Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!

alayna condoleante!
nanna, poate e o perioada in care a invatat sa faca ceva nou. asa a fost Stefan cand a invatat sa se ridice in picioruse si sa mearga sprijinit in patut. de dragul mersului nu mai dormea. la noi partea buna era ca nu plangea, nu facea scandal, circula pe acolo ca huhurezii, il lasam sa isi faca numarul (chiar si o ora-doua) si cand incepea sa scanceasca, un biberon si la nani.
alex sa va fie cu bine reintoarcerea acasa! sut urate rau enterocolitele, bine ca si-a revenit Clara!
helenutza noua ne e teama de multe chestii si cei mici ne dovedesc asa de usor ca sunt pregatiti sa le faca!
may eu promit sa citesc si recomand blogul!

lui stefan i-a iesit si dintele nr.8 dar am o problema cu teodora, neaparat trebuie sa o duc la un stomatolog. i se clatina un dinte de sus dar nu suficient de tare sa poata fi scos. in acelasi timp, deasupra gingia pare umflata. este posibil sa iasa dintele nou peste? imi e cam teama, ca mostenirea genetica in partea mea nu ne ajuta deloc la capitolul asta.
va pup pe toate si ne mai auzim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LA MULTI ANI FERICITI!!!!


..ALAYNA..


..BUJO..
Sa aveti parte de multa sanatate, iubire de la cei dragi, lacrimi de fericire de la puiuti, intelepciune de la Doamne Doamne .. si multe dimineti si seri in bratele celor dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

buna fetele, va mai amintiti de mine? scuza-ti absenta totala, am neglijat total cam tot ce faceam inainte de cand cu bebe; am un nazdravan de copil, imi scoate untul din mine in fiecare zi, o viteza la fundul lui fetelor de nu va imaginati; mergem de vreo 2 sapt, dar cand ne obosim piciorusele ne asezam in fund si o luam in patru labute avem 8 dintisori, si peste 6 zile facem 1 anisor! abia astept sa-i fac tortulet si sa-l vad cum se uita la el! in rest, la capitolul papa, stam bine, papam fructe dimineata, carnita la pranz, la 17 crema, seara un iaurtel si lapte inainte de culcare; insaaaaaaaaaaaaaaa cea mai mare problema ptr mine e ca inca se trezeste noaptea sa pape, la 3 ore; l-am incercat cu apa, dar nu vrea, plange; azi am prog la dr, sa vedem ce ne zice, ca o iau razna cu noptile asa, din 3 in 3 ore; merg sa citesc ceva din urma, sper ca sunteti bine toate si bebeii vostri, va pup dulce pe toate si sanatate multa!

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fetelor!

La multi ani fericiti si plini de realizari Alayna si Bujo!!!
E o zi tare frumoasa azi pt noi, facem 4 ani de la casatoria civila

Nanna, sper sa iei cea mai buna decizie , cred ca e greu sa schimbi, eu sunt putin stresata ca trebuie sa-mi caut job in octombrie dar pentru ca vor fi interviuri, nou job, plecat 8-9 ore de acasa sunt deja speriata Imi pare rau ca nu doarme micuta, sper sa-si scoata trezirea de noapte curand nu de alta imi imaginez cat de greu trebuie sa-ti fie sa stai atata treaza noaptea si apoi la servici... Va pupam

Alex, ce intamplare nefericita cu Clara, bine ca acum e totul in regula! bafta la intarcat

Sei, offf saracuta Ela prin cate a trecut ieri Nu stiu cand apucam sa ne vedem ca am tot fost plecati si am avut invitati... poate vb sapt viitoare dupa ziua de marti cam pot oricand

May, eu cu siguranta o sa-l citesc

Lali

Meniu ieri:
cereale cu lapte
banana+biscuiti
dovlecel + curcan + quinoa
iaurt dar fara succes
laptic

meniu azi:
pere+banana+biscuite
ciorbita de pui de casa cu legume - facuta pt noi dar cu putina sare.. sa vedem cum ii place
branza+mango+iaurt

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

si nu in ultimul rand LA MULTI MULTI ANI tuturor strugureilor nostri, si mamelor lor! va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:


Bujo si Alayna


Sa fiti sanatoase si voi si familia voastra.


