Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani Teodora

La Multi an Ela

La multi ani Eva!

Sa fiti fericiti si sanatosi o suta de ani!!

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

platouri reci - cascaval , muschi , masline ,salam sibiu , salata de pui si cruditati invelita in sunca , salata de ciuperci , salata de pui cu mar , crema de branza cu marar pe ardei gras , oua umplute
platouri calde - carne la gratar cu salata de varza
si tortul www.piticot.ro/produse.php?pag=10&prod=291" target="_blank">ASTA



deci sa ma pui pe lista ca vin la party
felicitari progreselor!! s-a ridicat fara sa se tina de nimic¿¿ pfiiiu ce mari sunteti! vroiam sa te intreb: nu-l agita singulairul¿

seidana sincere condoleante

mikka si n-ai intrebat-o cine i-a cerut ei parerea¿

may cum e finetul ala¿ in engleza eventual...sau vreo imagine


felicitari ecaterina pt primii pasi!!

voi faceti liste cu ce fac ai vostrii, eu fac cu ce a mea nu face:

nu se ridica in picioare, nici macar tinandu-se de patut/mobila, etc
nu face pasi nici macar sustinuta
nu merge de-a busilea

sa-mi fac griji¿ sta in picioare nesustinuta cam 3 secunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny , te astept
am uitat sa spun ca mai este si rosie umpluta cu salata de vinete
eee , nu s a ridicat chiar fara sprijin , s a tinut cu o mana de masuta
nu am obs sa l agite singulair ul
i ai dat si tu lui Dani ?

l am pus in ham si alearga prin casa cu gura pana la urechi

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade sunt superbe dar si pretul e pe masura unul de vreo 2,5 kg era in jur de 3500 lei, dar eu una vreau din toate cate unul.Acum ma uit si eu la cei de la piticot, prajiturile sunt sigur bune ca le-am incercat, deci si tortul cred ca e ok.Astept sa imi spui cum e.

SeiCondoleante!

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca , 35 de milioane ?? sper ca ai gresit totusi

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

nu-mi trimite si mie cineva parola?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Multumim fete dragi..
noi ne-am sarbatorit azi in familia mea, maine nasi si priteni , dum fam sotului..
Sarbatorita a pict rupta la datorie la 16.30, nici macar o poza cu tortu nu vrut sa faca..Doamne ce trece timpul...

ANCARO.. m-am emotionat.. eu nu mai am mesajele trimise, insa tin minte perfect totul.. poate de asta dimineaata m-am trezit la 6.50.. cand cu un an imi vedeam broscuta mov prima data..

Bravo TT
Noi nu construim , doar dezconstruim

Michella .. asa si Ela , nu se lasa tinuta de manute, abua acum cand merge bine de 2, si binisor de 1..

ALA.. azi sunt acasa.. a zis sefa sa nu ma prinda la srvici de ziua Elei , Ela bine multumim
Eu lapte de vaca in gris ii dau demult, zilele trecute a baut o gurita din cana mea, lapte de vaca natur(fiert) a cerut insistent, dar mi-a fost frica sa ii dau..

Rach.. bravo pt papica

Marryan.. 8600 e f bine..

OANA.. superrrrrrrrrrr

KLAU.. iti zic sincer ca mie -mi place la servici, la programul asta si ELaa cu mama

SOMN.. numai la titi/ zi noapte.. ziua fara mine sta pana pica de somn, sau o leagana mama in balansoar.. noaptea treziri fara numar..

MAY.. si noi avem zile cu 10 ore noaptea , 1 h ziua , in 2 reprize.. si asa sunt cele mai multe zile..

Mikka.. ce idiota .. trebuia sa-i zici ca zer e in capul ei i nu ai intrebat-o ea cum isi prepara casul..!

HELENUTA.. si noi facem toate astea ca praslea, mai putin mersul.. se urca si in balansoar si pe masinuta, si pe scaun si pe canapea, goleste genti sau cumparaturi, coboara urca din pat, ridica mainile cand ii zic , merge in camera de ii zic sa mearga, daca ii zic ca mergem afara zice papa si merge la carucior .. avem copii mari..aaa si raspunde cu nu ,.. o intrebam faci pisu? da din cap ca nu? faci caca? ti-i foame ? sete.. da raspunde cu un hmm , nu pot scrie dar deja ne intelegem
Eu jur ca nu mai stiu parola de grup..

