Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetele!

Eu sunt deprimata, luni incep munca, incerc sa imi fac planuri, sa anticipez situatii si sa las totul aranjat si in siguranata acasa. Cred ca voi innebuni de dorul fetelor, de grija, de tot felul de scenarii pe care le va urzi mintea mea disperata...Offfff
In plus Inez se trezeste iar noaptea si nu doar pt un bibe, sta treaza si cate 2 ore, chiar nu pot sa imi dau seama de ce face asta, cert este ca ziua sunt ametita, obosita, cu dureri de cap. Indra incepe si ea acoala, schimba colegi, invatatoare, tot. Clar sunt o companie deloc placuta acum, ma plang si eu voua :-(
Sei, Camady la voi cum este cu noul program? Sei, tu stiu ca atai mai putin la munca, nu?

Lali ce acumpa esti la vedere! :-*

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am trimis copiii in parc si am revenit.

Voiam sa va intreb daca bebeii vostri dorm pe perna. Eu sunt impotriva pernei pt copii, dar Inez in fiecare noapte se trezeste si vine sa puna si ea capul pe perna. Initial ma gandeam ca poate doar ne imita, insa ea face asta adormita fiind. Am dat comanda la Dormeo de perna de bebe, sunt tare curioasa cum este. La ortoped avem programare abia prin octombrie deci abia atunci voi afla daca e ok sau nu.

Jade - stiu ca tu ai fost la control cu T cand era mai mic pt picioruse in interior. El cum calca acum? Inez merge pe varfuri dca este desculta si cu un picior pe toata talpa si unul pe varfuri atunci cand este incaltata. Nu am pus.o nici macar o data in premergator, spre deosebire de Indra care a foat pusa de la 6 luni si niciodata nu a mers pe varfuri. Oare sa fie din cauza problemei cu piciorul pe care a avut.o din nastere?!

Sa aveti un we minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Acum am constatat ca a strapuns gingia un canin. E foarte posibil ca febra sa nu fi avut legatura cu vaccinul. Inca nu se simte coltul dar se simte unde e strapunsa gingia forma gropitei.
Deci avem 8 dinti si un canin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Nanna te inteleg perfect... si eu incep munca luni insa imi duc piticul la bunici. de doua zile fac bagaje si bocesc. of....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salutare..

Nanna .. am program mai scurt acum la inceput, nu e prin lege , doar pt ochi frumosi.. si vom vedea de luni ca imi vine seful mare, sefa mea e in concediu.. si sefu vine odihnittt deci racaiala multa ..
O sa fie bine vei vedea..,
Noi avm zile si zile, joi a plans nc ontrolat cand s-a trezit la amiaz si a vazut-o pe mama, de asta am ramas vineri acasa, mama e speriata ca Ela o accepta greu cu cat creste...a fost prima data.. oricum o vad si pe Ela ca e stresata, se trezest dimineata sa ma ia in brate, se trezeste la 7-8, (nu ca de obicei cu mine la 9-10), noaptea doarme numai lipita de mine, si ziua nu mai accepta sa mearga nici macar la taicas-o daca e la mine...

Cu bona cum te intelegi?

KLAU , stiu ca e greu, dar o sa va acomodati.. dar de c nu cauti bona sau cresa? macar seara sa va vedeti, sau faci navta?

Pinky.. avem carti, le rasfoim zilnic pe toate, si n miram si la fluturi din poze , poate ne vedem sapt asta ce zici?

jade.. la noi nu e obiceiul cu turta, nici nu stiu cum e obiceiul asta, de mot m-am prins ca se taie parul,, dar turta? ca la mireasa se rupe dasupra capului?
Cu ce jucarii se joaca t?

Lena sexy hott mama .. esti mai frumoasa mamica ca oricand

Mihaela .. bravo pt canin..

Camady , mie dr mi-a facut rost de pentaxim, nici eu nu am vrut sa-i fac infarixul pt pentaxim.. vb cu ea , poate te ajuta

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Hello

Nanna si Noura cauta perna tot timpul , uneori o iau in pat la mine si numai pe perne se urca ,le imbratiseaza,da din picioare,se arunca si scufunda in ele , se impinge cu fata de ma sperie c-o sa ramana fara aer .
Si mie mi-a trecut prin cap sa-i iau pernuta ,dar nu inca. Incerc sa ma abtin minim 3 ani macar ,e spre binele ei .

Lena faina rochia

Klau ,imi pare rau poate gasiti o solutie sa-l aveti pe Radu mai aproape

Mihaela da e posibil ca febra sa fie de la caninul de care zici, am fost avertizata de multe mamici ca o sa am de tras la canini si masele


Si eu ar trebui sa ma intorc la servici ,dar am demisionat ! Stau acasa cu Noura ,poate cand va implini 2 ani si va merge la cresa imi voi cauta ceva de munca
Azi am primit o veste naspa de tot ,socrul meu e in coma in urma unui atac cerebral ,al meu e terminat si eu am o stare de voma ,parca ma tine ceva in piept :( suntem fff tristi , ii iubesc pe socrii mei ca pe parintii mei ,sunt niste oameni speciali si au un loc aparte in inima mea




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LA MULTI ANI:

AYAN
ADIEL
LUCA
lENARD

SA CRESTEI MARI SI SANATOSI, CUMINTI SI VOIOSI

NANNA,.. cu perna, eu de mult am observat faza cu pna dar m-am abtinut, insa Ele se treste noaptea si se culca pe burta mea.. i-am luat o perma moale moale din puf de gasca, insa nu am pus-o in folosinta

OANA.. am observat si eu ca ne cresc fetle... a mea se joaca f frumos cu copii, nu ii mai bate , mai face un ai ti-ti mai violent cateodata dar e ff cuminte, de Elisa Creolei aproap ca s e temea, ca Eli era f enrgica..
Mai mult crizele de care zici mai ca nu mai exista , si deja n intelgem.. cand n suparam mami ii explica si fata parca intelege

ALA.. imi pare tare rau .. sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello

Sei - stiu ca in general dupa varsta de 7-8 luni copilasii constientizeaza despaetiea de mama si au temeri legat de asta. Totusi e bine ca Ela sa se acomodeze cu buni, copiii au nevoie de bunici in apropierea lor si sunt convinsa ca Ela se va apropia de dansa. Poate ca acum doar a asociat despartirea de tine cu apropierea bunicii si este modul ei de a.ti arata asta.

Klau - vei face naveta sau va suceti in we? Oricum ar fi te cred ca iti este greu. Intr.un fel - desi suna aiurea - eu ma bucur ca este fff solicitant la munca si nu voi realiza cand va zbura timpul.

Alayna - multa sanatate socrului! Si multa putere voua! F frumos sa vb asa de socrii tai si mare noroc sa aveti asa o relatie frumoasa!

Inteleg ca si alti strugurasi cauta perna, o sa va spun cum este perna de la Dormeo si ce ne va spune ortopedul ref la asta.

Acum legat de ruptul turtei, ieri au foat nasii in vizita la noi si asa mi se pare ca se pregatesc pt asta, au fost la cumparaturi, i.au cumparat cred multe hainute ai in plus vor sa ii ia cercei sau sa ne dea aur sa ii facem. Asta ma face sa ma gandesc daca sa le iau si eu totusi un cadou, ceva. Fetele care ati facut desa party de 1 an , le.ati luat ceva?

Sei - si la ruptul turtei se taie motul si se rupe si o turta deasupra capului.

La Multi Ani sarbatoritilor! Sa cresteti mari si inconjurati de multa dragoste si fericire!

Sa aveti o duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

La multi ani Ayan!!!
La multi ani Adiel!!!
Sa cresteti mari si sanatosi!

Sei, eu pot saptamana asta sa ne intalnim, nu pot luni dar vb si stabilim o zi.

Nanna, Klau spor si sa aveti parte de acomodare usoara la servici! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani cu intarziere Ayan, Adiel.sa cresteti mari si sanatosi.

Nanna si eu am fost terminata cand am inceput serviciul.Doua nopti n-a dormit Eva deloc.Ma duceam cheauna la serviciu si ma gandeam cu groaza ce o sa ma fac.Acum s-a obisnuit.Imi face pa,pa la usa.E ok.Sincer si eu am mai multa energie de cand am inceput serviciul.Fac altceva, socializez si cand ajung acasa am alta energie fata de copii.

La noi nu se rupe turta.Am luat doar motul.Cadou la nasi n-am luat si am primit si noi o gramada de lucrusoare de la ei.

Am vb cu cineva de la sanipid sa-mi aduca pentaximul,dar acum nu ma mai grabesc.M-am gandit si m-am razgandit.Pana la urma i-am facut si ROR-ul si o luna nu am voie sa-i fac alt vaccin.Mi-am adus aminte prin cate am trecut cu Razvan cand l-am dat in primul an de gradinita.Facea febra si racea 2 sapt dintr-o luna .N-as vrea sa mai sufere si de bolile copilariei mai ales ca am vazut acum cum am tras-o cu Eva la rubeola.


Mergi la inceput