Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Alayna, condoleante Sa aveti putere sa depasiti acest moment!

Dbunny, asa e si Dani cu mancatul in fata lui... nu mai putem manca nimic de fata cu el, e un mare mancacios

Lena, e frumos tare jocul dar cum zice Sei e pt mai tarziu putin.

Anca, sunt superbe pozele!!!

Camady, e tare draguta Eva, si ce de dintisori are!

Zubi, ce petrecere frumoasa a avut Ayan, foarte frumoase poze, se vede cat sunteti de fericiti!

Noi ne pregatim sa mergem la o zi onomastica, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetelor!

eu sunt de capul meu pe acasa, sotul e la fotbal.

Nu stiu ce sa ma mai fac cu Inez, e asa de incapatanata si ciudoasa, daca ii iau un oboect pe care il baga ingura urla si se arunca pe spate, a avut noroc pana in seara asta ca era pri in brate la noi ori on pat si nu se lovea, dar asta seara era la maeginea patului, s.a aruncat pe spate.si a dat cu capul in marginea noptierei, asa a plans...si a facut imediat un imens cucui, era sa lesin cand am simtit :-( Asa fave niste crize...daca mai e si obosita...e jale!

Dbunny - ai dreptate cu jucariile, si eu m.am invata minte de la Indra careia i.am luat munti de jucarii, ea a preferat cateva si doar cu acelea se juca. Ai eu as vrea sa primeasca Inez hainute de toamna - iarna de ziua ei, nu are mai nimic grosut.

Am stabilit cu bona sa ne faca si curatenie si calcat haine in locul celei pe care o aveam si e asa placut sa akung acasa so sa fie luna, toate la locul lor, haine calcate...chiar ca doar de fete sa ne ocupam. Pacat insa ca ajungem tarzii si deja e aproape ora de culcare :-(

Eu azi am primit um tel de la un fost coleg care acum e la o alta Banca, vrea sa ma ia si pe mine acolo pe un post mai sus si salariu mai bun, maine ma duc sa vorbim si nu stiu deloc ce sa fac. Initial eram aproape hotarata sa ma duc, acum nu mai sunt deloc. Dilema acum cand eram asa in relacarea de incwput de servici cand nu fac mai nimic. Hmmmm

Maine vreau sa fac supa de rosii, voi cum o faceti? Merge oare sa pun melcisori in loc de orez?

Meniul de azi:
para cu iaurt si quinoa
pilaf cu piept de pui
piure de celeale.

Meniul de maine:
mango cu branza si quinoa
piure de legume: cartof, dovlecel, morcov, pastarnac, telina cu galbenus si unt
piure de cerealw cu lapte.

Somnic usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

va rog scuzati greselile, scriu de pe tel si mai intra de degetu' aiurea :-P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:



Dbunny, si Maia tipa de rupe peretii, oricum e o faza si o sa treaca :)

Dbunny, nanna, multumesc de info, bine de stiut.
Pai dati share la informatii :) CE jucarii le-a placut mai mult?
Eu vreau jucarii care sa fie fun creative, astea de plastic pe care tot apesi mi se par aiurea. Nici Maia nu a incantata de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Buna seara tuturor! (dupa o lunga absenta)

Alayna, condoleante! :(

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor, multa sanatate si noroc in viata!!!
Am vazut si eu pozele, toti strugurasii sunt niste frumosi!

Noi suntem bine, tocmai ce am venit dintr-o vacanta de o luna in Irlanda. Ne-am odihnit, vremea a fost super frumoasa, in jur de 18-20 grade, iar aerul de acolo e un aer foarte curat, i-a priit fie-mii de minune, nu mai suportam canicula din tara.
Am avut-o acolo si pe mama mea si pe dadaca casei (am fost la sora mea), asa ca prea multe eu nu am facut , gen mancare, hranit fata, culcat, etc. Aveam nevoie de asta, ma simteam foarte obosita.

Acum despre Antonia putin.. la 11 luni cantarea 9 kg, a inceput sa manance ca lumea abia dupa 10 luni, dar oricum, eu nu ma mai stresam nici inainte ca nu mananca. Mananca binisor, cu preferinte. Nu refuza carnea si oul niciodata :)). Ii plac si fructele, in schimb cu legumele nu ne intelegem deloc.
Umbla de la 10 luni in 4 labe, cred ca i-a priit si iesirea, printre atatia copii zilnic (copiii surorii mele-2, plus prietenii lor, care veneau zilnic in vizita), pentru ca a inceput sa faca mult mai multe. Se ridica si in picioare, dar cam atat, deocamdata e destul de retinuta cu mersul, dar eu o las in ritmul ei. Ii plac foarte mult jucariile, si oamenii, cat mai multi in jurul ei.
Povesteste, urla, face isterii daca nu o las sa faca ce vrea, se arunca pe spate :)), a devenit foarte agitata, se loveste destul de des, dar nu plange decat daca se loveste foarte tare. Oricum, per ansamblu e o dulce (cra, cra) si progreseaza pe zi ce trece, nu mai e bebe.
Avem 4 dinti si o masea.
Cam atat in mare, ne pregatim si noi sa o sarbatorim azi-maine.

Eu insa sunt necajita ca am ramas la 69 kg, cred ca sunt singura care nu a dat jos kg-le acumulate din odisee. Ceva trebuie sa fac ;)).

Cam astea sunt in mare noutatile, am sa incerc sa fiu mai activa.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

alayna, condoleante!

nanna, cand mai are timp bomna de curatenie? :D

iris, bine ai revenit. sora ta s-a mutat din Londra?

sei, suntem ok cu bona :) o sa stea pana la 2 ani.

lena, sa-mi spui daca i-a placut.

si Bibi a inceput de cateva zile sa fie mai maraita si sa faca crizute. nu se arunca pe spate (inca :))) dar e mai plangacila, este f lipita de mine. si la baie trebuie sa o iau cu mine... eu am pus-o pe seama unor probabili viitori dinti.
se enerveaza inclusiv daca nu reuseste sa puna cercurile pe bat din prima sau daca nu poate pune bilele prin gaura, stelutele prin forma resp etc.
nush ce o fi cu ea... sper sa fie doar o faza :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Multumesc, May.
Da, de 1 an stau in Dublin.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Si acum sa continui,nu?

Ingeras m-am delectat cu pozele tale,ai copii tare frumosi!

Nanna foarte tare bona ta daca reuseste sa aiba grija de fetite si sa faca si menaj ! Zici ca Inez face ghidusii? Sa o vezi pe Teodora! A invatat sa spuna " a meeeeu!" foarte hotarata cand are ceva in mana ce este posibil sa il vrea si Paul. Si tipa,tipa rau cand e suparata si ma musca! Daca nu ma poate musca pentru ca isi alege prost locul,gen obrazul meu care nu prea e de muscat , strange pumnii si ii siroiesc lacrimile mai ceva ca in desenele animate japoneze! La Paul nu s-a terminat inca faza asta, inca mai tipa cu pumnii stransi,dar macar nu ma mai loveste sau nu isi mai da palme singur. La el a mers cu dragalit, pupat si mangaiat. Ea e mai energica si mai incapatanata asa ca nu merge la fel de usor. Mai degraba cu distragerea atentii cu un obiect colorat sau zgomotos. Pupam cucuiul sa treaca !

M-am uitat cu nostalgie la pozele facute de sotul Mikkai , in iulie. Ce carnita aveam in sutien ! Nu mi-am dat seama ca eram asa dezbracata ...

Acum am vazut si pozele cu Mikka si Rachel , si ma oftic ca nu m-am intalnit cu aandoua odata ,dar cine stie,poate la anul !

Si asa mi s-a facut dor si de Inutsa ,ca nu a mai scris de multisor,si nici pe messenger nu am vazut-o . Ce faci Inutsa,culegi strugurii,faci must?

Iris rapid poze cu Irlanda cea racoroasa,da? Ca altfel taxam pentru luna de absenta ! Sa va fie de bine concediul !

Jade m-a topit bebe T !E un frumos si jumatate! Nu zici ca are un an din poze,ci mai mult,lejer!

[bLena dar unde pelci tu draguta cu rochia aia din casa ! Esti prea sexi mai! Vrei sa faci geloase pustoaicele ?

May si-a deschis Bea restauant ? E cu specific romanesc? imi place tare ca ne scrii meniul vostru zilnic, asa vad cum ar rebui sa manance un copil normal! La noi e alandala ...

Pinky tu nici nu ar trebui sa vorbesti de mancare in fata lui Dani, ce sa o mai si vada! Am vazut cat e de mancacios ! Putin si des,si mai ales, numai ce e bun,nu ?

Seidana[/b] am vazut cum te ajyta Ela sa nu uiti nimic acasa atunci cand te pregatesti de plecare ,sau mai bine zis cum te poti trezi cu geanta goala la destinatie...

Vazand frumusetea lui Rachel urcand scarile, mi-am amintit ca nu am lautat-o pe Teodora cum urca ea scarile in viteza! O sa o filmez ca e tare caraghioasa ...

Ma bag la somn,imi ajunge!

Va pupic ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata! cafele pentru toata lumea!
cu intarziere urez si eu La multi ani sarbatoritilor din septembrie!
zubi am vazut pozele! foarte frumoasa petrecerea, doamne ce rabdare ai avut cu pregatirile alea! eu recunosc ca, in general prefer sa invit lumea la restaurant, nu le am deloc pe astea cu pregatitul de sofisticarenii culinare. si cand vine vorba de curatenia si spalatul vaselor de dupa petrecere ..... ... sa zicem doar ca nu e punctul meu forte!
iris bine ai revenit printre noi! ma bucur ca ai putut sa te relaxezi!
dbunny si noi cu emotii la inceperea scolii! voi cand aveti prima zi de scoala?
nanna grea decizie, sunt de pus in balanta mai multe la decizia de schimbare a serviciului! oricum, sunt sigura ca vei lua cea mai buna hotarare.
eu am prins curaj si l-am last pe stefan si prin curte sa mearga singur. de fapt, n-am avut incotro pentru ca a refuzat constant si categoric leaganul si carutul. desi a mai luat cateva cazaturi, chiar si pe ciment nu s-a speriat, nu au fost probleme, se descurca feciorul mamii. ma uimeste ca nici macar nu plange. problema e sa il tin la distanta de tufele de trandafiri ca de duce cu viteza sa infiga mana in ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

neata

bunny T a primit multe multe haine , are trusoul de toamna iarna aproape complet (geci , pantaloni , bluze , camasi , de toate)
jucarii a primit camioane , am casa plina numai de roti :D
deja am interzis familiei sa i mai ia jucarii pana la craciun :P

nanna uf , grea decizie ... mi e greu sa te sfatuiesc , eu una sunt mai constanta si imi place stabilitatea
si T face crizutele de care povestesti si observ ca mai multi copilasi fac asta , eu sper ca e doar o etapa ca multe altele

lali multumim
asa pare el in poze , mai mare , dar de fapt nu e chiar asa
de gras nu mai este gras absolut deloc

iris ma bucur sa te revad , nu te am chemat la catalog pt ca am retinut ca esti plecata luna august :D
urgent poze cu Antonia , te rugam

Mergi la inceput