Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Irina am spus paginile din urma despre un remediu homeopat pt agitatia din perioada dintilor, Chamomilla CH15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

draga eva,

am intrebat si eu mai departe pe un om al bisericii. mi s-a spus ca la botez nu primesti ulei sfintit, cel putin in moldova nu sunt asa obiceiurile. dar daca ai primit ulei sfintit, sunt 2 solutii - fie il pui in mancare, dar nu fiarta, gen salate, fie il pui la candela sa arda.

sper ca am fost suficient de explicita si ca te va ajuta raspunsul meu


Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Eva, si noi am primit ulei la botez si ni s a spus sa l folosim sa l mai miruim noi pe pitic. Asa ca eu seara dupa ce ii fac baitza si masaj , cu un betigas de ureche ii fac semnul crucii pe la manutze picioruse , and so on... Preotul ne a spus ca si nasa lui daca poate si are posibilitatea sa i mai faca asa din cand in cand.

Virgi, pune mandra la ingrasat ca acus incee scoala si sa fie o domnisoric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Virgi, pune mandra la ingrasat ca acus inepe scoala si sa fie domnisorica c putere de invatat

mai fetelor, aminceput sa caut pe net diverse pt inceperea diversificarii.
Sa va spun ca un scaun de masa costa 200 ron si asta unul dintre cele mai ieftine? Un blender http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss/277-1706040-8080512?mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=Philips+AVENT+SCF870%2F21 costa aporpe 500 ron.

Pai mai ajungem la sapa de lemn. De restul nici nu am mai cautat ca nu mai dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Andra, mi am adus aminte ca m ai intrebat de dermato. Nu am fost la Medlife si la un medic de la Pliclinica Vitan care nu mia parut cine stie ce insa am programare si in oct la Medlife Grivita. Va dau atunci mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Neata se pare ca azi dau eu o cafelutza plin#259; de Zen[ cafea]
Joana da blender de ce a#537;a scump? Eu mi am luat de la philips din dedeman si am dat 100 RON si are multe func#539;ii foarte practic, e din #259;la lung si cu castronel lungut nu stiu cum sa explic poate reu#537;esc sa pun o poza e super ok, cat tine de scaun e drept sun destul de costisitoare eu am avut noroc ca l am primit cadou de la firma de celule stem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Nu mi iese nik de pe telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza mamici cu pui mari si mici!
Multumim pt cafea Bytzza,foarte buuuuna!
JOANNA,ma straduiesc cu Ioana mea cu ingrasatul,dar cu multiplele ei alergii(intolerante)alimentare nu stiu cat succes voi avea....Iar analizele ei arata ca un front de lupta dupa razboi.Mai intai urmeaza programul detoxifiereaBine ca s-a mai amanat inceperea scolii cu o saptamana.
BELISSIMA, si noi sa treaca repede buba.(curata bine cu betadina,da-i apoi cu baneocin unguent si cand se mai diminueaza durerea si inflamatia ,scapa de coltul cu pricina,cum a zis si Elena).
EVA,JOSE,despre intarcat pot sa va spun ca sunt 100% impacata.Am stiut in ce directie ma indrept din momentul in care i-am dat primul biberon pustiului.Stiam ce viata si ce program am...asta a fost drumul nostru.A fost un proces lent,progresiv(pe masura ce se lungea programul meu de lucru,mai introduceam cate o masa de biberon), in care n-am avut nici eu de suferit(poate decat psihic) si nici bebe n-a ramas marcat.N-am ramas nici cu sanii
pietroi,pur si simplu in ziua in care n=a mai supt,am inchis pravalia.Si ne-am vazut fiecare de treaba lui.E drept ca-mi lipsesc momentele noastre” de intimitate”
Concediul... e orice numai concediu nu.I-am schimbat ieri mobila Ioanei si daca tot am scos tot din camera ,de ce sa nu dau macar un var alb?Azi am program administrativ,tehnic si renovare la servici...nu cred ca voi termina totul astazi...Apoi tre sa ajung cu Ioana la un control.Iar daca nu era suficient.....ne-am hotarat sa facem si cumatrie pustiului.Asa ca ieri am aranjat de invitatii,de poze si filmare,de spatiu,am vorbit in cateva locuri pt muzica (mai tre sa ne hotaram)....Deci nu ne plictisim deloc
ANITTO,unde umblati?Zilele astea am treaba la Piatra,poate ne intersectam.Sper ca sun teti bine!
MAMITA,spor la facut bagaje!
MIRINA,imi pare rau ca i-a fost rau bebelinei.Enterocolita(daca asta a fost)nu se ia din aer,poate din apa contaminata.Ei duc oricum manutele la gura din cauza dintilor si se pot astfel contamina.E vaccinata pt Rotavirus Sabrina?.Ati inceput totusi diversificarea?Poate poti gasi aici vreo explicatie....Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineata, Bytza merci de cafea, tare bine imi mai cade

Elena sa stii ca si noi inca mai avem episoade de genu, ca nu mai stiu cum sa il linistesc..sa speram ca scapam curand de ele cu totul.

Eva
imi pare rau de infectie, poftim o sa treaca mai repede.

Joana cand vrei sa incepi diversificarea?? eu nu voi incepe mai devreme de 6 luni..avem timp..si vreau sa incerc autodiversificarea.

Mirina te inteleg cum te simti, dar nu e vina ta ca a contactat virusul..bine ca ati trecut peste si sunteti ok.

Virgi da cred ca esti ocupata rau..mai poti femeie cu atatea p0e cap? cand fcati cumetrie?
Da chiar Anitta pe unde o fi?

Onutza hai cu vestile de la pediatru.te-a lamurit in vreun fel?

Diana mai esti la brasov?

Matei e in brate la mine, sta bine mersi asculta muzica..fug sa intind rufele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Tigruta , vreu sa incep la 5 luni si un pic. Pe 1 oct mai exact. Noi cand implineste 6 luni jumate o sa plecam in Germania pt aproape 2 saptamni asa ca nu vreau sa ma prinda mijlocul diversificarii acolo. Oricum si in alte cdtii tot la 5 luni incepeam :).



Mergi la inceput