Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

baiatul meu a prin puteri azi a mers pe langa masuta

klau , pai pun cam asa
platouri reci - cascaval , muschi , masline ,salam sibiu , salata de pui si cruditati invelita in sunca , salata de ciuperci , salata de pui cu mar , crema de branza cu marar pe ardei gras , oua umplute
platouri calde - carne la gratar cu salata de varza
si tortul www.piticot.ro/produse.php?pag=10&prod=291" target="_blank">ASTA


_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

LA MULTI ANI, ELA!!!!!!!!!!!

LA MULTI ANI, EVA!!!!!!!!!!!




Sa fiti sanatoase, cuminti si sa aveti parte de tot binele din lume!!! va pupam de un milion de ori!

Pe mine m-au facut sa plang de emotie mesajele voastre


Anca, super simpatc Flavius!

Jade, ce bine ca se simte mai bine T! Bravo, s-a ridicat singurel, e baiat mare deja!

Felicitari Eca pt primii pasi singurica. Si Mariuca a facut ieri primii pasi singurica, vreo 3, nu si-a dat seama, studia o clama pe care doar ce o luase din parul unei fetite

Rach, Anastasia e o minune

Hayat

Marryan si noi avem 8,500..

Ieri am fost la iarba verde si m-a facut o tanti sa ma simt ultimul om, am si plans. O alaptam pe Maria si s-a repezit la mine, cica ea a fost asistenta la pediatrie si eu nu tebuie sa o alaptez pe Maria, ca laptele meu acum e doar zer si ea din cauza mea nu mananca pt ca e lenesa si vrea numai tzitzi si ca sa fac bine sa o intarc ca altfel nu imi va manca si se va imbolnavi. si ca alaptatul asta e doar un moft. m-a enervat maxim..

Tr sa fug la Mariuca, va pup pe toate, toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade, sa ai spor la treaba. Cam la asta ma orientasem si eu, doar ca as vrea mai multe feluri de aperitive, cate putin din fiecare. Si sa poata fi pregatite si repede (si de efect) ca nu am ajutoare Si mai am si 2 vegetarieni, printre care si nasa
Petrecere frumoasa va dorim !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

LA MULTI ANI printeselor zilei!

SEIDANA sa creasca maree si cuminte si sanatoasa!!!

CAMADY sa va traiasca, multa sanatate!!!

vorbiti de dormit? la noi se doarme in doi in felul urmator: eu cu praslea, tati cu cel mare. nici nu mi-am mai batut capul sa fac altfel mai ales ca pe cel mic il alaptez inca si refuz sa ma ridic din pat. am incercat la cel mare, vreo 3 luni, sa il invatam in patutul lui. n-a fost chip, ajunsese sa stea la panda in loc sa doarma. cum miscam de langa el era cu ochii cat cepele. 3 luni!! am chinuit copilul ca prostii!!! ha haa!! acum,chipurile ne-am desteptat!!

JADE spor la treburi! ma bucur ca sunteti mai bine si vad ca faceti si progrese. bravo!

ANCA l-am admirat pe Flavius. e tare scump.

MICHELLA am fost si noi la o nunata sapt trecuta si ma tot stresam ca o sa se trezeasca si o sa vrea tzizti. s-a trezit dar l-a adormit soacra mea la loc si a fost f ok. am fost plecata de la 7 seara pana la ora 3 dimineata.

ALAYNA lapticul de vaca l-am bagat in alimentatie odata cu diversificarea. de fapt el masa de seara care consta in cereale/gris /orez cu lapte o are facuta cu lapte de vaca. el nu va papa lapte praf. are sanul meu si nu a fost nevoie de supliment.

RALUCA deci si-a revenit cu somnul? bravo! acum te odihnesti si tu.

OANA bravo pt primii pasi! la cat mai multi!

KLAU_DITZA si eu mai am asa putin..am zis ca incep pe 10 sept dar mai aman vreo 2 zile ca incepe cel mare cls 0 si vreau sa ma ocup de el. of, e greu!

MAY cum sa mi se para? 10 ore noaptea? fara foieli, suciri si rasusiri ? pai e misto. las-o cu somnul ziua ca isi va revenii. consoleaza-te ca doarme bine noaptea...oricum nu ai ce sa faci... decat sa o legani. eu il legan pe al meu ca sa il readorm.. in 3 ore pe care le doarme ziua se trezeste de vreo 3 ori. asta e! sunt mici, vor creste si vor fi ok, nu trebuie sa ne facem probleme ca astea toate sunt etape si cu leganatul si cu.. cu toate.. pup!

