Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Imi cer scuze ca am raspuns numai la mesajul Annei85, desi am citit si despre Anadomnica de care imi amintesc cu drag.
Felicitari pt cele doua printese si multa sanatate va doresc!
Am citit si de colegul de servici a Victoritei, si din momentul citirii mesajului l-am si pomenit (pomenesc) in rugaciune.
Sanatate multa!
Si daca tot suntem la capitolul spital ..tatal meu a fost internat in spital Miercuri (am zis ca a facut comotie cerebrala, curgandu-i sange din nas, insa la tomograf a iesit bine. E vb de coagularea sangelui...)
Insa a avut si o semiparaza pe partea stanga. Miercuri dimineata cand s-a trezit partea stanga era amortita.
Slava Domnului ca este bine!! Ieri l-a externat.
Va trebui sa tina un regim strict si tratament.

MaraAnisia imi pare rau de pierderea bunicilor!
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!!
Insa, ma bucur ca ati o scoala asa cum v-ati dorit.
Mult succes printesei!
Iti voi trimite si PM. F frumos ca ajungeti in Grecia!
Lili_g iti multumesc pt grija!
Sunt bine! De la tratamentul cu Duphaston am un CM regulat.
Am luat si vitamine (Magne B6), si chiar ma simt bine.
Totul a fost de la oboseala.
In legatura cu serviciul: asa este!
Dumnezeu ne randuieste fiecaruia dupa nevoile pe care le avem.
Nu trebuie decat sa ne rugam.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olticel spune:

Buna ziua tuturor!
vreau sa ma alatur si eu acestui grup de rugaciune. saptamana aceasta, sambata se fac 3 saptamani de cand am avut nunta si imi doresc foarte mult sa avem un copil, imi doresc mult mai mult decat sotul meu. eu in decembrie implinesc 25 de ani, iar el e mai mare decat mine cu 8 luni. parintii ne-au zis sa mai asteptam ca inca suntem tineri, dar eu nici nu vreau sa aud de asa ceva. initial nici sotul meu nu a vrut, dar vazand cat de mult imi doresc si cat de hotarata sunt nu s-a mai opus. maine ar fi data la care ar trebui sa vina uratii, eu ma rog Lui Dumnezeu sa fie bebe.

va rog sa-mi spuneti daca exista vreun grup de rugaciune, o lista cu aspirante la statutul de mamica!...:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Olticel, bravo tie, sa nu asculti de nimeni care iti spune ca esti prea tanara si sa amani, sa asculti doar de inima ta si de gandul bun care este pus acolo de Domnul. Si ai un sot bun care ti-a inteles "dorul" din inima si iti este alaturi. Sa multumesti Domnului pentru asa un sot bun. Pai daca nu ai copiii la tinerete cand ai putere cand sa ii ai? La batranete?
Eiiii, daca ai de la tinerete intelepciune si asculti de inima, atunci viata iti va fi bucurie si casa plina de copilasi.
Bunul Dumnezeu sa-ti asculte dorinta cea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Olticel sa ne spui numele tau!Eu m-am maritat la 21 ani.... si am ramas de 2 ori insarcinata, abia dupa 3 ani de casnicie, cu tratament pt insuficienta ovariana si operatie pt ovare micropolichistice... E bine sa nu amanati conceperea unui copil!
Sa-ti ajute Dumnezeu sa fie bebe cand va fi bine pentru voi!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olticel spune:

multumesc lili! multumesc ana!chiar pot sa multumesc in fiecare clipa luiDumnezeu pentru sotul pe care mi la dat.
azi au venit uratii, incerc sa nu ma intristez, ma rog neincetat lui Dumnezeu, la Sf Nectarie, Sf Ioan Rusul Parintele Arsenie Boca, Maicuta Domnului sa ma binecuvanteze sa pot avea copii, eu imi doresc cel putin 3, casa plina de copii este binecuvantata chiar daca este mai greu.
am auzit de branca ursului ca ajuta si stimuleaza ovulatia, ma gandeam sa incep sa iau.
OLTEA este numele meu si poate aveti vreo propunere, poate vreti sa citim toate aceeasi rugaciune.
Dumnezeu sa ne binecuvanteze!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele

mara ce rau imi pare ca nu am fost pe fazaaaaaa
atat de mult mi-as fi dorit sa trimit un pomelnic catre muntele athossss
offfffffff
ce rau imi pareeeee
poate se mai iveste vreo ocazie
cand apari prin zona sa ne povestesti experienta greceasca

anadomnica cum sa te uit draga mea?????
ca doar am trait impreuna emotiile primilor bebelusi din burticile noastree
chiar mi-e dor de tine
ce iti fac fetele?
ce diferenta e intre ele?
tu cum faci fata ca nu e asa de usor????

alina transmite-i tatalui tau sa aibe mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee grija dupa acest prim incident
tatal meu la fel a patit
si dupa primul nu s-a potolit
nu a ascultat medicii
si la al doilea accident a ramas paralizat complet pe o parte
evident putin uneori o lua si pe aratura din pacate caasta e boala
si dupa 5 ani de chin s-a stins
deci mare strictete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Doamne ajuta!
Ce mai faci Cami_Antonia?
Azi vin in Bucuresti moastele Sf. Nectarie din Eghina!Sper sa ajung si eu, zilele acestea!
Doamne ajuta-ne pt rugaciunile Sfintilor Tai!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Doamne Ajuta!

olticel bine ai venit la Rugaciune!
Sa-ti ajute Dumnezeu sa ramai insarcinata si sa nasti un prunc (i) sanatos (i)!
cami_antonia iti multumesc!fhjbkjsvjv
Stiu!! Tb respectat tratamentul si regimul, ca nu e de glumit.
Sanatate multa si voua!
Cum se simt fetele?emjffkkf ,b,flfkjdgjgkskflodlfkoelofogrkogogkieofgkifkoriggkk3o

Anna85 moastele Sf. Ierarh Nectarie de la Eghina sunt aduse de-aseara si vor sta pana Marti in Catedrala.
Mai multe amanunte gasesti www.mediafax.ro/social/moastele-sf-nectarie-din-eghina-aduse-marti-in-bucuresti-pentru-sarbatoarea-sf-dimitrie-cel-nou-10250412" target="_blank"> aici.

Vroiam sa va anunt si eu despre moastele Sf Nectarie, dar a fost m rapida Anna.
Duminica dupa amiaza cu ajutorul lui Dumnezeu speram sa ajungem si noi sa ne inchinam la moaste.

Va trimit si www.calendar-crestin-ortodox.ro/Sinaxar" target="_blank"> Sinaxarul de azi!
O zi frumoasa sa aveti!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

buna fetele

mara ce rau imi pare ca nu am fost pe fazaaaaaa
atat de mult mi-as fi dorit sa trimit un pomelnic catre muntele athossss
offfffffff
ce rau imi pareeeee
poate se mai iveste vreo ocazie
cand apari prin zona sa ne povestesti experienta greceasca.

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



Saptamana asta vor pleca.
Poti trimite pomelnicul prin PM.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina voi incerca sa o contactez pe mara pe mess
mercic de info

anna eu fac bine
doar ca f obodsitsa
ca cea mare merge la gradi
si a luat un virus cu tuse
si i-a dat si celei mici
si uite ne termina tusea si mucii aferenti
si ne straduim sa stam pe naturiste
ca la ei in grupa toti tusesc si au muci
si dormim mai prost noaptea etc
da cu ajutorul lui dumnezeu le voi impartasi aceste trei zile de sarbatoare
si speram sa le faca DOAMNE DOAMNE bine prin atingerea sa

Mergi la inceput