Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Raluca,"uelcam tu da clab" . Cred ca majoritatea strugurasilor prefera mancare asemanatoare celei de adulti,dar gatita pe principii bebelusesti! Eu folosesc schinduf,oregano,cimbru,busuioc, usturoi,ceapa,marar,patrunjel,leustean... o gama destul de variata si care inlocuieste sarea cu succes. Teodora mananca inca fara sare, doar din produsele cumparate gen paine,nu am cum sa o scot. Painea fara sare nu ne place ,iar in casa... m-am facut puturoasa,nu am mai facut de mai bine de o luna.


Multumim pentru urari fetelor !

Mikka , ma bucur ca i-a placut sotului tau.

Pentru anul viitor,organizam intalneala mai de prin primavara,sa ne strangem mai multe pana in vara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

La multi Ani Teodora, sa cresti mare,sanatoasa, frumoasa, desteapta si sa bucuri parintii toata viata

Kora multumesc de informatie, spre ca bebe e mai bine deja nu?


Multumesc fetelor care mi-ati raspuns a intrebari pentru fiecare,
despre bb2 sper sa nu ne tina tot asa de multi ani ca pina am ramas cu Lulu, poate Doamne Doamne face o minune si ramin mai repede

Ralu bine ai revenit printre noi

buna dimineata

plec sa gatesc ceva sclifositei mele, paote poate a minca ceva azi

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lali, ce e schindufu asta? Ce gust are? N am mai auzit pana la ine..:)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

fetelor inca o interbare, cum reusiti sa faceti curat in casa?
eu pierd fr mult timp sa aspir, sterg praf etc prin casa...si imi dau seama ca mult timp pretios peird cu fetita din cauza curateniei..

mi-am luat menajera, dar deja pe a 3 o schimb...ca nu imi place cum fac curat, etc

caut solutii

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Lali: Si eu pun condimente, verdeata..... dar daca nu are putina sare nici nu se uita la mancare. Am gasit sare marina de bucate si mai folosesc cate putina.

Marryan: la mine curatenia se face intr-un ritm foarte rapid, am o viteza de ma mir si eu. Am noroc ca am casa nu prea aglomerata, asa am vrut sa fie cand am construit casa, tocmai pentru ca m-am gandit ca nu o sa am timp sa tot bibilesc prin ea.Acum ca am inceput munca si plec la 6:30 dim si vin la 18 seara chiar ca nu am timp mult de pierdut in acest sens.Si eu sunt exagerata cu curatenia insa din lipsa timpului am inceput s-o las mai moale, fac ce pot si cand pot.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

LA MULTI ANI TEODORA! La multi ani Lali! Sunteti minunate amāndou#259;!

Jade - cum mai este T? Sunt convins#259; ca sambata va fi in forma la petrecere! Poti te rog sa mai dai o data link.ul cu juc#259;ria pt T?

Deci tot nu este clar cu momentul cānd trebuie depus dosarul! Voi face tot posibilul sa ajung acolo sa vad ce spun doamnele...
Raluca multumim pt info!
Eu nu stiu cāte kg mai are Inez, fapt viitoare mergem la control. Eu apreciez ca are pana in 9. Cu lungimea sunt curioas#259; ca la 10 luni avea 78 cm. Ma gāndesc acum ca or fi gresit.

Mika - ma bucura sa aud ca la urmatoarea intalnire sunteti pe lista!

Lali - multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani fericiti Teodora !

T este mai bine , inca tuseste dar am inteles ca este normal
febra nu are , sunete ciudate nu a mai scos , dar este inca irascibil , plangacios , vrea numai in brate
este slabit si tras la fata :(

oana , de ce nu bb2 .... acum cand consider ca este momentul nu prea se poate , trecem printr o situatie mai delicata ...
peste 2-3 ani nu cred ca ma mai tin nervii sa ma intep in burta zi de zi 9 luni , nu cred ca o sa mai am curaj , riscurile devin din ce in ce mai mari , sa nu uitam ca am aproape 36 de ani
dar cine stie ....

marryan , alayna , sunt sigura ca de data asta bb2 o sa vina mult mai repede ca primul ce mult ma bucur pt voi




_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Lalli - de acord cu planurile de intalnire facute din timp! Sper ca va fi#355;i mult mai usor fiind copiii mai scrisori si astfel ne vom mobiliza mai multe!

Marryan- si noi avem femeie la cur#259;tenie si sunt f multumit#259;. Singura problema este ca fiind f solicitata nu vine asa de des cum am vrea...

Ma chinui sa scriu si ma umplu de nervi. Mi.a luat sotul in avans cadou de ziua mea o tableta si pustiu de unde sa selectez sa nu imi mai bage cuvinte in text dupa capul ei. Daca stie cineva....mii de mul#355;umiri! Altfel imi cer scuze daca g#259;siti cuvinte fara legatura cu ideea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ELA ,.. are 75 dupa doctorita, 78 masurata de noi.. am incredere in masuratoarea noastra ca deja hainele de 81 ii sunt fixe, cele de 74 sunt mici demult...

azi am primit o veste soc urata .. sunt in fibrilatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Marryan, e mult mai bine acum:) Cand a avut febra a fost mai dificil, dar acum e bine. Marait un pic de la dintisorii care stau sa iasa
Referitor la bb2, poate aveti noroc si vine mai rapid. La noi asa a fost. Nu ne-am chinuit nici la primul, recunosc, adica dupa 6 luni de cand am renuntat la prezervativ am ramas insarcinata. Dar cu Dimitris din prima luna cand nu am mai folosit prezervativul am si ramas insarcinata.
Sa fie cu noroc si la voi

Zubi, si eu am emotii de zile mari cand ma gandesc ca Dimitris face 1 an in curand Si parca mai ieri eram cu ditamai burta si abia asteptam sa-l vad dar in acelasi timp 'negociam' cu el sa mai stea in burtica linistit pana aproape de termen Si parca mai ieri mergeam cu Nanna la un frappe la Starbucks si ne masuram burticile

O zi cat mai buna, fetelor! Si cat mai putin caniculara!



Mergi la inceput