Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Cami-Antonia, insanatosire grabinca pentru fratele tau, ma rog in continuare sa fie bine si sa il aduca Dumnezeu sanatos acasa cat mai curand.
Cum poate fi o mama cand este cu puiul ei la doctor pentru investigatii, exact ca tine...O sa fie bine ai sa vezi. Dumnezeu este mare si face minuni!

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Doamne ajuta!
De multa vreme incerc sa raspund, dar nu era niciun link spre noul capitol... bine ca v-am regasit aici...
Am primit rezultatul analizei patologice care indica o cauza pt care si aceasta sarcina s-a oprit din evolutie: trombofilia... in tesutul endometrial analizat s-au gasit tromboze si formatiuni fibro-hialine...
Cu ajutorul lui Dumnezeu, cu tratament si multe rugaciuni voi putea sa fiu si eu mama!
Azi e sf. Siluan Athonitul... Sa mijloceasca Sfantul si pentru noi!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Anna 85 sa iti ajute Dumnezeu sa devii mama cat mai curand.....am citit in josul postarii tale, ceea ce ai scris cu literii mici.... cu toate astea vreau sa te incurajez sa nu renunti nicicand la gandul ca intr-o zi o voce de copil o sa iti spuna MAMICO ITI MULTUMESC CA AI LUPTAT PT MINE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Anna85 Imi cer scuze ca n-am postat si linkul catre noul capitol.
Cred ca am mai facut si altceva in acelas timp si-am uitat de link.

In alta ordine de idei, iti doresc foarte mult sa-ti ajute Dumnezeu sa ai copilul pe care ti-l doresti!
Foarte frumos a scris mvb!
Ce mai faci, Monica? Fetita ce face?
Inca un pic si impliniti si voi 2 anisori.

Va trimit si www.calendar-crestin-ortodox.ro/Sinaxar" target="_blank">Sinaxarul de azi!
Demult nu l-am m postat.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Doamne ajuta!
Va multumesc frumos Monica si Alina pentru incurajari! Chiar mi-ai ajuns la suflet Monica cu acele vorbe "Iti multumesc mamico ca ai luptat pentru mine", atat de profunde si pline de duiosie!
Acum imi alin dorul avand peste 200 de copii la clasele 0 si 1... (3 clase 0 si 6 clase 1)niste dulcete... m-as juca incontinuu cu ei si i-as tine pe toti in brate, atat imi sunt de dragi!!!!!....Niste ingerasi... Va pup!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Iata cateva detalii despre Sf. Ierarh Antim Ivireanul, sarbatorit astazi:
Sfantul Antim Ivireanul este sarbatorit pe 27 septembrie. S-a nascut in anul 1650 si a primit la botez numele de Andrei. Originar din Iviria (Georgia), este luat de tanar rob de turci si dus la Constantinopol. Este rascumparat de Patriarhia Ecumenica si adus in Tara Romaneasca in jurul anului 1690, de catre domnitorul Constantin Brancoveanu.

In anul 1691, ajunge conducatorul tipografiei din Bucuresti, iar in 1696 este numit egumenul Manastirii Snagov. In anul 1705 este ales episcop al Ramnicului, iar in 1708 mitropolit al Tarii Romanesti. Este inscaunat pe 22 februarie 1708, de fata fiind patriarhii Alexandriei si Ierusalimului.

Este arestat in primavara anului 1716, pe motiv ca s-a ridicat impotriva turcilor si a domnului fanariot Nicolae Mavrocordat. Este caterisit pe nedrept de Patriarhia Ecumenica si condamnat la exil in Manastirea “Sfanta Ecaterina” din Muntele Sinai. Nu va ajunge sa-si ispaseasca pedepsa pentru ca va fi omorat de turci, in timp ce era dus spre locul exilului. Trupul sau a fost aruncat in apele raului Tungisa, langa Adrianopol (Turcia de astazi). Mentionam ca sentinta de caterisire a fost ridicata dupa 250 de ani, de patriarhul Athenagoras, pe 8 martie 1966.

Sfantul Antim Ivireanul a fost trecut in randul Sfintilor de catre Sfantul Sinod al Bisericii Ortodoxe Romane in iunie, 1992.

Sfantul Antim Ivireanul a tiparit 63 de carti, dintre care 30 in limba greaca, 22 in romana, una in slavona, 6 slavo-romane, 2 greco-arabe, una greco-romana si una greco-slavo-romana. S-a luptat pentru introducerea limbii romane in biserica, in locul celei slave. In lucrarea "Didahiile" (28 de predici rostite in cursul arhipastoririi sale, la care se adauga sapte cuvantari ocazionale) descoperim o limba romaneasca curatata de slavonisme si grecisme. Amintim ca in anul 1706 a tiparit la Ramnic prima editie a Liturghierului in Tara Romaneasca si Evhologhionul (Molitvelnicul), tot in limba romana.

