Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna ziua!!! ma bucur ca v-am gasit, am reusit sa citesc asa printre randuri,vreau sa va urez spor in tot ce faceti si doriti sa realizati,sa nu va pierdeti speranta ca sigur o sa iasa soarele si pe strada voastra.
Medicina , stiinta in general a avansat mult si cu putin ajutor de la Doamne Doamne sigur si fetele care doresc sa devina mamici o sa ne dea de veste cat de curand.
Si noi ne doream un bebe de mult timp si dupa cateva investigatiimedicale unde am iesit amandoi ok, ajutorul sf Nectarie a fost MARE. Acum suntem parintii unui baietel de 8 luni de care ne indragostim in fiecare zi.
Va doresc o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaytza1985 spune:

Buna dimineata si doamne ajuta, as dori sa ma alatur si eu grupului vostru de aspirante la statutul de mamica, incercam de 3 ani, dupa o sarcina pierduta si nu mi-am pierdut nici o clipa credinta in Dumnezeu ca el este acolo sus si ne indruma pasii! Dumnezeu sper sa ne dea tuturor copii frumosi si sanatosi in primul rand! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Dragele mele, ma rog sa va ajute Dumnezeu sa depasiti incercarile si sa va intareasca in fiecare zi!
Va trimit si cateva amanunte despre Sf. Dionisie Aeropagitul, sarbatorit azi:
Sfantul Dionisie Areopagitul s-a nascut in Atena. Dupa ce a finalizat studiile de filosofie din Atena, a mers in Egipt pentru a si le desavarsi. Pe cand se afla aici, Mantuitorul era rastignit pe Cruce la Ierusalim. Observand intunecarea cerului petrecuta la moartea lui Hristos, a rostit profetic cuvintele: "Sau Dumnezeu patimeste sau lumea aceasta vazuta se sfarseste”.

Dionisie revine in Atena si se bucura de intalnirea cu Pavel in Areopag. Va pune in inima cuvintele pe care le va rosti Pavel si astfel, in anul 51 se va converti la crestinism. Mai tarziu, va fi hirotonit episcop in Atena. Calatoreste cu Pavel si ii cunoaste pe ceilalalti Apostoli ai lui Hristos. Ajunge la Ierusalim ca sa o cunoasca pe Maica Domnului. Va fi de fata la inmormantarea Feciorei Maria.

Dupa ce a randuit alt episcop pentru Atena, s-a dus la Roma. De aici va pleca in Galia, l-a indemnul Sfantului Clement, episcopul Romei. Zideste o biserica in cetatea Parisului si converteste multi pagani la crestinism. A fost decapitat in vremea imparatului Domitian (81-96).

Sfantul Dionisie Areopagitul este primul autor patristic care ne-a lasat o ierarhizare a cetelor ingeresti. In prima treapta, care este cea mai inalta, sunt: Tronurile, Heruvimii si Serafimii. A doua treapta cuprinde: Stapaniile, Domniile si Puterile, iar in treapta a treia intalnim: Incepatoriile, Arhanghelii si Ingerii.

Tot astazi, facem pomenirea:
- Sfintilor Mucenici Rustic si Elefterie, ucenicii Sfantului Dionisie Areopagitul;
- Sfantului Mucenic Teoctist;
- Sfantului Mucenic Dionisie si a opt mucenici impreuna cu dansul;
- Sfantului Mucenic Teaghen;
- Sfantului Mucenic Teotechi;
- Sfantului Cuvios Ioan Hozevitul, episcopul Cezareii
Sa mijloceasca Sfantul pentru noi, implinind rugaciunea celor care isi doresc prunci!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna dimineata tuturor!!
Dragele mele fete... de cand nu am mai intrat pe forum... o vesnicie. Ma bucur sa vad ca Ioanact si cami-antonia si mvb si Mara Anisia si multe alte fete vechi inca isi fac timp sa intre. Si poate mai vin si eu, cine stie...
Cine isi mai aduce aminte de mine?? Eu ... va sunt datoare la multe pentru rugaciuni, sfaturi si incurajari. Mi-e dor de voi si poate ma invrednicesc sa intru mai des. Ma bucur ca Mara v-a tinut la curent cu noua nastere a Anaomariei - sper sa ajung zilele viitoare sa vab bebe nou Ilinca.
Despre mine: Am doua fete minunate, sanatoase si jucause care imi umplu viata si sufletul asa cum doresc fiecareia dintre (inca) aspirantele la statutul de mamica. Casa cu copii este un adevarat rai de bucurie. Doar incredere in Domnul trebuie si multa rugaciune. Inca mai vreau bebe... dragostea se inmulteste cu fiecare bebe nou. Aveti incredere, mai ales cele noi. Mult m-a ajutat acest forum... acum as vrea sa merg mai departe... sa creez si o comunitate "live" pentru mamici si aspirante ortodoxe. Mai este cineva nou din Iasi??
Pup si sa auzim de bine.



