Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 15

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Tala, ce cadou? nu-i de-ajuns ca am gatit? am grija de Alexia.. am comandat tort cum am avut la nunta (exceptand faptul k nu l-am vrut in martipan) si tuta aia de la cofetarie a omis k i-am zis k il vreau negru si pe deasupra (compozitia era cu cioco si mouse tot cioco).. si ea l-a facut cu jeleu si frisca (e pe fb.. l-am pus acum)
Amy, da.. f bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Da JD, asta intrebam. Deci Avent. Vreau sa sar si eu peste biberon daca tot nu l-am folosit pana acum. La andrei am folosit asta http://www.tookie.ro/adaptor-de-baut-nuk-p707.htm si am considerat ca e biberon.. Merci pt linkuri

Merci Tala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Legat de safe feeder, eu am luat din asta: https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10025995
Se poate lua cand comandati mai multe de la farmacie sa nu coste transportul mai mult decat el, dar va spun dupa experienta mea de azi ca nu e cine stie ce modelul asta, e prea mare pt gurita Biancai. In plus, nu prea trec prin plasa aia decat chestii f zemoase, nicio sansa la morcov.

Anca: cu BLW la inceput cred ca s-ar putea sa pape mai putin decat cu lingurita.
Happy: exact caciulita de aia am luat, doar ca pe mov Sa va fie de bine aniversarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Eu cand ma gandesc la safe feeder, nu ma gandesc ca o sa manance o masa intreaga cu el, dar o sa-l fol sa-i dau sa "rontzaie" diverrse, fara sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie . De ex lui Andrei ii placea sa molfaie morcov crud, era bun si pt dinti si, desi era tare si nu musca din el ca nu avea dinti, tot se mai rupeaubucatele dupa o molfaire indelungata . Cu biscuitii la fel. Ii dadeam biscuiti speciali de bebe, cand era mai marisor, dar trebuia sa il supraveghez sa nu se inece.

Ca e prea mare pt gurita lor... De asta imi era si mie teama, dar l-om folosi cand mai creste. Dar totusi, cel din plasa, nu ia dimensiunea alimentului? Nu merge sa bagi in el ceva suficient de mic incat sa incapa in gurita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Iese azi cineva in IOR?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, eu ma gandeam la morcov fiert de pus in feeder. Crezi ca merge? Ca sa iasa ceva moale pe-acolo, desi se va mozoli rau, probabil. Ca altfel, fiind tare, nu vad nicio sansa. Sau ai pus deja fiert?

Da, cum zice Irina, ma gandesc doar pt. preocupare si obisnuire cu gustul, ca sa pape dupa aia.

Irina, sorry, tot asa, lucrez la greu si azi :(

Amy, eu stiam ca echivalentul Pentaximului este Infanrix, care s-ar fi bagat deja pe la medicii de familie, unele fete l-au facut gratuit. Noroc ca de data asta nu il inlocuiesc cu o prostie, ca la BCG, ca Infanrix e bun. Dar Pentaxim parca e fabricat de Sanofi Pasteur?

Happy, super caciulita, sper sa ajung sa iau si eu.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Irina, cu multa placere.

Eu i/am dat lui Finn cu mare succes acesti biscuiti, la recomandarea sotului

http://www.organix.com/Our-Foods/organic-soft-rusks

sunt foarte buni la gust si nu e pericol de inec.

Happy, la multe, multe aniversari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Tala, eu sper ca sunt rezistente cele de silicon ca doar nu sunt nebuni. Finn nu a reusit sa rupa cu dintii nimic de silicon. Pe asta ma bazez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Dara, am gasit pungutele cu lingurita atasata si trimit oriunde in lume

http://www.ebay.co.uk/itm/CHERUB-BABY-On-the-Go-Baby-Food-Pouches-Colour-Changing-Spoons-/110909459348?pt=AU_Feeding&hash=item19d2b80b94

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Neatza!
Sunt franta de nesomn, am fost singura cu amandoi si s-au trezit pe rand la interval de vreo 2 ore ba unul, ba celalalt de m-am mutat dintr-o camera in alta sa-i adorm
Happy, muuuulteee aniversari fericite sa aveti! Si eu i-am luat caciulita din aceea doar ca pe gri, fiindca i-am luat si puloveras de aceeasi culoare De mult imi doream sa ajung in H&M si l-am gasit in Iasi asa ca am umplut sacosa de cumparaturi cu lucrusoare pt amandoi
Tala, felicitari pt dintisorii Matildei! Cum e alaptatul acum, nu musca ?
Amy, am trecut prin Valea Ramnicului pe 15 cand am plecat la Iasisi intrasem pe FB sa vad daaca esti ca sa-l vad pe Victoras dar nu erai...Mai tarziu am vazut ca ai scris ca era un pic racit si fuseserati plecati in vizeta.... I-a trecut raceala usor?
Irina, cum mai stati cu papatul degetelului? Ai avut dreptate cu conforter-ul, nu e nici pe departe la fel de gustos ca degetelul.....

Mie mi-a zis dr ceva de genul ca tot Pentaxim-ul a castigat licitatia dar ca dureaza birocratia pana il primeste.

Fug ca tre sa schimb un scutec si sa hranesc un flacau. La noi cam bate vantul si nush daca sa ies cu mandra, vad ca nu mai e fornaita si nu as vrea sa o intoarca...

Mergi la inceput