Vorbind despre datoria sa de pastor, Sfantul Antim marturiseste in predica sa la Duminica Vamesului si Fariseului: "De n-ati stiut pana acum si de n-au fost nimeni sa va invete, iata ca acum veti sti ca am treaba cu toti oamenii cati sunt in Tara Romaneasca, de la mic pana la mare, afara de pagani si de cei ce nu sunt de o lege cu noi; caci, in seama mea v-au dat Stapanul Hristos, sa va pasc sufleteste… si de gatul mieu spanzura sufletele voastre si de la mine va sa va ceara pe toti, iar nu de la altii, pana cand va voi fi pastor".

Adrian Cocosila, www.crestinortodox.ro


Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Buna fetelor!

Nu prea intru ca nu e vreme. Vai! Ce repede mai trece timpul...
Anna85, multumesc pentru ce ai postat despre Sf. Antim Ivireanul. Azi (27 sept.) a fost ziua mea de nastere, iar cand am citit ca Sfantul trebuia sa mearga in Egipt la Man. Sf. Ecaterina, chiar am tresarit pentru ca am fost acolo...
cami-antonia vad ca nu m-ai uitat. Sintem bine! GAbriela-Maria creste frumos si are un par lung si cretz, greu de trecut cu vederea. Nu se intampla des ca sa treaca cineva pe langa noi sa nu se mire. Astazi trebuia sa merg la pediatru pt. vizita de la 4 luni, dar am ratat programarea asa ca mergem saptamana viitoare.
Pentru fetele doritoare de prunci: nu va pierdeti speranta! E tot ce pot sa va spun. Erau momente cand ma asezam la rugaciune si ma rugam la Maica Domnului sa-mi dea si mie prunc, plangeam si spuneam ca toate le poate cate le voieste, sa se milostiveasca si de mine...
Ajutati copiii orfani, saraci si nebotezati. Daca nu puteti voi boteza, cumparati cele necesare pentru botez si dati-le nasilor ca sa impartiti fapta cea buna.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


Dragelor, cu mare bucurie va aduc o veste minunata de la Anaomaria, exact asa cum am primit-o :

A venit Ilinca la 6:50!

ma bucur ca avem inca o marturie ca rugaciunile noastre sunt ascultate

Angel33, sa-ti traiasca printesa. si,apropo de botezat, in sfarsit vom avea si noi un finut pe care, daca ne ajuta Dumnezeu, il vom boteza de Craciun.

va doresc tuturor multa fericire si nadejde la Maica Domnului

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna ziua dragele mele!

angel33 ce ma bucur ca ne mai scrii!
ce repede a trecut timpul! ce fata mare ai! sa fie sanantoasa!
ai dreptate in ceea ce priveste botezurile!
e tare bine sa ajutam orice prunc nou venit pe lume!
si noi am botezat acum in vara un baietel de la niste finuti si acu asteptam o finuta sa se nasca si o vom boteza fie de craciun fie dupa!
abia astept!

alina tu ce mai faci?
fetele merg la gradi ambele?
eu am dus-o pe antonia, s-a acomodat f bineeeeee si dimineata stam juma de ora pana vin toti copilasii si se joaca si cea mica ... cred ca ar sta si ea daca ar fi antonia cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Domane Ajuta!

Intai va postez www.calendar-crestin-ortodox.ro/Sinaxar" target="_blank"> SINAXARUL DE AZI!
Dupa care va servesc cu o www.cofetarie.la-gloria.ro/images/prajituri.jpg" target="_blank">prajiturica, din partea fratelui meu.
Azi este ziua lui!

angel33 multumim mult ca ti-ai facut timp si ne-ai scris!
Multe lunite si anisori sanatosi, Gabrielei!
LA MULTI ANI! (scuze de intarziere)
Multa sanatate iti doresc si numai bucurii!


MaraAnisia multumim pt vestea primita de la Anaomaria.
Felicitari, mamico!!
Recuperare rapida, mult laptic pt printesa si multa putere!
Bine-ai venit pe lume, Ilinca!
Sa fii sanatoasa si cuminte!

cami_antonia suntem bine! Multumim!
Da, merg amandoua la gradinita.
Am avut noroc ca a primit-o pe Justina. E singura care a primit-o, desi m sunt copii care nu au 3 ani.
Cum eu lucrez si pr m e plecat, ne este greu. Asa a primit-o si pe Justina, daca tot merge si Ioana.

Cum anul asta e o singura educatoare, ii este greu cu copiii, de aceia nu i-au primit si pe cei care nu au 3 ani.
Si Justina s-a acomodat destul de bine, in schimb Ioana cum e m emotiva, in prima zi a plans. A vazut si un baietel care plangea, si-a inceput si ea sa planga.
Cand am luat-o la 12, m-a intampinat cu zambetul pe buze, imbratisandu-ma si spunandu-mi: ca-i place la gradinita.

O mica rugaminte am si eu, atunci cand va rugati sa ma pomeniti si pe mine.
La sf lunii imi inceteaza contractul (asa am fost angajata pe 6 luni, in locul unei fete care se intoarce din CIC), si as dori tare mult sa-mi prelungeasca.
Avem o situatie critica privind salariile. Dar cu toate astea sper sa am si eu sansa.
Va multumesc mult!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput