Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Virgi multumim pentru cafea!!!Se pare ca te trezesti mereu inaintea noastra! Imi pare rau sa aud ca bebe s-a intarcat dar vad ca sunt si parti pozitive adica faptul ca doarme mai multe ore legate. Cat despre imunitate stai linistita ca sunt destui copii hraniti cu LP mai sanatosi decat cei care au supt mult si bine.
Gyan, voi cum mai sunteti?
Cuchilici sper ca esti mai bine!
Ellyshor cum merg pregatire pentru botez?
Mirelabine te-ai gandit tu sa postezi fotografii pentru ca eu una n-am vazut nici sfert din toate locurile despre care povestesti tu asa de frumos!!!
Va ca unele dintre voi au inceput sa se documenteze pentru diversificare. Multumim Elly ca ai pus pe prima pagina acel link este tare util.Eu o sa incep la 5 luni. Va imbratisez cu drag si va urez o saptamana linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Tigruta de cand e certat cu tzatzi, bebsteric se strange de burtica la fiecare masa, dar la cea de la ora 6 seara e jale, trage cu putere vreo 2 minute si apoi urla ca din gura de sarpe, nu stim cum sa-l linistim. Imi pare ca burtica e cauza. Cu Sab si Infacol e la fel. Ce e drept haplea mic inghite aer dar nu vrea sa ragaie deloc.
Virgi eu dorm cu bb si tot trag de mine sa-l culc la el in patut, care e la 30 cm de al meu.
Elly , cum mai e Boom mic?
Anitta unde ai disparut?
Onutza asteptam vesti despre Tudorica si dintzisorii lui.
Pup fetili si bebeii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Neata feteleee!

Alma, , hai ca atata timp cat fetele sunt in standarde e foaaaarte bine! N-am apucat sa vad daca ai pus poze, mooor sa-ti vad printesele ciresele!

Tigruta...e maaare Mayuca si sanatoasa, multu' celui de sus! Nici Ilinca nu vorbeste..adica spune destul de multe cuvinte si se straduieste sa formeze propozitii, in rest..turuie pe limba ei de ne dor urechile hahahaa. Chiar radeam ieri cu mama ca Maya gangureste si ea de mama focului si ziceam ca in curand o sa trebuiasca sa ne luam numere la vorbit.

Virgiiii, cum n-as veni si eu pana la voi in Moldova sa ne vedem- oioii, dar timpul e fff scurt din pacate..next time, cand or fi adolescenti..poate punem de o inrudeala ceva hahaa..imagineaza-ti 2 scorkii pe post de soacre :))))))) Pupici pt Ioana, spor la ingrasat!

La noi e long weekend, is inchise toate magazinele deci azi sar peste cumparaturile de cadouri, m-am apucat deja de valize, nu mai am pic de rabdarrrrrrrre!
Mayuta trece printr-un puseu si cred ca o si deranjeaza burtica un pic, e tare nervoasa de ieri, o tin pe genunchi si-o "bat" la fund si Ilinca se instaleaza si ea si-mi zice :"doua"..sa nu cumva sa uit ca am DOUA printese!!!!!

Pupiceeei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Elena se pare ca dintisorii lui Tudor nu mai sunt:)) adik nu ma mai zgarie nik la deget si nu se mai vede nici un pct alb.ma duc maine la pediatra care mi-a recomandat-o shosho sa vb despre asta is multe altele :)))Azi cand i=am facut programare i-am spsu dr ca baiatul meu nu e bolnav nu are nik doar ca am eu unele declaritati si as vrea sa ma sfatuiasca si cu diversificarea asta ca am mari emotii:)) a ajuns baiatul meu mare de papa:))) mama nebuna de altfel ce sunt ..de parca nu o mai mancat copii:)))
Virgiiii cum e in concediu? Sau inca nu ai avut timp de el?Rezolva maine treaba cu succes si poate ne vedem sapt asta la iasi poate termina si Aniita treaba cu bucatele de toamna si ne vedem ...Si stai linistita in privinta lui LUca cu imnuitatea.E de vis somnu asta de 6 ore:)) eu ce sa mai zic ca dupa ora 2 noapte incepe sa se treseasca din juma in juma de ora,plus ca incepe scremultul ptr nu stiu ce dar incepe sa se screama.Am acumulat o oboaseala si fizica si psihica de nici nu imi vine sa va poavestesc,da nici nu va povestesc ca va indispun.
Miha81 cand are Bianca concursul la Vaslui?Stiati ca eu am crescut acolo?adik din orasul Vaslui sunt eu dar am facut facultatea la iasi si aici m-am stabilit:).
Va pupacesc
AAA si elena_gl besteric cu colicii lui se linisteste acusi ai sa vezi.am o prietena a carui baietel a avut cei mai puternici colici la 3 luni juma dar apoi s-a linistit deodata.Ai sa vezi ca trec.Ai incercat LInex baby? Tine tratament cu linex 10 zile si ai sa vezi sigur o imbunatatire.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

growth spurt - puseu de crestere :)

Elena, e posibil sa fie si cum zice onutza, sa aiba o criza mare-mare si apoi trec. ai rabdare. am auzit si eu de cazuri de colici care dureaza pana la 6 luni, dar cred ca sunt foarte rare.

