Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 15

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

La multi ani ANA DE SOVI! Sa fii sanatoasa si sa aduci parintilor numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Karina nu are lacrimi, este vreo problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

seara buna

am adormit pitica,greu dar a adormit.M-am intors sambata seara la servici si am aj acs la 12 seara si evident tati a trebuit sa o adoarma,a plans jumatate de ora dupa tzata,tati era disperat,plangea cu ea in brate,intr-un final a adormit asa cu plansete,dar mi se rupea inima cand mi-a povestit.
Carstea la tine cum e cu serviciul?

Ce e bayvuvu?banuiesc ca ati zis dar mi-a scapat.

LA MULTI ANISORI ANA de Sovi!!!!

La multe lunite Miruna!!!

s-a trezit de 3 ori de cand scriu msj

pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Alexia plange cu lacrimi doar cand e suparata intr-adevar. cand se rasfata,.. nu are lacrimi.
Cristina, cica in mod normal dupa varsta de 4 luni ar tb sa aiba lacrimi (canalele lacrimale functioneaza abia dupa cateva luni), dar nu cred sa fie o prb. cred doar ca fiecare copil are ritmul lui..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Dara scuze,eram sigura ca azi e 2 septembrie,in schimb e 3 ,e clar imabatranesc!!!!oricum la multe lunite Mirunei cu intarziere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Maya la fel cand e suparata cu adevarat plange cu lacrimi de crocodil zici ca o chinuie cineva,cand e doar maraita sau "alint"cum zice Happy nu are pic de lacramioara.

apropo,nu mi-a iesit branza,nu s-a prins laptele,si da,era din comert pasteurizat,nu am de unde lua direct de la vacuta(din pacate).

voua va aa cade parul?ca mie imi cade la greu,am gresia alba in casa si gasesc mereu numai par pe jos,ce pot lua?am zis ca ma tund scurt,dar parca imi pare rau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

da.. imi cade rau parul. am zis ca o sa chelesc.
mamici de fetite, daca sunteti interesate de bentite pe elastec... cautati pe fb Doris Do. are modele frumoase si la pret decent. eu am rezervat deja 2. maine pune noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Cristina, pai poate nu e niciodata suficient de necajita Karina cat sa planga cu lacrimi, ca numai la dureri mari (de burtica, etc.) plange si Miruna cu lacrimi. Sau poate are pragul de durere mai sus, ceea ce ar fi foarte bine.

Merci Mada, merci Mirela.

Da, Tala, cred ca tre' sa treceti si arcul ala prin spatiul dintre tavan si rigips ma gandesc. Intreb si la sot ce idei are, cand ajunge.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

ce dragute sunteti! multumim de urari!
A ajuns si zuza la primul majorat, deci teoretic si legal am scapat de tantrumurile varstei de 2 ani. Practic, tocmai i-am dat un mare time-out in seara asta pe motiv de isterie. Altfel, e o poezie http://family.webshots.com/photo/2079360840102206853noqmmU :))

Sper ca toata lumea e bine, vad ca frematati la fel de frumos si cu bun simt printre lingurite cu piureuri si branzici :)
Parol, cred ca n-a mai existat vreo odisee cu atat respect fata de surate.
Noi mai avem pana la diversificare, as amana-o si pana la un an daca as putea :D. Iustin e un lungan, si nu pare ca ii trebuie altceva decat san. Desi pana nu demult incepusem sa ma indoiesc, a trecut printr-un puseu ingrozitor de lung.
Acum, sportul lui favorit e cazutul din pat

Vad ca va dispera cu plictiseala rapida de activitati :) dada, asta e mare provicare si pentru mine, sa ii gasesc mereu altceva de facut. remediul cel mai bun sunt fratii lui. dar astia pe zi sunt la gradi. next-best, e plimbatul afara. musai cu spatarul putin ridicat si cu fatza la oameni. landoului i-au crescut tepi.

pup! mamiceala frumoasa in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Sovi, jur ca mi-as petrece o parte din concediu ascultandu-te. Ador umorul tau, ador oamenii destepti Sa-ti traiasca mandra, si flacaii pe langa ea!

Apropos de intors la birou, eu in sarcina ziceam ca ma intorc la 10 luni, dupa ce am nascut si am vazut minunea din brate am zis ca stau 2ani, acu'.. sunt pe zi ce trece mai convinsa ca ma intorc la 11luni, maxim :) Il iubesc ca pe lumina ochilor mei, dar mi-e dor sa ma imbrac si altfel decat in pijama si slapi, mi-e dor sa ma spal mai des pe cap, mi-e dor de mine. Astept sa ma puneti la zid

Fetelor din Buc, vrea cineva la scalda? Eu incep sa-mi duc puradelul la inot, la Baby Spa (http://www.babyspa.ro/) de saptamana asta. Mai vrea cineva?

Pup gagicile

Mergi la inceput