Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lena, am vazut rochia, iti sta super cu ea!!! Imi place mult de tot cum iti vine modelul S-o porti sanatoasa! Si eu vreau o rochie sper sa-mi fac timp sa merg prin magazine. Pai, eu trebuie sa-mi caut in Cj acum de munca... nu de alta dar jobul meu a ramas in Bucuresti O sa stau acasa mai mult de un an, la sf de sept incep sa-mi caut job.

Legat de somnic... Danny doarme asa de putin in ultimul timp max 2 h toata ziua (inca are doua reprize de somn).

Sei, noi acum studiem carti... asa frumos dam pagina, nu stiu ce sa-ti recomand ca noi ne jucam cu tot ce gasim, azi a gasit o sita si o rostogolea prin casa... si eu vreau sa-i iau ceva jucarii dar inca nu m-am decis. Am vrut sa comand pe amazon dar am primit sac de dormit si deci nu am mai facut comanda...
Am tot vrut sa-ti multumesc pt poze dar am uitat... apropo, nici eu nu am reusit sa vad din ele decat vreo 4 la fel zicea si Jade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare tuturor,

spun si eu la multi ani strugurasilor carora nu am reusit sa le zic exact de ziua lor. sa creasca mari, frumosi si sanatosi!

Noi suntem dupa un episod de voma in jet. aseara a mancat borsulet ..cu atata pofta de m am speriat. si mult...ea care nu mananca nicicum mai mult de 50 gr la o masa cred ca aseara a mancat 200 gr si mai voia...
eu -proasta- i am mai dat. la jumatate de ora a vomat tot in 3 reprize. Indigestie.

azi noapte am pazit o .azi sunt zombie..acum ea doarme si eu misun ca nu pot adormi. in fine. bine ca azi e ok, un pic apatica dar nu varsa nu face kk imprastiat. deocamdata

e clar. are stomacul mic si nu trebuie supraaglomerat.

in rest, toate vechi.incepem sa ne intelegem din ce in ce mai bine cu fiecare zi. a mai renuntat la datul cu curu de pamant (ca avea meteahna asta). Creste fetita mea..

ma duc ..da semne de trezire

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, ma bucur ca ti-a placut
Dau si aici link http://www.janetlansbury.com/2009/12/dont-stand-me-up/


Pinky multumesc
Spor la gasit job atunci.

Oana, sa va faceti bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nu am vrut sa va sperii. Dani a avut reactii la vaccin dar nu grave. Or sa treaca. Si dupa pentaxim avea pofta de mancare afectata cam o saptamana. Ba dupa ala imi urla noaptea de ziceai ca cine stie ce pateste si el e un copil tare vesel. Mie nu-mi plac in general vaccinurile si nu stiu care e mai breaz de fapt. Nici daca e bine sa nu le facem. E foarte greu de decis asa ceva. Si noi ne-am hotarat greu sa il facem pe asta. ROR clar nu facem, dar contra astuia nu stiam nimic concret.
Si acum daca ar fi sa ma intorc in trecut, daca as stii ca asta e tot, febra si lipsa de pofta de mancare, cred ca i l-as face iar. Mi-a fost frica mare de ceva cu adevarat grav. Si de asta am eu mari dubii cu vaccinurile.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

interesant

http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/Afectiunile-pielii-la-copii/dermatita-atopica-la-copil_203

"Nu permiteti sa fie vaccinat copilul impotriva variolei. Vaccinul antivariolic poate cauza o reactie amenintatoare de viata. Reduceti stresul din viata copilului cat mai mult posibil."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare tuturor,

spun si eu la multi ani strugurasilor carora nu am reusit sa le zic exact de ziua lor. sa creasca mari, frumosi si sanatosi!

Noi suntem dupa un episod de voma in jet. aseara a mancat borsulet ..cu atata pofta de m am speriat. si mult...ea care nu mananca nicicum mai mult de 50 gr la o masa cred ca aseara a mancat 200 gr si mai voia...
eu -proasta- i am mai dat. la jumatate de ora a vomat tot in 3 reprize. Indigestie.

azi noapte am pazit o .azi sunt zombie..acum ea doarme si eu misun ca nu pot adormi. in fine. bine ca azi e ok, un pic apatica dar nu varsa nu face kk imprastiat. deocamdata

e clar. are stomacul mic si nu trebuie supraaglomerat.

in rest, toate vechi.incepem sa ne intelegem din ce in ce mai bine cu fiecare zi. a mai renuntat la datul cu curu de pamant (ca avea meteahna asta). Creste fetita mea..

ma duc ..da semne de trezire

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

interesant

http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/Afectiunile-pielii-la-copii/dermatita-atopica-la-copil_203

"Nu permiteti sa fie vaccinat copilul impotriva variolei. Vaccinul antivariolic poate cauza o reactie amenintatoare de viata. Reduceti stresul din viata copilului cat mai mult posibil."


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Dar totusi variola nu e una din bolile pentru care se face ROR. Deja vorbim de eventuale vaccinuri optionale din exces de zel. Recunosc ca stiu mamici care faceau toate vaccinurile de care auzeau ca exista pe piata dar totusi aici nu erau mamici care sa se intereseze ce alte vaccinuri le-ar mai putea face copiilor lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ziceam ca idee ca eu habar nu aveam :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ziceam ca idee ca eu habar nu aveam :D


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Nici eu nu stiam. Si Dani are dermatita atopica. Nu m-ar mira sa fie valabila chestia aia si pentru alte vaccinuri dar pentru ca fac parte din cele obligatorii sa nu se spuna nimic.

Mergi la inceput