Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 15

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Mirela si eu merg maine la nunta, la colega mea de birou, distractie placuta!!! O las pe Karina cu socrii mei, dar o sa o aduca la restaurant sa o alaptez.
Daca vreti sa va bucurati si voi de o zi impreuna mai ales ca la aniversarea voastra parca nu s-a mai putut, atunci poate este bine sa o lasi totusi cu prietena ta. Vezi tu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna,
Facem si noi prezenta astazi, off mai Mirela si a mea fata e tare maraita ieri abia a vrut sa pape laptele nu stiu ce a avut, numai cand ii bagam bibe in gura i-mi dadea peste mana, dar legumele le-a halit pe toate 250g si iaurtul la fel iar la fructe am inceput sa-i dau HIPP astea le cam accepta mai bine nu le papa chiar asa de bine dar papa cate o data un borcanas alta data jumatate trebuie sa mai lucrez la fructe dar cand o sa-i incep sa-i bag mai multe, adica de sapt. viitoare cand o sa merg la controlul de 6 luni il voi intreba pe pediatru cand pot sa-i bag banana, portocala, avocado,etc.


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Mirela sa ne spui dc a papat Alexia legumele.



mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Scriu pe fuga pt ca e si galusca mea matzaita. Cred ca o supara dintisorii in continuare astfel incat ziua abia ii intram in voie, iar noaptea suge non stop.
Fe nu ii mai dau de la mine putere pt ca am inteles ca ataca stomacul si vreau sa am o discutie mai amanuntita cu pediatra despre subiectul asta. Ea mi-a prescris 5 pic/zi pana la 6 luni si 10pic/zi apoi pana la 2 ani.
Cristina K jumperul l-am luat de pe okazii, este ca www.bidorbuy.co.za/item/29693623/Lindam_Jolly_Jumper.html" target="_blank">asta. Doar ca eu nu am tocurile asa, dar l-am prins de un stalp de la scara. O las cam 5 min pe zi si daca-l vede pe David ca topaie sare si ea
Anca de ce cauti scaun din lemn? sa stii ca si lemnul este tratat in f multe moduri asa ca daca vrei ceva safe din punctul asta de vedere iti sugerez sa mergi direct la un tamplar.
Mirela La multi ani pt ieri pt Alexia! scuze de intarziere, dar ieri am avut o zi grea (cam asa cum povestesti tu). Ce usor a fost la David, nici n-am stiut cand i-au dat dintisorii!
In rest pup toate mamicile cu bebeii lor frumosi, abia astept sa va strangeti de prin concedii si sa mai bagati nasul pe aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Nimic nou sub soare...stau langa pisicuta sa doarma, altfel se trezeste.
Kovacsc spor la zacusca!iami ne faci pofta!
si distractie la nunta!
Happy ideal ar fi sa nu o duceti pe Alexia cu voi,iti va duce dorul cu siguranta insa e greu pt ea cu atata lume.Sper sa rezolvi cu prietena!
Carstea noi ne plangem in Ro ca stam un an acasa, dar la voi e greu cu adevarat.Nici nu-mi imaginez ce nasol ar fi sa trebuiasca sa ma intorc acum la munca.brrr

Si noi tot cu nunta bifam weekendul, insa eu de abia astept.
O las pe piti la ai mei deci avem cale libera la distractie
ma rog, o s-o vizitez si ma voi stresa ca Doamne mamoasa mai e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

apropo de dintisori, tare ma tem ca vin curand si peste noi ca baleste si-si papa manutele, de ar putea si le-ar inghiti pan la coate.
Am observat azi pe tricouasul ei cel plin de saliva ca era o usoara dara de sange.
Probabilitatile sunt doua: fie dintisor, desi am pipait si nu a rasarit nimic, fie s-a zgariat,tot p gingie undeva, ca a mea tine la manichiura, nu ma lasa sa ii tai unghiile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

gabriela ... nu, nu a mancat supa!
cristina, annadisi.. distractie maxima si voua!
lacramioara, multumim de urari! saru'mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Happy daca-i de la dintuci de-aia e fara pofta la papa. Mai face si nazuri.
Nici al meu nu a vrut multa supa. A aruncat bibele cat colo! Asta e, nu-l oblig. I-am dat lapte in completare si ... la


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

buna


doarme Maya,dar ca si la voi e mataita rauu...baleste la greu dinti nu are inca,tot o controlez dimineata ii bag degetul in gurita si strange din gingii cu o forta!!!!

Cristina,daca vrei sa nu plangi cand tai ceapa,punele in apa rece cateva ore bune,eu asa mai fac si pisca ff putin.

Carstea,te inteleg si eu ma intorc la munca maine,cei drept doar doua luni,si 3 zile,dar e sotul acs atunci si am incredere,

azi i-am dat sa linga o pruna galbena fara coaja,ar fi mancat-o toata daca o lasam,ieri i-am dat piersica din copac fara coaja foarte bio,era asa buna..a lins-o si pe aia,se poate numi diversificare ce fac eu?inca astept 6 luni sa incepem cu adevarat acum doar tatonam terenul

pup mai vrioam sa zic ceva....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

da mi-am adus aminte,cand se incepe diversificarea,se da apa la bebeii sau ajunge laptele care oricum la inceput o sa il bea dupa masa de solide?sau mai tarziu se da?cand,sa spunem ca s-a inlocuit masa de lapte cu cea de solide si de sete se da apa..??

am luat masina de facut iaurt pana la urma.... masina e mult spus,dar iese un iaurt bunnnnn,acru ce-i drept dar bun rau.
nu aveam destule aparate prn casa mai am unul..

aa si am pus lapte la prins sa fac branza de casa,cum zicea Hapyy,inca nu s-a prins,am pus de ieri,cat dureaza?nu am lapte de vaca de la sursa e cumparat.

Mergi la inceput