Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Salutare lume draga!


Mai fetelor,sa nu va suparati pe mine ca nu reusesc sa urez tuturor srugurasilor de LMa ,dar nu apuc sa ajung la pc zilele astea! Am facut zacusca,acum pregatesc gentuta sa merg la sora mea,sambata merg o tura si la socrela ca am tot amanat-o vara asta, si abea de luni ma linistesc cu drumurile. Am emotii cu carul ca incepe Paul gradinita ! Parca da la facultate!

Teodora doarme de doua ori pe zi de regula : 12-16 ( sau 12-15, oricum 3-4 ore cel mai adesea, rar doar o ora) si inca vre-o 30 de minute pe la 19. Somnul de noapte uneori la 22,alteori la 23. Dimineata trezirea undeva intre 7 si 10 ,dupa multe variabile .

Va pupesc, sa stiti ca ma gandesc des la voi,si vorbesc des despre voi,chiar daca nu reusesc sa intru cat de des as vrea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dani nu mai are febra dar pofta de mancare inca ii e afectata. Plus ca programul lui de masa si somn e varza acum. Din fericire am liber saptamana asta de la servici. De aia am si vrut sa ii fac acum vaccinul, altfel mai asteptam si eu. Sper sa ii reglez programul pana revin la munca. In mod surprinzator, pofta lui de supt e mai mare ca niciodata, desi la mancare nu prea se indeasa zilele astea. Am impresia ca mi-a crescut productia de lapte ceea ce va crea mici probleme odata cu intoarcerea la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor sfatuiti-ma ce sa fac.
Dupa cum stiti pentaximul nu se gaseste.Asistenta mi-a spus sa-i cumpar infarixul dar eu stiind ce a patit Mihaela imi e cam frica.
Mai stiti cumva si alte persoane care au facut infarixul acum dupa ce au mers pe pentaxim?
Asistenta nu stia cat pot amana vaccinul.
Nu stiu deloc ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Salutare, la multi ani sarbatoritilor si sarbatoritelor de sf Alexandru si strugurasilor de un an! Mii de scuze ptr tacere, dar am venit acum doua zile in RO si ne-a prins valvartejul.

Am venit ptr o nunta, cica. Dar pentru noi nunta se termina repede, cu mers acasa, facut baie si culcat copilul, apoi alaptat de patru ori pe noapte. Noi tot la faza asta suntem. M-am intalnit ieri cu o prietena, ii spuneam ca vreau sa o intarc la un an si ea imi dadea sfaturi sa o mai alaptez pana la doi... Ea tot alapteaza din 2009 ... La 2 copii... Cred ca as innebuni. Deja a mea ciupeste, zgaraie, trage de sfarc, e maimutzica. Merge de manutza, isi da drumul pe vine, se da jos din pat, mestereste la jucarii, dar vrea cu mami si cu tati. Azi vine si maica-mea in Buc, sa vad daca sta cu ea cat sa imi cumpar rochie de nunta.

Mai scriu diseara. Cred ca n-are rost sa detaliez meniuri si alte alea... In schimb imi dau seama ce norocoase sunteti ca aveti atatea jucarii si cartzulii si reviste si hainutze... La noi nu e varietatea de aici, in schimb sunt mai putin intalnite legumele/ fructele bio dupa care tot alergam. Mi-a zis o prietena de cosuldelegume.ro, dar pana imi livreaza ei, noi ne intoarcem in Vilnius.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

M-am indragostit de o melodi http://www.youtube.com/watch?v=e6dQ5OhCcls

ayu doarme noaptea de la 11 la 9 , si ziua doua reprize, de la 12 la 15 si de la 18 la 19.
eu sunt f emotionata pt ziua lui, nu imi vine sa cred, limbricul meu atatic implineste un an din viata, nu mai pot de topita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Hello fetelor!

Lena, multumesc Eu vreau sa vad rochia

Jade, am vazut pozele de la petreceri, foarte frumoase! T este pur si simplu adorabil... iar rochia ta iti vine super!

Am intrat sa va salut, scuze ca nu am mai scris dar am avut musafiri, apoi am fost la salina in Turda (a fost super) si azi iar musafiri... deci sper sa citesc tot in weekend

Noi nu ne-am programat pt vaccin, dar asa e nu se gaseste gratis pentaximul... dr a zis ca putem face Infarixul dar ca mai bine pentaxinmul... o sa-l comande ea pt noi si deci il facem in 2 sapt probabil.

Eu nu ma intorc in sept la munca deci nici macar nu am inceput sa caut de fapt m-au chemat de la o firma dar nu cred ca merg la interviu daca nu vreau sa incep inca... mai vad

La multi ani tuturor strugurasilor care poarta numele Alexandru/Alexandra!!! (scuze pt intarziere dar nu am stiut)

La multi ani strugurasilor care ieri au implinit un anisor!!!

Meniu azi:
mere + biscuite
legume (dovlecel+morcovi+brocoli) + ficatel de pui de casa
branzica + iaurt + ceva fruct/ mei inca nu stiu

intre mese 2 biscuiti si putin iaurtel

Va pup pe toate cu drag si revin pe duminica probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Camady, tie ti-a spus dr ca nu se gaseste pentaximul? Noua ne-a zis ca-l poate comanda ea, luni o sun sa-i spun in ce data vreau vaccinul sa stie sa-l comande. Sper sa-l gaseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Noi dormim noaptea de la 10/11 la 7/8/9 cu un refill pe la 12 noaptea
Ziua ori un somn 12-14/15
ori doua somnuri 11-12 si 15-16/16-17

Alex, lasa ca faceti voi jucarii din ce aveti prin casa.
daca nu ai cartulii poti cauta imagini si lista pe foi cartonate
eu vreau sa imi fac ceva de genu http://www.thedailybuzz.com.au/2012/08/janod_scratch-and-sniff-cards_sensory-toys_toy-food_play-food_/
astea sunt faine dar costa 60 ron :)

Pinky, am executat :D
Cum adica nu te intorci la munca? vrei sa schimbi jobul?

Meniul de azi:
dimineata: Quinoa (hidratata minim 12h cu o lingura de suc de lamaie, iaurt, zer. eu am pus suc de lamaie) cu pudra de roscove si prune. am papat si eu si la mine am adaugat putina miere
amiaza: ciorbita de gaina cu legume
seara: iaurt
intre mese fructe: mere si struguri

Pentru mine treaba cu vaccinurile e limba chineza :))
Eu nu vreau sa le fac nici pe unul si trebuie sa caut argumente solide pt ca sormea si soacra sunt cadre medicale :D




Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salut fetele..

eu am acumulat oboseala, la srvici munca, acasa enterteiment si somn ciu ciu peste noapte, azi sunt home again, am liber, si am dormit pana la 10 , dupa ce ieri am dormit 2 h cu ELA

LA MULTI ANI TUTUROR PUIUTILOR PE care i-am ratat si TUTURor ALEXANDRILOR SI ALEXANDRELOR...

CAMADY.. noua ne-a facut rost doctorita de pentaxim, nici eu nu am vrut sa-i fac infarixul, pe prospct scrie ca se face in al doilea an de viata..

JADE.. la noi nu e obiceiul cu motul/turta.. nici nu stiu care e faza cu turta

Mihaela imi paree rau ca ati avut reactii

LEna.. imi place linkul cu don*t stand me up.. eu sunt criticata ca nu am tinut-o sa mearga , ca daca o tineam mrgea pana acum, ete na.. ca zici ca suntem la maraton.... mergem de o manuta tot mai bine si impingm antemergatorul.. pt mine e ffff bine.. si sunt f happy ca nu am "spanzurat-o" de maini tocmai pt ai grabi mersul

INTREBARE: ce jucarii se mai cumpara dupa sortator, piramida, cuburi.. ca deja ne plictesec .. si nu vreau jucarii de plus inca, sau papusi.. desi isi legana bebele il pupa, ii da caiula in cap, ii da papa si il pune pe masinuta si-l impinge
AAA.. am incput sa ne adunam jucariile

Mergi la inceput