Buburuze se 2009 **35**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

ema, vacanta s-o fi prelungit, dar eu tot n-am ajuns la gradinita. am fisa medicala datorita danei () si n-am ajuns la medic cu ea. si asta are un program de lauza (3 zile/ sapt. cate 2-3 ore ), deci o sa am dureri de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Dau o cafea! Cine vrea?
Eu sunt pe acasa,cu trebi multe, e jale ce-i in casa mea dupa o luna de umblat aiurea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Bau
Mady...cand mai esti incarcata cu supraavant, mai da si la altii, mama
Eu am reusit sa ajung ieri la gradi, am vb cu educatoarele, am luat fisa, maine la 11 avem sedinta. Partea proasta e ca sunt multi copii, sa speram ca se mai retrag....oricum, pt inceput programul lui Darius va fi pana dupa masa de pranz, somnul si-l va face acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

hello!

ema, iti dau cu draga inima juma' din avantul meu daca iti foloseste la ceva .

eu azi am fost asa:
- la politie sa imi sustin plangerea impotriva unei vecine care are haita de caini si cu care am facut un meci de box acum o luna,
- la gradinita si m-am lamurit cu analize, ce trebuie adus la dulap, cand sa mergem la gradi etc.,
- la serviciu... ca nu se putea altfel,
- la radiologie sa-mi fac o radiografie dentara,
- le stomatologie sa-mi extraga o masea.

iar acum sunt nemancata (si am o foameeee ), amortita si clipesc des din okiul stang.

ce ziceti? am avut activitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Si noi in priza ca azi e ziua sotului, iar Vladut a vrut sa-i organizam o petrecere surpriza, nu mare lucru..dar am facut smotru, tort, umflat baloane...etc Acum il asteptam pe tati de la serviciu.
Va poftesc la tort!

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

oooo, sa va traiasca! sa fie sanatos si sa aiba numai bucurii de la sotie (sic!!!) si de la copii!

opreste si mie o felie pentru maine ca azi nu pot... glumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI sot de Anna, sa fie sanatos si aveti o viata frumoasa si fericita impreuna

Mie asa de dor sa va citesc, dar n-am timp. Poate sapt viitoare cand ma intorc de la tara si incepe pustiul gradi, imi gasesc timp sa va mai citesc si sa si scriu cate ceva (asta imi propun - sa vad daca si reusesc).

Eu alerg toata ziua ca o oaie capiata . Asa mi s-a luat de atatea drumuri...cateodata chiar ma intreb " o mai fi cineva cu atatea de rez ca mn?"
Imi doresc sa ma inchid intr-o camera si sa nu mai vad si sa nu mai aud de nimeni macar 2 zile...si sa dorrrrmmmmmmmmm. La mn ziua s-a scurtat la jum si sunt in urma rau cu somnul si sunt epuizata fizic si cu o durere maaarrrreeee in suflet

Va pup si ne reauzim sapt viitoare.
Am emotii ca incepe fimiu gradi Abia astept sa vad cum v-a fi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

tot io ...

m-am enervat azi de numa'. o sun pe coana doctor pediatru sa-mi dea si mie avizul epidemiologic maine (vineri n-are program) si-mi zice ca daca-l vreau sa vin azi pana la 10 (eu am sunat la ora 9) ca de maine e in concediu pana pe 13 si ca oricum ea nu poate sa dea 100 de avize pe zi . eu nu-s diplomata deloc cand ma enervez, asa ca i-am zis vreo doo si mi-am facut astfel motiv de plecare de la ea. dar... nervii mi-au ramas. ca sa intelegeti de ce atatia nervi, madam are program luni de la 3-5, miercuri de la 8-11 si joi de la 5-7. in rest nexam. dupa ce ca e greu de gasit, mai face si nazuri cand trebuie sa iei ceva de la ea.
in fine...

si ma doare si fosta masea, adica locul .

dana, se pare ca nu ne vedem saptamana viitoare ca abia pe 17 il duc pe prichindel la gradi.

ma duc sa ma razbun pe cuptorul cu microunde ca trebuia sa-i fac o baie si nu aveam chef, dar la nervi ma apuca cheful

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Hello

Ana, la multi ani sotului, sa fiti fericiti si sa va bucurati de pitici

Sorina, e tare Greu dar pana la urma trec toate, va Doresc Multa putere

Mady, de ce draga mea, din cauza avizului? Poate resusesti sa vb cu educatoarea sa-i duci avizul Mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Neatza

Vine cineva la o ?

Mergi la inceput