MIKKA sunt socata de ce spui. era cumva retardata tanti aia??? Doamne fereste, cred ca o bateam. sigur ii ziceam cateva.
si tu ai plans? hai mai!
o idioata, nu te necaji.

noi ne miram in fiec zi de cel mic care face niste chestii... cel mare nu avea treaba.
-vin de la cumparaturi, imi scoate tot din sacose.
-ieri s-a urcat singur, in pcicioare pe un scaunel mic... m-am dus langa el ca sa nu cada. nu l-am oprit. am lasat copilul sa se manifeste. ha haa. va zic, la al doilea esti mai intelegator :)))))
-ii zic sa imi aduca diverse lucruri din diverse locuri si se duce! evident merge in picioare f bine. pe 5 aug a facut primii pasi dupa 3 luni deabusilea. sunt in sufragerie si ii spun du-te sa iei mingea luminoasa din camera cu jucarii si se duce! nu ne vine sa credem pt ca primul nu a fost asa. dar asta e cevaaaa...
-cand il imbrac ii zic, baga piciorul, intinde mana. face exact ce ii spun. la fel cand il dezbrac, scoate piciorusul daca ii zic...
nu sunt genul sa imi laud copilul toata ziua insa praslea asta ne da pe spate... e o figura!!!
-a si faza tare, ieri dormea. adica asa credeam noi. ne-am trezit cu el in usa sufrageriei. OMG! s-a dat singur jos din pat... desi era baricadat cu perne...

dati-mi si mie, va rog, parola pt grup de yahoo sa va pun un film cu el.

o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Mikka, no comment. Cu asa duamne distinse... GOD!!! Si nu i=ai zis nimic??? Eu aruncam cu ceva dupa ea !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

klau , ti se pare prea putin la aperitiv ? sa mai bag si niste chiftelute ? mama asa zice...

oana , felicitari Ecai

mikka , imi pare rau ca te a suparat tanti aia
pun pariu ca era o hoasca batrana

helenutza , chiar ca e wow praslea tau
bravoo lui !

va multumim pt felicitari si urari pt maine
am emotii

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

noi suntem primii cu taiatul motului/turtei ?
voi ce puneti pe tava ?

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

La multi ani !!!! tuturor strugurasilor care au facut deja un anisor, sa cresteti mari , frumosi si sanatosi

Sanatate strugurasilor bolnaviori!!
nu mai am timp de nimic!!

Lali ma bucur ca Teodorei i-a placut tortul, si eu vreau o felie
Nu mai stiu cine intreba de transpirat dar confirm ca Iancu e lac de apa cand il pun la somn si asta doar la cap.
nu am reusit sa citesc tot dar am vazut ca intrebati de supliment si m-am gandit sa raspund pana nu intervine iar ceva si nu mai apuc sa scriu, detalii gasiti aici:

http://www.protectiacopilului6.ro/directia-protectie-sociala_doc_29_serviciul-alocatii-si-indemnizatii_pg_0.htm.

scrie la stimulnt.

eu nu mai apuc sa fac nimic, am o nepotica la mine si teoretic trebuie sa ne distram si sa avem un program super buzzy dar din pacate vremea nu ne permite sa iesim din casa si a ajuns saraca fata sa stea doar pe calc si sa se joace.

Iancu a crescut, merge bine de o manuta, avem si noi un dinte sus , deci trei in total(nu ca Teo care are mai multi dintisori ca mine cred.

ma tot uit unde sa ii fac petrecerea de un an si dupa tort.am gasit ceva dar tipa cu torturile e in concediu intre 9-15 septebrie deci noi nu putem sa ne facem la ea, vaa lasa link-ul poate va place voua:
http://torturiartisticepentrusuflet.blogspot.ro/search/label/Torturi%20pentru%20COPII

Noua ne-au venit papiaonele ,v-am spus ca am comandat papioane colorate pt Iancu si Razavan la fel, ca sa le fac poze de ziua lor, si sunt superbe.Abea astept sa fac pozele , maine vb cu fotograful sa vedem unde si cu ce tematica facem pozele.

Azi Razvan a plecat la Baia Mare la o nunta, eu plec maine la Buzau si cu doi copii cu mine, o sa fie super.

Va fug sa mai citesc din urma si vad ce mai raspund

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca , declar oficial ca te urasc ! cum ai putut sa mi pui tocmai azi linkul cu torturile alea ?
ce preturi au ?

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade meniul mi se pare ok, dar chiftelutele cred ca ar fi de efect fiind home made. Pana la urma cat poate sa manance omu'???
Eu doar o sa completez cu ceva pt vegetarienii mei.
pe tava inca nu stiu ce pun

Mergi la inceput