Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fetelor!

La multi ani Anastasia!!!
La multi ani Caterina!!!
Sa cresteti mari si sanatoase, sa le aduceti mii de bucurii parintilor!


Rachel, m-am uitat la pozele cu Anastasia, este superba, si cum pozeaza ea, zici ca-i la sedinta foto

Alayna, eu asa am citit ca laptele de vaca este greu digerabil si cu potential alergen si de aceea se introduce dupa un an. Ar fi laptele de capra care este mai usor digerabil, dar tot dupa un an se recomanda. Migdalele tot dupa un an se recomanda

Mikka, ce intamplare... mi se pare asa de trist ca exista asemenea specimene, imi pare rau ca te-a afectat asa dar trebuia s-o ignoi sau sa-i zici vreo doua! Se pare ca unii oameni nu inteleg cat e de benefic alaptatul si vin cu sfaturi. In fine... ma everveaza de nu mai pot persoanele care dau asa sfaturi si cele care imediat judeca

Jade, petrecere frumoasa!

Helenutza, ce precoce e baiatul tau! Face o gramada de lucruri

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

La multi ani Anastasia !
La multi ani Caterina !

Multa sanatate, fericire si petrecere frumoasa !
May... te invidiez Weekend linistit va doresc!

Noi plecam la bunici sa ne mai acomodam....peste o saptamana il duc de tot pe pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:


LA MULTI ANI ANASTASIA!!!!!!!!!!

LA MULTI ANI CATERINA!!!!!!!!!!!!!!!


Am pus poze noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Sei, e foarte frumoasa Ela! Si e imbracata super super Sa va distrati la petreceri!

Alayna, mi-ai dat de lucru vreau sa-i fac si eu gris cu lapte, poate de capra nu de alta dar am. Eu i-am mai dat lui Dani piure de cartofi facut pt noi sa guste asa putin si i-a placut.

May, sa va relaxati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Anastasia

La multi ani Caterina


_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La multi ani Caterina !

La multi ani Anastasia !

Sa cresteti mari si sa fiti sanatoase


Sei ,Ela e adorabila ,n-am cuvinte cat e de frumoasa si schimbata !!!

Pinky ,mersi mult pt informatii . Eu mai mancam gris cu lapte cumparat si avea o aroma de vanilie ametitoare ,vroiam sa-i fac Nourei si sa pun un pic de pastaie de vanilie sa-i dea aroma .
Laptele de capra stiu ca-i foarte sanatos ,dar eu orice ii fac Nourei gust inainte sa-i dau sa pape si lapte de capra NO WAY , nu pun gura pe el! Doar sa-i fac asa din ochi si sa-i dau


Mai stiti ceva de Stefy ? Oare ce face Max ?





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:




La multi ani CATERINA



La multi ani ANASTASIA



La multi ani ROBERT





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

neata

LA MULTI ANI strugurasilor zilei!

BUJO sa va traiasca! la multi multi ani!

RACHEEL sa creasca mare si sanatoasa! la multi ani Anastasia!

ATHOSIK la multi ani lui Robert! sa creasca mare si voinic!

ALYANA nu a facut diaree la introducerea laptelui de vaca. i l am introdus in mancare, nu i am dat asa simplu.... nici nu il vrea de altfel simplu. nici nu stiu cum vom vace cand incep munca pt ca nu vrea lapte decat de la mine. asta e! ii mai da iaurt la pranz, sau lapte cu cereale si ramane cu sanul dimineata si de la 17:30 cand revin de la servici. ne descurcam cumva.
a in leg cu iritatia sa stii ca baiatul meu cel mare a facut pe la 3 ani iritatie de la scutec desi pana atunci fusese ok. el atunci mai avea scutec numai de noapte. cu ocazia asta i l am scos ca eu tot amanam ca mi era lene :). deci nu exclude scutecul dintre posibilele cauze.

MAY wk placut. ce bine ca iesiti in 2 !

scriu de pe tel. revin.

o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Anastasia, Caterina si Robert.Sa cresteti mari, sanatosi si sa ascultati de parinti.

Noi am luat motul aseara.Eva a ales de pe tava in urmatoarea ordine:cheile de la masina, iconita si rujul.Cartea, stiloul nu i s-au lipit de degete .

Eva s-a purtat exemplar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

La multi ani Anastasia!!!
La multi ani Caterina!!!
Sa cresteti mari ,frumoase si cuminti!

Jade normal ca am gresit pretul e 350.
Nanna noi i-am facut pana acum vreo trei sedinte foto, dar fotograful nostru e din Piatra, eu una pun pret pe poze, dar recunosc ca nu am talent deci apelez din cand in cand la fotograf si merita.Acum ma gandeam sa facem o sedinta foto undeva langa niste capite de fan si sa ne jucam cu el dar cum lui Iancu nu ii place sa puna mana pe iarba pica chestia asta deci trebuie sa caut alta idee.

Eu acum astept sa plec la Buzau, am fost de dimineata la coafor si soc deja ma ciufulit Iancu.Pana diseara nu sunt sanse de a ramane intacta.

Despre laptele de vaca eu am intrebat pediatra si mi-a zis ca pana la un an e mai ok asta praf ,dar asta in functie de ce mananca.Daca dupa un an copilul mananca in asa fel incat isi ia ca, fe si alte vitamine fff bine din alimentatie eu zic ca e ok si ala de vaca, dar daca e mofturos la mancare eu una as mai astepta.Cel putin asta e parerea mea.

Fug ca iar vine Iancu si imi trage de laptop, noua lui pasiune

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput