Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatza dragelor.
Azi mergem la pediatru cu rezultatul analizei de la ochisor, impreuna cu Tudorica si Onutza .
Edy e din ce in ce mai marait si plangacios, cauta tzatza toata ziua si mananca doar plimbat...altfel se zbate, da din maini si tipa. Mai roade la o jucarie de dentitie, mai musca suzeta, si trece si ziua...Noaptea doarme in bratele mele si cu tzatza in gura...deja ma ustura sanii...
Saptamana trecuta am fost la dr lui, are 6kg si 64 cm. Am primit si o trimitere pt LP gratuit, Vitalact, 6 cutii. Le poate primi orice mamica, si putem face ciocolata de casa cu ele (cine stie si are timp).
Virgi, multa treaba mai aveti. Spor si rabdare va doresc si multa sanatate.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Am sa fiu rapida ca puiul e treaz si activ, face un pic de gimnastica dar mai mult de 5 minute nu cred ca ma lasa.

Elena, incearca ceaiul de la Plafar de la VitaPlant. Mie imi place tare mult - 50 de pliculete (mult mult mai pline ca cele de la alte [...] Am tras o sperietura de am crezut ca mor. Cat va povesteam s-a intors in 10 secunde de 2 ori si a ramas suspendat cu capul in jos, jumate in pat si jumate sa cada in cap. Am inghetat- l-am prins in ultimul moment. Si doar il lasasem pe mijlocul patului, eram cu fata spre el, la 2m de el. Doamne... Nu mai is in stare sa continui detaliat. Elena, cel de la VitaPlant e cutie de 50 pliculete pline ochi, cu 3.5 lei cutia, de la Plafar.
Eva, nu stiu daca e ok in alaptare, insa crema de ihtiol cred ca e buna pentru coltul incarnat. Va las si merg la gimnastul meu, ca mi s-au taiat picioarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

uffffffff nu mai imi trebuie alt copil:)) am unul si bun:)) noptile sunt din ce in ce mai nasoale..imi vine sa o iau la fuga.Nu stiu ce are ziua nu se screme deloc nici la parturi nici la caca pur si simplu face se concentreaz pe treaba lui si face fara sa se sreama..noapteaaa e jalnica.azi noapte a batut recordu..l-am adormit la 8 ..s-a trezit la 10 la 11 la 12,1,1juma si apoi din juma in juma de ora pana zi dim la 6 is cahuie de cap..e marait toata ziua,nu stiu ce vrea..nici pe stanga nici pe dreapta nici pe o parte nici pe alta nici in brate nici pe pat .
tigrutza azi pe la 16 ma duc cu shosho si edyshor.va scriu pe seara.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

bre virgiida te-ai facut blonda???beautiful bb luca super taree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Mirela, multumesc pentru istorioare. Dar tot nu pot sa nu ma gandesc la acel vis. Daca era vorba despre mine as fi uitat a doua zi dar cand e vorba de pui....
Joana, vezi ca au si la Ikea scaune, eu am avut la Amana d-ala scump dar nu ma intelegeam cu el prea bine, se curata foarte greu, intra mancarea in toate pliurile alea (din cauza autodiversificarii, imprastia peste tot) apoi am vazut la Ikea unul de plastic, simplu, 85 ron parca se curata de nu am treaba!!!
Am fost azi cu Eva la doctor sa le facem puilor Rotarixul. Robin are 63 cm si 6,750 kg, e cam indesat pt lungimea lui

Cat despre uleiul sfintit, nasa i-a pus ulei de bebelus in sticluta, asa ca il dau cu el pe corp.

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ziua buna dragele mele,
Azi am fost la controlul de 3 luni ( dar avem 3 luni si 2 sapt) cu Dorian si ne prezentam in felul urmator : 6460gr (3140gr cand am iesit din maternitate), 68 cm (52cm la nastere) ( mi-a zis ca este un lungannn .. se minuna ca nu se mai termina hehe), circumferinta craniana 40cm !
I-am facut si Rotarix-ul.. a cam protestat un pic si ne-a cam certat dar pana la urma a trebuit sa il pape pe tot tot
Pentru ca alaptez exclusiv, m-a sfatuit sa incepem autodiversificarea de la 6 luni, ceea ce pe mine ma incanta . Ah si nu are semne ca i-ar iesi dintii curand .. nu are gingia inflamata
Eu sunt inca praf, de abia merg dar mi-am facut programare la mani-pedi peste o ora. Mi-a zis ca nu prea ar vrea sa se bage daca s-a infectat dar sincer nu prea ma intereseaza .. sa faca bine sa imi "rezolve" coltul incarnat pentru ca de la ultima pedi mi-a ramas acolo
Si daca tot ma duc, am facut programare la coafor..
M-am hotarit sa imi tund din par pt ca a crescut fff lung de a ajuns pana la fund dar imi cade cu pumnul. Daca o tin asa, raman cheala in cateva sapatmani
Mirela,Joanna,Andra, multumesc pt rasp legate de ulei.

Ne auzim mai pe seara. Pup trupa de gagici si pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Sa nu uit, Virgi esti superba iar bebe Lucas este deliciossss!!
Cat despre pustoaica Ioana, se vede ca a suferit mititica de ea, ca are niste cearcane dar sunt sigura ca tu o vei pune pe picioare repede,repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

dragele mele, anitta e plecata cu treaba la tzara, nu prea are semnal acolo, dar e posibil ca maine sa ajunga acasa si sa reintre cu noi in contact.
va pupicesc si va doresc o zi buna!

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna fete dragi!
Va multumesc de urari, iaca am terminat si cu examenele...note chiar mari pt cat am invatat, zau asa!

Am scapat si de soacra de sambata, sunt mult mai linistita. De-acum usor-usor vreau sa imi pun casa la punct, sa-mi pun una alta pentru iarna si sa fiu activa pe forum. Asa ca fug sa citesc din urma.....ca am ce, slava DD!
Va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ONUTZA,multumesc.Da ci program sexy ai noaptea...valeuuuu!Sa te tina Dzeu tare!
EVA,multumesc si tie,ce lungan simpatic ai tu acolo.sa fie sanatos!Cu Ioana mea,asa e,are saraca niste cearcane si e slaaaaba.Bai si nici nu vrea sa manance.e foarte selectiva,nu ca n-are pofta de mancare.si mananca fff putin.Imi vine sa plang pe langa ea,nici nu pot s-o fortez...Cearcanele mele nu le-ai vazut?.Ma simt ca o epava....
Azi mi-am rezolvat treburile tehnice la servici,a mai ramas pe maine umblatul pe la banci.Mai si am avut o durere cumplita de cap ,asa cum n-am mai experimentat vreodata,intr-un singur punct,ca un sfredel,asa,si cu intermitente de ma mai lasa sa respir.Puiul mic a fost foicios,n-a vrut deloc sa doarma toata ziua,iar in seara asta a plans cat n-a plans in ultimele 3 luni la un loc.Cred ca-mi plangea mie de mila...Offf,am obosit si eu sa ma plang,nu ma mai suport...si pe cine sa bat la cap daca nu pe voi.
Va las cu speranta ca veti avea o noapte linistita!.Eu ma duc sa caut pe net marturii de botez(as fi vrut ceva in forma de statueta de Oscar).Am hotarat petrecerea pe 6 oct.

Mergi la inceput