EU DE ziua ei i-am facut tu-tu.. si agrafa asortata ..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

anca, nu-s 10 ore fara foieli :) sunt 10 ore cu o trezire pe la 2,3 pt biberon si in rest nopti bune fara foieli sau nopti cu . dar nu plange mult, doar cat sa te trezeasca, fiindca de obicei ea adoarme la loc pana ajungi la cam ei.
de aia nici nu ne mai grabim. ne ridicam din pat eu sau bona, care-i de servici, doar daca plange mai mult decat un oaaaww.
dar nah... te trezeste :D
fff rar se intampla sa nu ceara biberon toata noaptea sau sa se trezeasca de tot si sa trebuiasca sa stai dupa ea.
biberonul acum si-l tine singura. doar i-l luam cand termina. ea se intoarce pe o parte si adoarme instant.

dbunny, eu nu cred ca tre sa-ti faci griji, dar pt linistea ta, de ce nu vb cu un dr?
din ce am vazut, exista copii care merg de-a busilea un pic si apoi o iau rapid in 2 picioare, exista copii care merg de-a busilea si de manute o mai lunga perioada de timp pana merg singuri si copii mai lenesi :) care nu merg de-a busilea si se ridica si merg rapid. vezi T de jade :

dbunny, finetul e un material pufos din bumbac organic, f moale si f absorbant.
http://hiphip.ro/products/scutece-traditionale-finet-molton-din-bumbac
eu l-am luat din Romania. am luat cativa metri si mi-am facut bucati de 1m/1m si le folosesc cand o sterg pe Bibi de la baie, sau pe post de cearsaf.
ii mai pun in scaunul de masina daca mergem la drum lung ca ea transpira in scaunul de masina.
e f folositor.
seidana, condoleante, am uitat.

rach, e grozava anastasia in poze.

helenutza, e oaw piticul tau!

eu maine dim plec in mini vacanta romantica. doar noi doi.

weekend placut!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara!

Ce vorbarete sunteti!

Jade foarte bogat meniul! Tortul arta bestial! Cred ca ii voi face si eu unul ca prea e fain! Tu ai dat comanda? Cat te costa?

Anca vrem si noi fotograf.Voi ati mai avut sedinta foto cu el? Si Mariana avea niste poze super facute de un fotograf. Da.mi te rog un msj cu nr lui. Thks.

Jade eu stiu ca nasii pun pe tavita diverse. Din ce imi amintesc de la Indra: bani, chei, oglinda, pieptan, papiota, stilou, bijuterii.Or mai fi si altele, eu pe astea mi le amintesc.

Nu stiu ce sa fac, daca sa o trec pe Inez pe laptede vaca sau sa continui cu lp. Fetele care nu au alaptat, cum faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Seara buna...

Bravo Eca pentru primii pasi

mikka aia este o proasta.Cum naiba sa fie zer?Mai zice si ca a fost asistenta la pediatrie...


May vacanta placuta sa aveti

Nanna eu am o prietena care vrea sa-i dea pana la 3 ani lapte praf ca asa i-a zis doctora ca are fier ca nu mai stiu eu ce....
O alta colega de serviciu i-a dat pana la 2 ani lapte praf.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Marryan ,nu cred ca e iritata de la scutece ,folosesc Pampers de cand s-a nascut si n-a mai avut niciodata probleme .Eu am o crema buna de la farmacie si vad ca incepe sa-si faca efectul vizibil

Oana bravo fetei tale , ai copil mare !!!

Pinky daca i-as face un desert cu laptic de vaca ,e posibil sa devina alergica ? Sau de ce nu se da mai devreme ?

Jade ,ce super e T ! Dintr-o data a inceput sa se ridice si imediat face pasi ,parca vad ca maine ne scrii ca sta singur in picioare
Ce foame m-a luat citind lista cu bucate
Tortul ala arata bestial !!!!

Mikka ,felicitari curajoasei tale ,vad ca strugurasii incep sa mearga singuri
Ufff tanti aia merita o vorba pe care sa n-o uite niciodata ,asta o freca pe ea la ora aia?

Helenutza si n-a avut diaree cand i-ai baga laptele in alimentatie ?
Ce copil mare ai ,pentru mine datul jos din pat il prevad pe la vreo 2 ani la a mea direct in cap se duce daca-o las

Anca eu intrebam de transpirat la copii ,vad ca aproape toti strugurasii transpira ,eu ma gandeam ca e vreo lipsa de calciu sau anemie


Bunny nu cred ca trebuie sa-ti faci griji ,uite-te la T a lui Jade ,parca ieri nu se ridica iar acum face si pasi asa peste noapte
E bine ca sta si alea 3 secunde in picioare nesustinuta ,Noura nu sta ! Isi lasa fundul jos ,se teme nu stiu ce are

Sei asteptam poze cu sarbatorita

Nanna n-am idee pana cand ar trebuie dat laptele praf . Dar sunt cutii cu lapte pentru copiii de dupa 1 an ,e sub stare lichida gata preparat ,eu l_am vazut pe rafturi cand ii luam fetei cate una alta si cred ca e mai sigur decat laptele de vaca

May un week-end minunat si relaxare maxima va doresc !


Cand se dau migdale la cei mici ? Am facut fursecuri din faina de migdale cu fructoza ,mirosea atat de bine si Noura intindea mana sa ia unul din farfurie. A muscat un pic dintr-unul ,dar mi-e frica sa nu fac vreo prostie





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput