Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani, Teodora!!!!!!


Sa fii sanatoasa si fericita, scumpica mica, sa ai parte de multe, multe, multe bucurii in viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

OANA.. OMG.. o ardeam eu pe nesimtita aia, cum isi permite sa intrebe asa ceva, ce oameni..

Helenutza .. eu nu am depus cerere de incetare a indemnizatiei cand am depus dosarul, si mie mi+a zis ca dosarul se depune inainte.. ce naiba _ Legea nu e lege pentru toti? Sper sa nu am probleme.. Adeverinta nu dus la completat la angajator, a trebuit sa dau o declaratie pe prorpia raspundere ca am depus adeverinta la dosarul pentru indemnizatie ...
Eu nu zic cat are Ela, ca nu ne incadram in standarde, a pus cate un kg in primele 4 luni, apoi 750.. acum a depus cate 400 , are 10800 gr, insa dr se declara f multumita

ALAYNA.. cand ajung acasa sare in bratele mele , si pana seara nu ma mai scapa din ochi, si nici din brate nu prea pot sa o dau jos.. cum plec din aria vizuala se lasa cu scandal...

ELa transpira cand si cand, are si par mare , si e nasol..

SI noi vrem bb 2.. insa proiectul il studiem din iarnaOAre cine va fi prima?

MIKKKA ce mai faceti?

JADE cu e T?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Jade, imi pare ra tare ca T a facut pneumonie, sper sa va faceti bine cat mai repede, va pupam cu drag

Bunny, cum se mai simte Noa? Noi am scapat de mucii verzi, grosi si atat de multi ca nici nu putea respira sau manca cu aerosoli, de 4-5 ori pe zi...in 5 zile s-au dus.

Eu am avut cateva zile pline, a fost mama la mine, azi a plecat
Maria e ok, are 8, 500 kg, tot nu mananca mai nimic, in rest e vesela, se joaca, merge foarte, foarte bine de o manuta, chiar alearga, a inceput sa dea drumul mainii mele uneori si sta secunde bune in echilibru. Pe 10 septembrie incep munca, am fost deja o tura la scoala sa dau corigente.
Citesc si eu din urma ( am mai citit dar nu imi mai amintesc totul clar) si sper sa revin.

Dupa 100 de ani, scru si eu despre intalnirea de la munte la care am participat vreo 10 minute doar, din pacate. Super fetele, foarte deschise, prietenoase, mi-au placut mult, copii minunati, dulci tare. Mariana ne-a facut si o consultatie, multumim inca o data, ai avut dreptate, Maria nu are dintele spart si de fapt acolo sunt doi dinti lipiti. Sotul, dupa ce am plecat, zice: ce fain era, imi pare rau ca nu am reusit sa ajungem mai devreme si sa stam mai mult cu ei, sunt tare draguti cu totii.
Deci daca se mai anunta vreo intalnire pe undeva, o sa fac tot posibilul sa nu o mai ratez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Sei , ce grasuta este Ela, bravo ei, bine ca mananca, nu ca mofturoasa mea, acu are alta tactica, deschide gura la mancare dar scuipa repede, repede tot. ar manca doar covrigi, eu nu ii dau dar mai primeste cate unul prin parc si nu mai reusesc sa i-l smulg din mana ca urla.

Nici eu nu am depus cerere de incetare CIC, doar la scoala am facut cerere ca ma intorc la munca si ei mi-au redeschis cartea de munca. Mie mi-au spus sa depun dosar pentru stimulent ininte sa incep munca, deci l-am depus in iunie ( am inceput la 1 iulie) si inca nu mi-au dat banii, au spus ca intra dupa 2-3 luni.

Si noi vrem bebe2 , dar nu cred ca se mai poate

Mie tot nu imi vine sa cred ca bebelusii nostri deja implinesc un an..deja nu prea mai sunt bebelusi. Anul trecut pe vremea asta eram in focuri cu nasterile, ce frumos a fost, ce frumos e si acum. In curand schimbam iar casuta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani Teodora!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani fericiti, Teodora!!!! Sa cresti, mare, frumoasa si sanatoasa, fetita!!!!

Anu trecut pe vremea asta eu eram in spital cu hta. ce amintiri...:)

Mikka, maria parca ar fi sora cu fii mea la mncare. noi acum suntem la episodul lapte cu paste/orez...ar manca non stop...m a spart!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

LA MULTI ANI, TEODORA! Sa fii sanatoasa si sa aduci nenumarate bucurii celor dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata fetele!


Vai ce emotionata sunt! Anul trecut la ora asta numaram contractii si vorbeam pe messenger cu unele fete,cu altele la telefon ... Acum,mogaldeata care era in burtica la mine mananca orez cu manuta ei! Nu m-a lasat sa ii dau. A gustat si tort (am facut unul tip diplomat,cu frisca si iaurt, l-am facut moooov. L-am colorat cu dulceata de afine de la Hayat ), acum sta in scaunelul ei si gusta orezul bob cu bob!

Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Fetelor ai caror copii nu mananca bine incercati sa le pregatiti mancare ca pentru voi, cu mai putina sare si fara vegeta, dar cu gust. Al meu nu manca nimic cand ii gateam piureruri asemenatoare cu cele de la borcanase, ca la carte. Am dus-o asa cateva luni bune, eram disperata ca nu asimila nimic, mai mult aruncam decat manca el.
Intr-o zi mama a zis sa incercam sa-i dam din mancarea noastra si supriza , a mancat tot. Noi oricum gatim dietetic. Stiu ca e contrar regulilor "bebelusilor" insa decat sa nu manance nimic.....
Preferinta lui sunt budincile si sufleurile.
Acum la 1 an are 11 kg si 75 cm .Mai nou are pasiunea sa manance el singur cu manuta bucatele de carnita, de legume, fructe, ...

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI TEODORAAAAA!!!!!

fetelro, parca iar incep emotiile acum,cu aniversarile de un an, Doamne, mai stiti ce trairi anul trecut pe vremea asta????? io cre ca o sa plang ca proasta de ziua lui ayan de atatea emotii si buurie ca il avem



Mergi la inceput