Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Ayan !

zubi cum ati petrecut de ziua printului ? voi nu taiati motul , nu i asa ?

nanna acomodare usoara la servici !
T nu merge deloc pe varfuri , cand sta in picioare calca f bine pe talpa , in schimb am observat la mers ca ar avea ceva probleme , cu laba stanga calca putin spre interior iar cu cea dreapta ceva mai mult
o sa vb si cu dr despre asta
eu pana la urma nu le am luat nimic nasilor .... si ei i au luat multe cadouri , i au dat si bani ....

seidana da , se rupe turta ca la mirese , se taie si putin din par si se pune si tava cu obiecte ca aleaga
cu ce se joaca T ...pai .... cu masini si camioane , cu tot ce are roti , cu sticle , cu magnetii mei de pe frigider (comoara mea de altadata :))) ) cu o forma de prajituri , cu un toc de ochelari , cu colturile de plastic pe care le a montat taica su la mobila sa nu se loveasca , cu cani si pahare , cu de astea :D

lena suuper sexi rochia !

haideti fetelor la apel , ce i cu linistea asta !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

La multi ani Ayan, Adiel!
....sunt la munca. Incerc sa ma acomodez cu ideea ca piticului ii e mai bine la bunici. Sunt 40 km.... O sa ma duc azi sau maine sa il vad si il oau in weekend. Crsa pt asa pitici nu e in oras. Bona am gasit dar pana la urma ne-am decis ca lui ii e mai bine la bunici. E devastator pentru noi pana ne obisnuim....


Nanna te pup si servici usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

klau , acomodare usoara si tie , of , tare greu trebuie sa ti fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:



La multi ani sarbatoritilor

Multumesc fetelor , nici nu o mai imbrac pana samb seara :))
ieri am iesit in oras si am mancat de am spart, parca as fi gravi :))) si avem o burta... e 5 luni cred... sotu a zis 3 luni...la care eu: pai la 3 luni nici nu se vedea nimic :))))

Meniul de ieri:
dimi: paine cu maia facuta de mine cu unt, 3 firimituri "murdarite cu unt"
pranz: supa crema de brocoli (brocoli, cartof, ceapa, usturio, unt)
carnita din ardeii umpluti nemancati ieri :)))
fructe: banana, mar, nectarina

Meniul de azi:
dimi: galbenus cu rosie
pranz: ficatel cu piure de dovleac si cartofi (facuti la abur)
fructe: pepene rosu, struguri, prune




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mi se pare geniala jucaria
http://edukid.ro/jucarii/animale-magnetice-hape/
Dar trebuie sa fiti cu ochi pe copil, in sensul sa va jucati cu el si sa nu il lasati singur pentru ca are piese mici... de aceeia se si recomanda de la 3 ani probabil :)
are o cartulie cu tot felul de modele in care poti aranja piesele (animalute, peisaje etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lena super jocul. Am o groaza de jucarii pe lista dar astept ca printul meu sa treaca de etapa 1: invartit roti
Va pup pe toate. Somnic usor mamici si strugurasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Seara buna fetele

multumim mult pt urari; a fost o zi atat de plina, si atat de frumoasa, m-am simtit atat de mandra ca am putut sa ii pregatesc lui ayan o mica petrecere,am facut fel de fel de aperitive pt copii, m-am chinuit o gramda,am facut niste pinguini din masline de mi-a laut vreo doua ore, dar asa de mandra si de fericit am-am simtit si vreau sa fac tot tot tot pt el, dragul meu baiat mare

am mai facut niste incarcaturi, cum imi sta inf ire, ca altfel nuse putea, si anume, am uitat de sampanie , am vazut-o azi pe balcon, si facusem niste cadouase pt copii cand plecau acasa, eee niste pachetele cu masinute si cateva bombonele,si un biletel pe care am scris " multumesc ca ai venit la ziua mea stefan....de ex..si am bagat si biletele personalizate pt fiecare copil in aprte in ambalaj,apoi le-am lipit cu scotch..si cand au pelcat, le-am dat la intamplare..si nu s-a nimenrit la nici un copil numele...eee dar se mai intampla nu?????

acum sunt ff incantata cand ma intreaba cineva cat are..si io zic ..un an

am pus si cateva pozici



ayan a avenit in viata noastra cu absolut tot: pace, liniste, fericire, bucurie , speranta...tot tot tot ne-a adus si mi-a umplut sufletul si viata si fiecare zi

va pup fetele si mi-e tare drag de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani cu intarziere Ayan, Adiel!!! Sper sa mai primiti urari intarziate :D

eu nu mai am timp de nimic. sunt super ocupata la servici, iar acasa Bibi imi ocupa tot timpul, dar ador asta

am vazut pozele de pe grup
Tudor ca de obicei super super elegant!
Gogosica de Anastasia iti vine s-o mananci!
Abmariana, ai un copil f frumos! si ce de dintuci!
Noa e super simpatica. si ce bine seamana cu tati!
Maia, ce fericita e ea ca a pus jucariile in sertar. si ce mamica sexi si frumoasa are
Ayan, dulcic ca de obicei!
Si surpriza Eva de Camady. sa n-o recunosc . de ce ai tinut-o ascunsa?


Bibi e bine. merge daca uita de ea sau daca vine tati cu ea de-o manuta spre mine si ii da drumul la manuta cand e aproape de mine. dar constient si cu intentie vad ca ii e frica. precauta lu mama
face mutrite la mancare. se uita in lingurita ce ii dai. daca vede legume inchide gurita, daca e carnita sau iaurtel casca gura mai ceva

meniul de ieri si azi:

porridge cu 2 mere
supa de rosii (rosii, ceapa, ardei, morcov) cu smantana
pastrav cu piure de cartofi
banana
iaurtel
intre mese in manuta branzica de capra, rosie, biscuiti

meniu de maine:
nectarine cu biscuiti
supa de rosii
conopida la abur amestecata cu galbenus, branza calcica si smantana (sa incercati reteta asta si s-o dati la temp camerei - Bibi e innebunita dupa ea)
iaurtel
banana, biscuiti, branza, rosii si ce s-o mai gasi


am luat fehnel. sa vedem ce fac cu el :D





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La multi ani cu intarziere Ayan si Adiel !!!!

Eu ma simt tare rau ,socrul meu a decedat noaptea trecuta si sunt terminata !!! L-am iubit si respectat prea mult ,toata ziua nu m-am putut opri din plans .
Sotul meu a plecat de dimineata spre Cairo iar eu sunt cu Noura la o cumnata si incercam sa ne luam cu una cu alta sa depasim impreuna acest moment .
Noura este ffffffff agitata ,mi se zbate in brate ca un peste pe uscat ,ori ii transmitem starea noastra ori ii ies dintisorii ca baleste la greu

De ce e asa slabuta prezenta pe forum? Haideti la apel ca strigam catalogul




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Zubi.. f frumos ce ai pregatit, am vazut pozele pt FB.. sa va bucurati de minunea mica si sa ii mai faceti fratiori

May... e tare dulce Bibi .. cum te mai intelegi cu bona? cum ati convenit pana la urma cu ramanerea ei?

Ala.. ce sa iti zic? condoleante si putere.. Sigur Noura simte starea ta..

CAMADY.. ce s-a schimbat EVA, seamana cu Razvi.. si e tare lunga si finuta, adevarata domnisoara..

Lena.. faina jucaria dar e clar pt copii mari, nu numai piesele dar si jocul in sine

Mergi la inceput