Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Onutza sa te iei de mana cu iubi meu, l-am terminat de spate sapt asta, l-am pus sa-l #539;in#259; pe bb numai in brate concediul asta, si mai are pana luni. Eu am coloana suie si dupa sarcina sunt praf cu spatele, Cand nu miros a lapte miros a BenGay.
Deci am ramas cam epava: cu hemoroizi, incotinenta urinara, slana pe burtica, tzatzele is pline de vergeturi si nu m#259; pot întinde pe spate pe o suprafata mai tare fara suport lombar. De dumneaei nu mai spun....
Gata nu va mai bat la cap, astept povestea lui Virgi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Si-a amintit neuronul bblond ca azi e Sf Alexandru asa ca: Alexander de felicityhope, Vlad Alexandru de Cuchilici si Alex de ella81it!



mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Am fost ieri la control ORL dupa cele 7 zile de cefort.Buuun,copilu se prezinta mult mai bine,nasu desfundat(nu 100%),gatul curat,auzul isi revine,dar starea de subfebrilitate persista.Au venit si analizele care in mare parte explica lucrurile.Fata are mononucleoza infectioasa,peste care a bagat un stafilococ auriu9cel mai probabil de pe spital cand am fost in urgenta cu colica abdominala presupusa atunci a fi colecistita,care de fapt putea fi si afectarea colecistului si a pancreasului de catre minunatul virus Epstein Barr,cand era in acut exact acum o luna si un pic).Pt colecstita ei a primit augmentin(care exact asta e bine sa nu se intalneasca cu acest virus,mai precis amoxicilina).Bineinteles ca lucrurile s-au complicat si copkilu a trecut prin ce a trecut.Si inca nu s-a terminat.La profilul alergologic s-au depistat multiple alergii:la graminee,lapte,portocale,par de matza,caine,cal,polen si multe altele,ca nu stiu ce sa-i mai dau sa manance(doar carne si oua).Pt alergii i s-a recomandat deocamdata xyzal pana scapam de infectia din gat si se mai domoleste virusul(au inceput deja sa scada anticorpii de faza acuta).Aseara i-am dat prima pastilutza de xyzal si ghiciti ce s-a intamplat????E alergica la antialergic...S-a trezit bietul copil cu fatza umflata si cu eruptie cutanata...Pur si simplu ma lasa nervii...Acum va scriu dupa deja doua ore de munca si o tura pe spital cu Ioana(am fost si i-am facut un hemisuccinat),am venit acasa,l-am hranit pe cel mic,l-am culcat si in trei ceasuri tre sa plec iar la treaba.In acest interval tre sa fac curat in casa,cumparaturile si mancare,in conditiile in care sunt singura(caci acum e sotul fugit la munca).Doamne ajuta-ma ,ca mi-ar mai trebui 2 maini si vreo 3 picioare...iar as noapte am dormit fractionat vreo 4-5 ore......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Daaa,e sf Alexandru???Pai la multi ani lu fikmea (ca-i si Alexia) si bineinteles tuturor Alexandrilor,Alexiilor si Sanducilor!
FELICITY,se descurca minunat husbandu meu,sa-i dea Dzeu sanatate ca mare baza am in el,chiar daca ma mai caraie uneori la cap.Noi asa functionam ,fiecare e si mama si tata,si femeie si barbat ,in functie de necesitati!.Si bebe al nostru tot asa ca a voi,e un copil tare bun,dar devine din ce in ce mai acaparator,...sa vezi cand or scapa la picoare...ca tot intreba Onutza(sper ca nu gresesc ca tare-s zombie)ce urmeaza dupa dinti..
ELENA,imi pare rau ca v-au spart masina...iar fug ca scartaie puiu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Neatza dragelor, hai Elly, regruparea!!!!

Revin ca acum vreau sa l scot putin afara ca am avut o noapteeee

Va povestesc mai incolo. Virgi sper ca Ioana e mai bine si nu sunt veste proaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

..Virgi, cand zic eu ca esti Agripina...! Biata Ioana!
pacat ca nu poate lua xyzal! Era bun pt ce are ea! Oare Aerius e prea slab?

plec sa culc piticania!

