Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

floricule- noi am trecut in grupa mica - in plus va avea ora speciala de gimnastica (pe langa pictura si muzica de pana acum), engleza va deveni intensiva si va debuta si cu germana (sper tot intensiv)
regretul meu ramane cu baletul dar ma consolez macar cu dansul, pana una-alta

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

pt mine suna a anul 2 de facultate
bv

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mooaaamaaaaa, ce bea Micshu dimienata..... in fata ei si in fata ta pentru prestatia de fiecare zi.

Una ca Rares nu ar consuma asa ceva (e la pauza de fructe, taman acum in plin sezon) si a doua...nu m-as vedea prestand zilnic. Mai ales ca trebuie spalat in urma.


Anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

si acum, continui seria semintelor de mei

ma ajutati cu o reteta cu linte?
as vrea ceva ca fel principal la care sa pot atasa/include ceva carne, deci nu salata sau supa

multumesc,


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

chiar ieri am gustat, un bol, era exact facuta ca ciorba de fasole
a luat-o deja decojita, cika , nu stiu ca vara-mea m-a servit. Super buna.recomandde facut..pass, la mine nu se mananca. retete n-am

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

floricule- noi am trecut in grupa mica - in plus va avea ora speciala de gimnastica (pe langa pictura si muzica de pana acum), engleza va deveni intensiva si va debuta si cu germana (sper tot intensiv)
regretul meu ramane cu baletul dar ma consolez macar cu dansul, pana una-alta

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

pt mine suna a anul 2 de facultate
bv

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!



Ca sa nu mai zic ca dupa gradi Michu are sanse sa ajunga direct ministru....eu o propun la Cultura si Tineret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

am vazut ca s-a discutat ceva de imunizare:
peste vara, cand a mai avut vre-o tentativa de muci, i-am dat imediat imunorezistan si de-a doua zi era aproape ca noua
icepand cu octembrie (sau noiembrie? - trebuie sa vad exact cand imi trec cele 3 luni de pauza) reluam bronho-vaxomul
iar in rest... first defence-ul sa traiasca ii voi da cate o sticluta pe luna probabil din noiembrie
asta-i planul nostru (pe langa sucul de morcov+patrunjel+telina+pruna/portocala baut dimineata pe stomacul gol inainte de a pleca la gradi, stat cat mai mult afara la aer/soare, pupacit innestire in putinul timp cat suntem impreuna)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

si noi tot broncho-vaxom-ul, cura 2 anul asta, cred ca prin oct-noiembrie, asa am inteles ca 2 cure pe an. Arianei i-a mers ff bine.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Monn, fii pe faza...Un nou cuvant folosit aseara de Rares in timp ce facea gogosi cu mama.

eu strigam la el sa cobora de pe masa si el muncea de zor la aruncat faina pe jos si imi raspunde: "lasa-ma ca gogoshesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

in ceea ce priveste cheful, nu-mi fac probleme

cat priveste limba straina, vei fi surprinsa sa vezi ce repede si mult va invata
de exemplu ieri seara la culcare eu incercam timid cu numere, culori, flori si micshu', pe langa faptul ca mi le-a rostit familiar, mi-a turuit si o poezie de vre-o 3 strofe in engleza
acum, mai nou, la culcare, ne culcusim amandoua si avem minutele noastre de "sfatuiala" - povestim ce am facut peste zi plus ce ne mai trece prin cap - si ne pupacim pana adormim (eu inaintea ei, desigur)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, v-am trimis un mail pe mailul comun

Si Phiphi va trece din 17 in grupa mijlo, deocamdata-i la gramada cu plangaciosii incepatori, ca e educatoarea in concediu. Noua ni s-au prezentat optionalele "dans" si "curs de arta plastica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Mooaaamaaaaa, ce bea Micshu dimienata..... in fata ei si in fata ta pentru prestatia de fiecare zi.

Una ca Rares nu ar consuma asa ceva (e la pauza de fructe, taman acum in plin sezon) si a doua...nu m-as vedea prestand zilnic. Mai ales ca trebuie spalat in urma.




de prestat, presteaza tati (imbracat cu camasa, cravata si sort pe de-asupra ca mai sar stropi)
mie imi revine partea cu facut nervii praf pentru a determina micus-spicusul din dotare sa inchita "suculetul magic" adus special pentru ea de zana portocalie care are grija ca nu o doara burtica

legat de fructe: a facut o obsesie pentru pepenele galben - de cand a aparut mananca in fiecare zi un castronoi si inca nu da semne ca s-a saturat, pacat ca-s pepenii pe terminate

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gianina, fericito! Si de om si de copil ca iti mananca. (ca trebuie sa faci tumbe asta e partea ta de ciubuc)

Mergi la inceput