Virgi, imi pare rau pentru intarcare, dar cel mai important e sa fii tu impacata cu asta. copilul creste si cu LP. Multa sanatate fetitei, am crezut ca i-a trecut pana acum.

Mammita, drum bun si enjoy:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Hellow trupa,
Sper ca toata lumea-i bine sanatoasa
Virgi, imi pare rau ca Lucas s-a intarcat
Tu cum esti? Cum se produce exact intarcarea asta? Nu mai produci tu lapte?
Spor la ingrasat cu Ioana
Sa stii ca inca asteptam pozele cu bebe Lucas la 4 luni si cu tine blonda
Mamitta, drum bun si sper sa aveti o vacanta de vis
Anitta, pe unde esti ? Te dam disparuta curand
Mirela, tu ai idee ce se face cu uleiul sfintit de la botez? Am intrebat si fetele dar nimeni nu a stiut sa imi raspunda .
Pozele postate pe Picasa sunt superbe iar tu esti o draguta
Virgi, Josephine,Elena, Asparagus multumim de aprecieri!

Intradevar, costumasul a fost aparte( cum de altfel este si numele site-ului cevaaparte.ro ) dar cel mai mult mi-a placut ca pe etichetele produselor era scris: Fabricat in Romania. Cumparand acest produs sustineti crearea de noi locuri de munca in Romania , pentru ca, asa cum am mai spus, totul a fost creat manual! Cat despre tort, a fost comandat de la o cofetarie mica, mica cu doar 2 vitrine dar aspectul si gustul au fost ireprosabile,delicioss
In fine, despre noi.. maine mergem la controlul de 3 luni ( care este de fapt la 3 luni si 2 sapt) si tot maine o sa facem si Rotarix-ul. Sunt foarte curioasa ce greutate si lungime are
Pentru ca nu mai este atit de cald afara si lui nu ii place sa stea invelit neam, i-am cumparat un sac de dormit iar aseara , dupa baita, barbatu-meu l-a bagat in sac cu tot cu sosetute. Pai nu va zic ca s-a foit si rasfoit si scancit si plans juma de noapte pana mi-am dat eu seama ce il deranjeaza iar cum i-am dat sosetele jos,adica pe la 4:00, a dormit bustean pana pe la 10:00 cu doar o pauza de supt in somn
Iar pe mine m-a chinuit un colt care a intrat in carne la unghia mare de la picior de m-a tinut treaza cu o durere groaznica , toata nopatea Acum s-a infectat si nush ce sa ii fac ca nu ma pot apropia nici cu pila, nici cu forfecuta
Elena, Ellyshor voi ati scapat de panaritiul de la unghie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Onutza i-am dat Linex fara succes, acum astept coletul de acasa cu Alinan.
Cat despre oboseala de toate felurile si eu is praf, eu tot astept sa se linisteasca bebteric si el parca din contra. Da-i dau inainte, nici nu ma mai gandesc ca sunt si eu femeie, ca pic in depresie rau.
Ei si ca imi ridic moralul ma gandesc ca vine tata de sarbatori la iarna la noi vreo 2 saptamani, mare bucurie, mai ales ca avem o relatie f speciala. Doamne ajuta sa fie totul bine si sa ajunga, ca la botez la bebsteric n-am avut noroc sa avem prea multi dintre cei dragi langa noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva sa treaca buba fetei!
Deci am scapat de cateva zile, am incercat si eu cu de toate fara succes si m-am apucat si m-am operat singura saptamana trecuta, initial nu am gasit nici un colt oricat am scormonit pe acolo, m-am oprit ca nu mai puteam de durere. Am pus iar baneocin pudra si am tot dat cu un spray pe care il foloseam si pt ragadele la sani si dupa inca vreo 3 zile m-am lovit, ca de obicei, de piciorul de la pat, am zis ca lesin de durere. Dupa ce mi-a trecut durerea am zis ca sigur e ceva incarnat pe acolo si da-i partea 2 de operatie, am biruit, am gasit un colt mic-mic si l-am scos impreuna cu ditamai infectia din jurul lui, de mi-a ramas gaura. Acum vad ca nu ma mai doare deloc. Poti sa faci orice, pana nu scoti dusmanul nu iti trece, asta mi-a spus mie cosmeticiana. Aaaa si pune rivanol cat de des, eu din pacate nu am avut aici.
Na ce poveste m-am gasit si eu sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

buna
noi suntem chinuiti de dinti...problema este ca ne apar sus si nu jos...ce stiti despre asta????
e normal? e vreo problema?
bebe a avut enterocolita.....am crezut ca o iau razna, slava domnului, e bine acum.
a luat 9 injectii...a avut febra 39..diaree 1 saptamana....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

cel putin asa cred, ca era enterocolita....doc nu a spus nimic...cum a luat..nu stiu..din aer..ca am fost f stricta cu igiena...nu se apropia nimeni de ea...sterilizez zilnic bibe...ii spal hainutele cu vanish antibacterian...dar tot a luat.....

Mergi la inceput