Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

La multi ani minunilor Eva si Elena. Sa fiti sanatose si sa aveti noroc in viata. .

Si eu abia astept sa-i iau maine motul lui Eduard. Sa vedem cum o sa ne descurcam cu canicula de afara pentru ca am organizat petrecerea in curte.
Fetelor, sunt asa de bucuroasa ca de 2 zile bebe doarme toata noaptea, singurel si cumintel in camera lui. Ajunsesem deja la epuizare cu serviciul si cu noptile treze dar se pare ca i-a fost mila de mine .



mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor

La Multi Ani Ela!



La Multi Ani ,Eva!



Sa cresteti mari, sa aveti parte de multe bucurii si multa sanatate.



Fetelor, multumim pentru aprecieri

Ea are niste locuri preferate.Cand suntem in sufragerie, sta in coltul acela ca este usa de la balcon si ii place sa priveasca pe geam.Si eu cum o prind ii mai fac poze ca altfel nu am sanse.Cand mergem in parculete ii place ca se bage in rotile acelea si sa-si toarne nisip pe ea.La baie ia ligheanul si se aseaza in el.La bucatarie se baga sub masa.

Jade, pamponul l-am imprumutat.De fapt eram cu Anastasia in parc si a venit o prietena de a ei care avea pe caput pamponul.Si Anastasia cand a vazut floarea aia o vroia sa se joace si mamica fetitei i-a pus-o pe catp si eu repede i-am facut cateva poze.Dar bineinteles ca nu a stat si vezi ca se stramba.Nu-i convenea ea nu sta pe cap cu asa ceva si nici cu palarie sau caciula.Trage de ele si le da jos.
Ma bucur ca T este bine Bravo T pentru ridicatul in picioare. Acusi face si pasi


Zubi, eu nu am ce sa-i mai fac Anastasiei.Ea pe afara alearga peste tot si eu dupa ea.I-au carutul cu noi ca mai fac cumparaturi si le pun in cos.Daca o plimb sta in carut daca l-am oprit se da singura jos din el.Sare din el.


Sei, ce veste trista.Imi pare rau Condoleante.


Camady, Nanna felicitari si ma in fata voastra ca ati avut curajul sa o luati de la capat.


De cand am intrerupt fierul mananca Anastasia de rupe. mananca si in 25 de minute.Nu-mi vine sa cred cum casca gurita.Sper sa o tina tot asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

LA MULTI ANI EVA

LA MULTI ANI ELENA[S] [S] [S]


Sa cresteti mari, sanatoasa, frumoase, destepte, inteligente, sa se mindreasca parintii de voi

ce emotii, sa inceput fierbinteala sarbatorilor de un anisor

sei primeste condoleantele mele, imi pare rau

alayna daca se irita la fund, incearca sa schimb scutecul, foloseste lavabile, poate nu va face derma de scutec, si noi am ft intro perioada cu iritatia, dar nu asa cum descrii tu, mai usor, si totusi eu o spalam des cu orice plante am in casa si apoi o lasam cu pasa goluta un pik dupa care aplicam crema desitin, eu am luat din state, e fr buna si da rezultate imediat. Acum sunt la probe cu scutecele lavabile, oricum nu pe mult timp, ca deja facem la olita si kk si pisu, de cite ori o pun face pisu si kk are 2 pe zi

merg sa pap ceva ca am venit de la control de un an, asa ca avem 8600 si 74 cm mia zis dr ca suntem cu greutatea mai jos de medie, insa eu vad ca fettia mea arata perfect are si bulanase, si burtica

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Astazi fata mea a facut primii pasi singura !

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Astazi fata mea a facut primii pasi singura !

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Jade, ma bucut ca T este mai bine, sigur o sa fie in mare forma la petrecerea lui! Uau cate ai de facut, spor si sa-ti iasa totul asa cum iti doresti! Bravo T pentru ridicat!

Anca, Flavius este super

Sei, imi pare rau pentru ce s-a intamplat, condoleante.

Zubi, ce frumos ca Ayan merge asa bine singur! Eu l-as lasa si pe afara dar as alerga dupa el cu siguranta

Alayna, se recomanda sa se dea laptic de vaca dupa varsta de un an.

Bravo Eca! Azi maine alearga prin casa

Si Dani transpira dar deja m-am obisnuit... incerc sa-i fac mai racoare atata tot.
La capitolul somn noi nu stam f bine... adoarme ori la san, asta doar seara, ori leganat in carucior.. mai rar in patut

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade ma bucur ca T e mai bine. Sa se bucure de petrecere ! Ce meniu pregatesti pentru musafiri???? Ma intereseaza aperitivele sa ma inspir
Rach, mortala mititica cu floricica
Oana, felicitari pentru micuta curajoasa !
Marryan, don't worry ! Asa sunt unii doctori

Eu am fost la servici si mi-am facut cererea de reincepere a activitatii. Incep pe 3 septembrie deci mai am o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

anca, normal ca nu il lasi sa planga.
Pe Bibi am obisnuit-o treptat. n-am lasat-o sa planga niciodata. nici nu concep asa ceva.
noi avem prob de ceva timp cu somnul pe ziua. nu mai vrea sa doarma. de la 2 reprize a cate 1 ora, a ajuns la una de o ora... mi se pare f putin.
iar noaptea doarme 10 ore cu o trezire de lapte.
cum vi se pare?


bravo Ayan si Eca pt pasi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

alayna, Beatrice merge de o manuta. sta si nesprijinita in picioare, dar cand realzeaza se sprijina repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

May, asa a fost si Flavius. Si acum, cand nu are stabilitate, sau afara cateodata, cauta repede sprijin, ridica mana sa il prindem. Cand o sa se simta safe, o sa isi dea drumul.
Ma gandesc ca la fel va fi si cu somnul. Cand va fi momentul, vor adormi singuri. Sper
Noaptea, nici Flavius nu doarme mai mult de 10 ore. Cam de la 22 la 8. Cateodata mai mult, cateodata mai putin.
Ziua, un somn de 1-2 ore, si inca unul de 0,5-1 ora.


Mergi la inceput