Nanna,cred ca esti mahmura de somn.Eu am patit asa in primele zile cand m-am intors.Nu mi-a dormit deloc.Eram rupta.
Mikka astept sa ma suni cand ajungi la Braila.Fetelor sa stiti ca nr. meu de tel e valabil doar cel pe orange.
Jade ma chinuiesc de ceva timp sa te contactez pe mess dar uite asa ma iau meru cu ceva.Acum te adaug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

La multi ani sanatosi si linistiti Bujo si Alayna!

Eu sunt ocupata pana peste cap cu.pregatirile de mot. Piticul e bine la bunici si se pare ca nu ne simte lipsa.Aer curat libertate de miscare, bunici iubitori... am fost oarecum dezamagita insa am plecat cu sufletul mai usor cand am vazut ca s-a acomodat
Maine vine acasa !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

La multi ani Bujo si Alayna !

Meniul nostru:
dimi: galbenus de prepelita si rosie
amiaza: ciorbita de vita
seara: urda cu banana si afine
fructe; struguri, pere, prune

May, buna idee cu blogul, acum ma gandeam ca e mai greu sa le gasesti pe DC.
Acolo ar fi mai la indemana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Alayna

La multi ani Bujo


camady ai ok

helenutza acum mi am dat seama ca eu nu stiu cum il cheama pe praslea al tau , nici pe prima pagina nu scrie
imi pare rau pt tatal tau...

klau ma bucur ca esti linistita si ca ii place baiatului acolo

seidana uf , ce patanii ati avut :(
tu cum ii dai sa pape fructele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Mai primiti inapoi chiulagioaice care nu au mai scris de 100 de ani?
In primul rand vreau sa urez tuturor strugurasilor La multi ani!, sa fie sanatosi si sa se bucure de iubirea si grija parintilor super fericiti. Si ca sa ne iertati ca nu am urat la momentul respectiv la fiecare o sa intru sa pun o poza care i-am facut-o acum Amaliei special pentru toti strugurasii.
Despre Amalia as umple 2 pagini ca orice mama imi laud puiul, pe scurt doar ce ne-am intors de la munte, i-a placut tare chiar am facut si drumetii in manduca, merge doar 4x4, de manute merge un pic pana vede ceva la care ar vrea sa ajunga si se pune in fund sa o ia de-a busilea ca stie ea ca se descurca mai bine asa.
Vorbeati de somn, ea doarme 10-11:30, 14-16, 16:30 si seara 21-7, ma declar foarte multumita inainte nu dormea decat cate 45 min pe zi. Dinti avem doar 2 si inca 2 pe vine, care ne-au cam suparat pana m-am apucat sa ii dau mai serios chamomile (2 ori/zi, inainte ii dadeam cand imi aduceam aminte) si acum vad ca nu se mai trezeste noaptea plangand.
S-a facut papacioasa tare de cand i-am schimbat meniul, cred ca se saturase de legume fierte sau la aburi cu carne sau ou, acum face mami fomfleuri la fata si ma bucur ca si mananca, o sa pun la sf meniul.
Dbunny citeam ca sotul tau s-a operat la menisc chiar cu 1 saptamana dupa ce s-a operat si al meu si vroiam sa te rog sa imi dai si mie numele clinici unde s-a operat el ca al meu mai are de facut operatii, la piciorul operat ligamentele se mai tin intr-un fir de ata, iar la celalalt picior are ceva mai nasol la cartilagiu iar in Romania am fost la 4 dr si am primit 4 pareri.....poate acolo dc e clinica de ortopedie primim o parere mai avizata.
Meniu ieri:
- para cu banana si biscuiti
- ficatel de pui cu sos de rosii si piure de cartofi
- branzica cu pepene galben (refuzat, papat cereale)
Meniu azi:
- mar copt cu orez si scortisoara
- spanac cu ou de prepelita
- mamaliga cu branza si iaurt
Meniu maine:
- banana cu pruna
- paste cu sos (din morcov dovlecel si carnita fierte pasate si amestecat cu sucul de la 2 rosii si ulei masline)
- iaurt cu biscuiti
Va pe toate si toti copilasii frumosi, fug sa incarc poza.


Mergi la inceput