Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

NEATA TRUPA!
POftiti la kafia!,ceai,lapte,fresh!
Oficial sunt in concediu .Din fericire.Din pacate,nu cred ca voi putea pleca nicaieri,datorita starii Ioanei si datorita unor probleme tehnice la servici,care trebuie musai rezolvate cat mai rapid,daca vreau sa mai lucrez vreodata..In plus sunt rupta de obseala,da nu rupta....flenduri
Noi am avut o noapte relativ linistita,doar cu 2 treziri de papa la LC,la 2 si la 6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

shosho se rezolva toate
virgi nici macar la iasi?buna kafiaua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Eiii,ba da Onutza,la Iasi,da!Marti sigur sunt blocata,apoi mai vedem.Abia astept sa-ti vad dintzosul...si pe Shoshonkai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Neata mamici..

Virgi tare buna cafeaua, dar as mai bea o ceasca
Chiar daca nu pleci nicaieri macar te odihnesti si tu, poate iti mai rezolvi din probleme.

Mammita chgiar ca ai batut recordul, Al meu la 3 luni si o sapt avea 7200g dar se vede ce grasana e Maya..foarte faina poza de pe FB.

Alma ai toata admiratia mea pt ca inca le alaptezi pe fete bravo si tine-o tot asa, foarte frumoase sunt numele
Si eu am sunt de aceasi parere cu tine in legatura cu filmulete,poze, e bine sa fie cat mai restrictionat accesul la ele.Cum esti pe FB?

Nu stiu ce sa mai gatesc, offf Ylari bucatareasa odiseei hai vino cu o idee sau oricine are o sugestie de mancare rapida si sanatoasa

trage copilul de mine..pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

SHOSHO,daca as fi in locul tau as scoate imediat alunitele dubioase.De altfel v-am povestit ca am scos deja una acum mai multi ani.Si ma bucur ca am facut-o.Corespundea exact descrierii alunitei decedatei Monica.Pupam Edytzu motzocos
ANDRESCU,normal ca ti-am simtit lipsa.Tare mi-ar placea sa va cunosc!
ELENA,ALMA multumesc mult pt impartasirea experientelor voastre cu ebv-ul.In mod normal n-ar trebui sa fie o infectie atat de uracioasa,dar daca virusul a prins teren slab.Si pe Ioana o banuiesc de scaderea sist imunitar pe fond nervos,tare a fost angoasata de la nasterea lui LC,oricat am incercat noi sa fim de impartiali si echidistanti cu copkiii.Nush ce naiba am facut gresit,ca am aplicat tot ce spun psihologii in ceea priveste venirea unui nou membru in familie.Avem si un tratament pt imunitate,dar pur si simplu refuz sa-i mai bag chimicale in corp(doar strictul necesar).Iar cele pe baza de echinaceea a zis medicul ca-i mai bine sa le evitam datorita alergiilor fetei.
MAMITU,pupam chishcosheniile,tare-s scumpe !imi pare rau ca n-ajungeti si prin Moldova cand veniti in tara.Era frumos sa-i arati indianului zona manastirilor
ALMA,ce nume frumoase au cireselele tale.Nu ne pui niste poze? si multa sanatate si putere!
ANITTO,pe unde umbli?Is bine copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Am uitat sa va spun oficial ca de ieri bebe LC nu a mai pus gura pe tzitzi.Gata ,s-a intarcat!Fix ca si Ioana ,la 4 luni.Sunt tare trista,mi-as fi dorit cat de putin sa mai suga zilnic,macar pt imunitate.Dar megem inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Uite,Tigruta,am mai facut o cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

?Virgi merci
Imi pare rau ca s-a intarcat LC..

Andra ma bucur sa aud de voi.nu estiis nebuna deloc, te inteleg..e normal sa te intristezi la asemenea intamplari..uff inca nu s-a inchis operatia, refacere cat mai rapida iti doresc..

Mirela foarte interesante istorioarele..merci ca ne mai duci in lumea asta, uneori simt ca m=am indepartat de Dumnezeu..

fug ca trage Luc\a sa metgem in parc.iar nu fac nimic azi
f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatza. Am pus poze de la munte pe picasa.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Eu m-am intretinut dis-de-dimineta cu o apa cu blanca pe FB, dar acum sunt la mic-ul dejun si va servesc cu un ceai de tzatza si o cafeluta pt Virgi.
Virgi si mie mi-a dat tratament pt imunitate, dar mi-a spus ca e cu dus-intors, in sensul ca in situatia mea riscul de a starni afectiuni autoimune era mare, asa ca nu l-am luat. De multe ori m-am gandit ca daca scot amigdalele scap, precum Alma, dar mi-a fost frica.
Despre noi, s-a mai rezolvat un pic din greva, dar vrea numai si numai in brate si is rupta, ma dor salili maica si bratele, plus ca se trezeste si de 3 ori pe noapte ca vrea tzatzi, parca-s calcata de marfar. Si ce ma supara mai tare e ca ma doare ficatul de vreo saptamana si nu reusesc sa ma odihnesc deloc ca sa-mi treaca.
Ionelu tu luai parca Silimarina pentru ficat?
comunitatea minunata!

Mergi la inceput