s-a schimbat Eva?Probabil pare inalta ca e slabuta.Nu stiu cati cm are ca nu sta la masurat.
Ultima noutate despre noi..........am inceput sa mergem singurele si constient, ca pana acu mergea daca nu-si dadea seama.Cu ocazia asta au aparut si primele cucuie mai importante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Alayna condoleante.

Eu sunt la socrii emotionata pana la lacrimi. Piticul doarme si astept sa il tin in brate.

va pupacesc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani cu intarziere ayanului cel frezulici si frumos!!

alayna condoleante ce varsta avea socrul¿

lena la primul copil am invatat o chestie: sa nu ma grabesc la jucarii sofisticate. jucariile alea magnetice nu vor fi decat un pumn de jucarele colorate pt ei, in urmatorii 2-3 ani, nu v-or sti sa faca floare cu piesele, inchipuie-ti ca Dani la 18 luni a primit un laptop de copii cu invatatul literelor si a culorilor; 3 ani de zile a tot dat cu el de pereti, la 4 ani cand ar fi avut nevoie de el sa invete litere si forme geometrice era deja stricat si nu mai reprezenta interes

Ce sexoasa esti cu rochia aia

nanna si sei sa va fie serviciul usor

jade ce jucarii a primit T de ziua lui¿ lumea ma intreaba ce sa ia fetei de ziua ei, si eu le spun: rochite de iarna dar parca si-o jucarie mai feminina i-ar venii bine ca si a mea invarte la roti

despre noi: noa e ceva de groaza, nu mai putem manca in fata ei ca se urca pe noi, chiar si dupa ce-a mancat portia ei de papa.
Tipa mai nou ca i se pare distractiv...efectiv guita ca un purcelus! mult si strident
a inceput sa cutreiere casa in rotobil(abea acum la 11 luni) si face cativa pasi sustinuta.

suntem in febra inceperii scolii cu Dani, la cumparat de carti si treninguri(ma costa 23o€ doar cartile si caietele) restul materialelor scolare se platesc separat la scoala ce facem cand o avea pruncu 15 ani¿¿¿ sau ce facem cand merg amandoi la scoli¿

Mergi la inceput