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Pffff Virgi nasoala treaba cu ebv, cand ai timp poate scrii ce valori a avut la igm si igg si ce valoare are subfebra. Din pacate sunt experta la ebv. PupIoana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Albinutzo,da ,Aeriusul e apa de ploaie la ea...il ia de multa vreme
Ioana,care va sa zica si voi v-ati distrat as noapte...si n-ai zis nik sa intram si noi la discoteca
Hai,Ellyshor,zi-ne de Boom,ca noua ne pasa!
Mai,Elena,ca nu mi-am terminat vorba,da si tu esti ca-n vorba ceea populara:”toate bubele cele rele,in curu babii mele”...In afara de spate pe care l-am ingrijit constant cu masaje(de nevoie ca ma solicita la treaba unde stau intr-o pozitie naspa,ca daca stateam acasa nush daca mai ajungeam la masaje) si eu ma distrez cu aceleasi probleme...hemoroizii,vergeturile pe sani(le am de la prima sarcina),suncile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Buna dimineata :)

Vreau sa va multumesc pentru cuvintele frumoase care m-au surprins intr-un mod foarte placut.
As vrea totusi sa pastram proportiile firesti. E adevarat ca eu am deschis Odiseea, dar de construit am construit-o impreuna, cu fiecare luna de sarcina, cu fiecare strigat de ajutor care si-a gasit consolare aici, cu fiecare lacrima de bucurie la aflarea vestilor bune, mai precis, cu fiecare dintre voi.
Sunt "n" motive pe care le-as putea enumera si din cauza carora ma doare sa vad ca in locul suportului si a buneivointe de altadata, acum sunt critici si "masuri draconice".
Imi pare enorm de rau ca Ylari a parasit Odiseea chiar daca ma vede ca pe "inchizitorul sef". E decizia ei insa, si o respect.
Nu-mi pare rau insa ca am schimbat parolele la conturi, pentru ca eu sunt convinsa ca am procedat corect.
Desi asta a starnit reactii la care chiar nu ma asteptam...masuri drastice, excluderea si punerea la zid a persoanei in cauza...si cate am mai citit ca as fi facut....deja Gingis Han mi se parea mic copil pe langa mine.
Asta m-a facut sa ma gandesc ca in loc sa fi schimbat parolele la toate cele 3 conturi, mai bine petreceam timpul asta cu copilul meu, ma odihneam sau mai faceam ceva pregatiri de botez.
Sa ma iertati, dar decizia mea ramane neschimbata, cel putin pentru moment.
Problemele lui Boom(am decis sa-i fac niste analize minim invazive: o coprocitograma si un examen de urina) si botezul puiului pana la care mai e o saptamana si un pic, imi consuma aproape toata energia si atentia.
Voi reveni dupa ce ma mai linistesc si va trece botezul. Si sper sa-l rezolv si pe pui cu problemele alimentare.

Deea sper sa revina lapticul in forta, Elena tare rau imi pare de incidentul neplacut. Ati rezolvat ceva la politie?
Onutza pai suntem dintzosi sau nu mai suntem?
Felicity mi-esti tare draga si cred ca ti-e foarte greu departe de tara. Imbratisare virtuala de urs?
Albinuta Boom se uita ciudat la mine cand am parul desfacut :))))) Nu merge treaba nici cu tetinele mai mici, ceva imi scapa...dar descopar eu pana la urma.
Virgi...Doamne, bietul copil! Cand eu spun ca as murii de gat cu unii medici! Dar toate alergiile astea nu s-au manifestat pana acum? Cu Zen ce veti face dc e alergica la animale?
Bine macar ca ati descoperit problema reala si o puteti trata cum trebuie. Multa multa sanatate Ioanei!
Si tie rabdare si putere sa faci fata situatiei. Sincer, chiar nu stiu de unde ai atata energie ca eu am obosit doar citind cate faci.
Bytzza, Joana

Fug sa bag o tura de biberoane la sterilizat.
Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

IgG 82,30 U/mL,IgM 292 U/mL

Mergi la inceput