Buburuze se 2009 **35**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

si sa continui...

sa stiti ca mi-am scos parleala pentru absenta.
azi fac ciorbita (de afumatura) si pilaf cu piept de pui.
alynta, lucrezi in invatamant?
dana, cum a fost la nunta?
lali, ai terminat cu porumbuml?
simina, e tare greu cu 2 copii si cand sunt mai maricei. mihaita a inceput sa vorbeasca f. bine (cam tarziu dupa parerea mea) si acum se parasc unul pe altul mai ceva ca la piata. si nu vrei sa stii ce iese. sau mai bine zis o sa vezi si tu ce iese.
picky, cum mai stai cu timpul? fetele sunt bine?
sorina, nu te-ai intors?
geto, ai terminat cu cursurile? te angajaez bona la distanta?

sper ca n-am uitat pe nimeni. revin mai pe seara cand o sa fiu franta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Bau
eu sufar de lene...de cateva zile, am crezut ca scap dar vad ca nu...asa ca, fiind duminica, mi-am zis ca nu va dauneaza nici voua nitica lene...nu de alta dar e molipsitoare
Si eu ma bucur Mady pt ca s-a mai lungit vacanta...ca ieri am avut un flash ...nu am nici fisa de la gradi, nu stiu nici ce analize trebe...asa ca...maine ma duc sa vad.
Duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

ema, te-am sarit la apel . nu stiu cum e cu lenea la voi, dar eu am avut un spor azi... am gatit (pe langa ce am zis mai sus si o fasolica cu kaiser si o prajiturica cu visine), am vanturat si castravetii, am facut si putina curatenie, iar acum am reusit sa ma fac si bela (pedichiura, manichiura si altele ).
deci e clar ca mie imi trebuie 3 zile libere pe saptamana ca sa fac tot ce-mi propun .

ne auzim maine, ca azi inchei ziua .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Am scris ditamai carnetul si a venit Radu si la stres


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Incerc sa reiau...
Va astept la

Mady... A fost bine la nunta doar ca ne-am intors la 6 dimineata iar la 6.30 s-a trezit Raducu am fost zombi toata ziua. Daca mai povestesti de atatea bunatati o sa te trezesti cu mine la usa
Ema... Cand povestesti de lene parca vb despre mine
Alina... Succes la serviciu, daca ai timp sa ne povestesti cum a fost prima zi
Simina... Ma bucur ca ai intrat sa ne povestesti despre voi
Lali... Ati terminat cu porumbul?
Geta... Ai inceput cursurile, cum e?
Picky... Voi ce mai faceti, au inceput fetele gradinita?
Mada... Ce mai face Eva, nu ne mai spui nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Sa va povestesc ce surpriza am avut de dimineata, s-a trezit Bia cu noaptea in cap si pisiceste a fugit de langa noi din pat fara sa o simtim, cand m-am trezit mirosea in toata casa a parfum, mi-a gasit geanta si si-a pus tot parfumul pe ea, iar ea statea in patul mare din camera lui Radu cu punga de nesquik in brate si manca cu lungurita iar pe langa ea ... Patul plin de cacao, asta dupa ce joi sau vineri nu mai tin minte exact a luat o sticluta de vigantol si a vrut sa-i dea papusii numai ca l-a varsat in pat de a trebuit sa spal lenjeria la 95de grade. Are grija fata mea de mine sa nu ma plictisesc. Ma apuc de curatenie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelo va pup inca nu am inceput cursurile nu stiu nimic de ele

dar ma reprofilez ca atare vreo 2 luni de acu inainte sunt disparuta in carti cursuri si tot felu de chesti din acestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:



Ma mai primiti in club

Buna dragelor...
am revenit si eu de pe coclauri, dar nu pt mult timp (doar 3 zile). Cat sa-i fac analizele lui Razvan ca incepem gradi de luni si s-o astept pe mama marti, cand se intoarce de la sora-mea. A[poi repejor la tara, ca mai avem ceve treburi pe acolo.
Am muncit pana am cazut pe branci + stresul cu cei 3 (Razvan, tata si bunica). Noroc ca l-am avut si ep sot langa mn, altfel o luam pe campii. Acum o apreciez si mai mult pe mama (nu ca inainte n-as fi apreciat ce face), dar acum mi-am dat seama cat de greu ii este si cu tata si bunica + toata gospodaria (noroc ca n-are si animale)

In rest, incercam sa ne revenim... atat cat putem si sa ridicam capul sa mergem inainte. Dar sufletul doare tare

Lui Razvan i-a placut maxim la tara, dar s-a si plictisit si vroia la el acasa. Acum e fericit.

Atat desre noi, ca merg as mai rez niste treburi (eu tot cu trebuiri )

Pup si multa sanatate si LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor si pt cei ce si-au serbat onomastica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
O prima zi altfel! I-am dus dorul Mariei ca o stiam la cresa si ii duceam grija.
Lucrez in cercetare-pe chimie.
Am inceput serviciu cu un simpozion romano-german cu o zi de ascultat lucrari in engleza-eu care nu prea le am cu limba asta... Mi-a facut placere sa-mi revad colegi dragi! Lumea nu s-a schimbat mult.
Pe fata am luat-o la 16. A plans la masa, dar a dormit si la trezire a mancat biscuiti. Am scapat de pampersi cu ea Sinura a vrut. Cu Mati inca e de lucru: face in oala si pe langa oala!
Multumesc ca vati gandit la mine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

uite ca s-a animat atmosfera!

dana, ai fetita mare. are grija sa nu-ti iesi din mana. cred ca o sa-i duci dorul cand o sa fie la gradi , desi nici raducu nu cred ca o sa te rasfete prea mult .

alynta, cred ca e interesant jobul tau. eu am plans o saptamana cand l-am dus pe alex la cresa. apoi m-am obisnuit. el s-a obisnuit mai repede decat mine. bravo micutei domnisoare ca vrea sa-i arate fratelui ca ea e mai smechera.

sorina, asta-i viata. pentru unii e mai usoara, pentru majoritea e grea. suntem nemultumiti cu ce avem ca apoi sa ne dam seama ca se putea sa fie mult, mult mai rau.

iaca, am iesit din ursuzenia (exista cuvantul asta?) mea.
azi a fost o zi f.f. aglomerata. asa va fi in fiecare zi, din pacate.

Mergi la inceput