Mami de Maria (20.10.2009) si... acum FERICITA
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Scuzati, am facut si eu niste modificari in profil... ca azi sunt mamica de fetite si nu graviduta. Sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

Doamne ajuta!
dragele mele indraznesc sa va rog sa va rugati si pentru un coleg de servici care este si socrul nepoatei mele a facut accident vascular, medicii nu ia mai dat nici o sansa, spun ca doar daca se face o minune!!! Va rog din suflet IOAN este numele, astazi dupa ce i-a citit preotul a deschis un ochi, maine este sarbatoare mare, SF PARASCHEVA sa faca o minune!
Va multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Doamne ajuta!
Ce se intampla? De ce scrieti atat de rar? Va urmaresc mereu, dar nu as vrea sa fiu exagerata cu postarile!
Cami-Antonia, Ioanact, MaraAnisia, ce mai faceti?
Va


Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna85

Doamne ajuta!
Ce se intampla? De ce scrieti atat de rar? Va urmaresc mereu, dar nu as vrea sa fiu exagerata cu postarile!
Cami-Antonia, Ioanact, MaraAnisia, ce mai faceti?
Va


Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Doamne Ajuta!

Eu sunt ocupata cu serviciul, atat cat a m ramas..adica Vineri e ultima zi. Nu-mi va m prelungi contractul.
Am gasit in alta parte dar va m dura cam 2 sapt.
Sa speram ca va fi bine si ma voi angaja!
O seara placuta sa aveti!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Doamne ajuta!

va multumesc tuturor celor care m-ati pastrat in gandurile/ rugaciunile voastre

am lipsit de aici, cu scrisul,ca de citit recunosc ca am citit, fiindca am traversat un an cam greu, mi-am pierdut, pe rand, bunicii, apoi a trebuit sa schimb serviciul dupa f multi ani in acelasi loc. in toamna printesa noastra a inceput scoala, la clasa pregatitoare (o porcarie), am mutat-o de la scoala unde o inscrisesem dupa 2 sapt la o alta scoala, o scoala minunata, in care copiii sunt mai aproape de Maica Domnului in fiecare zi petrecuta acolo, alaturi de oameni cu suflet, ceea ce e rar intalnit in ziua de azi, mai ales in Bucuresti.

saptamana viitoare vom pleca in Grecia si sotul meu va ajunge, daca ne ajuta DD, la muntele Athos, asa ca cine vrea sa fie trecuta pe pomelnic poate sa-mi trimita mesaj pe PM.

ma bucur sa vad ca au aparut fete noi la rugaciune si poate ca ar fi frumos ca, macar pt ele, sa redevenim mai active, noi cele cu state vechi, mamici,gravidute sau doar prietene de rugaciune

va imbratisez cu drag,


Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Anadomnica, bine ai revenit, eu imi amintesc de tine . Sa fie sanatoase micutele tale. Asa este, casa plina de copiii este foarte frumoasa si bucuroasa. Nici eu nu-s grozava cu scrisul, mai citesc uneori, dar rar. Intr-adevar am putea sa fim un pic mai active pentru fetele aspirante.

Victorita, ce face colegul de serviciu? Abia acum am citit. Dumnezeu sa-l ajute.
Mara, o sa-ti trimit e-mail.
Alina, nu te necajii de serviciu, Dumnezeu o sa randuiasaca sa gaseti altul de-ti e de folos. Cum esti cu sanatatea.

O zi buna si binecuvantata sa aveti!
Lili

Mergi la inceput