Buburuze se 2009 **35**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Eu numar zilele pana pe 3 cand incep umnca! Am emotii!
Fata merge si ea pe 3 la cresa. Mama vine duminica sa stea cu Mati, David merge la soacra-ramane de vazut!
Mai am dat bani pt rechizitele baietilor, la Matei am dat o parte, la David se strang cate 200lei. Si la fata strang o suma pt a mai lua una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Alina, nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi pt tine cu trei copii mici si cu servici. Mult succes.

Ema, nu mai pune si tu la suflet, lasa.l in legea lui..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Neatza

Va astept la o



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
La multi ani celor ce poarta numele Sf Alexandru!
Dana multumesc! Voi vedea ce-mi va rezerva viitorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu plec la sora-mea,culegem porumbul! Vorbim la intoarcere ! Pupici multi !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:


La Multi Ani celor cu numele de Alexandru/ Alexandra!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor...am ajuns si noi azi....
Din pacate nu a fost ce am sperat,Eva nu s-a simtit bine....a refuzat mancarea,a plans non stop,a aruncat carnea dupa chelner(ca nu e pui de la bunica),a fost foarte nervoasa si nemultumita,desi am facut tot ce e uman posibil,nu a zambit decat de doua ori...am plimbat-o..am vazut delfinii,pestii....parc de distractii...aqua magic...ea repeta..."vreau acasa la mine"....o singura zi a fost mai vesela,adica luni....in rest nu i-a convenit nimic...febra a mai facut si vineri dar atat....insa a refuzat mancarea...orice i-am dat...de la foame eae nervoasa si suparata....se trezea speriata noaptea....poate nu i-a priit marea...nu stiu.
Am avut lap-ul si net da` nu am avut timp sa intru....

Va pup...
Lali nu am mai avut timp sa intru sa-ti las numarul.....inca sunt necajita ca Eva nu s-a bucurat de mare,de nisip...de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Salutare,
Scriu repede cat am un moment de liniste ca acum se trezesc puii si intru iar in priza!
Otilia creste,papa lapte de la mine,doarme toata noaptea insa ziua e cam maraita si cere des la san.
Andu e cateodata f obraznic iar alteori e f intelegator insa numai cand ii acorzi atentie.Cere parca mult mai multa atentie decat inainte de venirea Otiliei,este gelos desi nu pare.De luni incepe gradinita si asa sper ca voi putea si eu sa-mi mai aduc la zi din treburile de la birou ptr ca am cam ramas in urma si incepe si campania de cules strugurii in curand.

Am citit tot insa nu mai tin minte mare lucru-am vazut ca a revenit Mady si ma bucur f mult,am citit cate ceva si despre puii Danei-care povesteste f frumos despre ei insa cam rar.Anna-multumesc inca o data d emesaje de ziua puilor-esti o draguta!Georgi-si tie iti multumesc de mesajul de ziua lui Anducu.
Noi l-am sarbataorit pe Andu si vineri de ziua lui si sambata-am avut vineri un tortulet mic iar sambata unul mai mare-ptr ca si invitatii au fost mai multi.Osa pun si poze insa probabil saptamana viitoare.Andu si-a ales de ziua lui o trusa mare de scule cu bormasina si o masina cu suruburi si era f bucuros,ba chiar ne-a zis:"Mami,tati sunt multumit!Eu acum o sa surubesc ca imi place!".A mai primit si hainute ca doar acum incepe gradi si trebuia sa luam si d-astea!
Mi-e dor sa intru zilnic insa deocamdata e tare greu-aviz celor care au doar un singur copil-E tare greu cu 2!

Gata,va las-va pup pe toate si pe toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

si multumim si noi pentru urari.
eu mi-am luat liber azi de la serviciu si am facut zacusca. de fapt sunt in plin proces de creatie, deci o sa ies repede...

noi am fost ieri la macshit ca si pe finutul nostru il cheama tot alex, asa ca am fost in gasca.

in rest totul la fel.

simina, eu nu m-am incumetat sa fac doi copii unul dupa altul. am asteptat sa fie unul mai mare ca sa se poata descurca singur (cat de cat). pentru mine sunteti eroine .

am fugit la cratiti (si socrela ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

io inchid, io deschid .

aseara am terminat la 1 noaptea cu zacusca. am pentru iarna 30 de borcane mici si 6 mari , sa tot papam. baietilor nu le place, asa ca noi ne luptam cu ele .

din pacate ma resimt dupa ce ieri am stat in curtea din spate si cred ca m-a tras curentul. azi am avut frisoane, un pic de febra, stare de lesin si vedeam cu ceva puncte negre. imi revin eu, nu-i bai...

si s-a amanat si inceputul scolii/ gradinitei. asa ca stam cuminti pana pe 17 septembrie, iar eu sunt happy pentru asta (dana, nu stiu cat de fericita esti tu ).

ma duc sa ma pun in pat ca se cam invarte camera (si n-am baut nimic )

Mergi la inceput