Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Ela !
La multi ani Eva !


Sa cresteti mari , sanatoase si norocoase ! Frumoase si iubite sunteti deja ! T va pupa dulce dulce

seidana , offf ce veste , condoleate !
ce destin au avut tatal si unchiul tau , ambii sa si piarda baietii in decurs de un an de zile :(( tragic ...

rach , ai pus niste poze mortale cu Anastasia ! cea cu pampon e de revista , jur

T s a ridicat acum pt prima oara , singur in picioruse
si este si mai bine , mi a mai venit inima la loc
si am la treabaaa , nici nu stiu de ce sa ma apuc mai intai

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

LA MULTI ANI FERICITI ELA!

LA MULTI ANI FERICITI EVA!

Camady , m.au dat lacrimile cand am citit mesajul tau pt Eva, sunt si gandurile si trairile noastre cu Inez, povestile noastre fiind la indigo. Sa aveti parte de multi ani fericiti impreuna!

Sei, imi pare rau pentru intamplarea cu varul tau! Multa putere!

Jade, superca T este bine! Doar nu rata el propria petrecere! Jucaria este super, in ceea ce o priveste pe Inez, cred ca mai trece timp pana sa construiasca....
Ce pregatiri faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Multumim ptr urari.Sunt f. emotionata de la fiecare mesaj pe care il primesc de la voi.
Nanna intr-adevar pe noi ne uneste aceeasi poveste de viata cu final fericit .
Jade ma bucur ca T e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

la multi ani Ela si Eva!!!!!!!!!!

bravo T si wow Flavius!

anca, o pun in pat la mine si eu ma intind langa ea. se invarte pana adoarme. am ajuns treptat la asta. prima data leganata in brate dar stand pe pat, apoi doar tinuta in brate dar eu stand pe pat, apoi pusa in pat . cand adoarme o pun in patut. succes! eu acum sunt in faza de invatare in patut direct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

alayna, si cearsafurile noastre tot 100 bumbac. pe ele transpira, pe finet nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Bravo T. Imediat faci si pasi

May, si eu as vrea sa il invat in patutul lui direct. Acum adoarme leganat. Si in functie de starea lui si a mea, poate dura intre 10 minute si 2 ore .
Si nu mi se pare o solutie sa il las sa planga pana la epuizare. Decat asa, mai bine il leagan in continuare.
Flavius transpira doar cand suge lapticul. Sau cand se agita mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

stefan transpira cand se joaca cu Teodora. tipa, aleaga .... de ajunge asa transpirat ca trebuie sa il schimb! noua lui pasiune e sa isi desfaca capsele de la body!
anca, e super flavius in filmulet!
jade, incet, incet, va pasi si T!
ala, sa stii ca Stefan nu a acceptat DELOC sa fie tinut de maini decat dupa ce a pasit singur binisor. megea ori de-a busilea ori pe langa mobile, in picioare. daca icercam sa il ajut, se lasa in fund. abia acum vrea sa mearga si de manuta.
zubi, si mie imi e teama de mersul pe ciment. in curte il las singur numai pe gazon, sigur ca el vrea in partea cu ciment!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim :)

nanna , pai am multe de facut , mai am cumparaturi , mancare lui T , de comandat carnea , sa fac diseara niste salate , sa ma vopsesc si eu , multee
aaa , si T nici gand sa construiasca acum , e jucarie de viitor , chiar ma gandeam daca nu ar fi mai bine sa i o aduca mosu :D

si T transpira ceva de speriat , balta face si hainele pot sa le storc
dimineata i am pus perna la uscat , era fleasca
din cauza asta cred eu ca s a imbolnavit

cu dormitul , somnurile de ziua inca le adoarme leganat in brate
cel de noapte , in pat , intre noi doi , se intoarce de la unul la altul pana adoarme

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

la capitolul somn noi stam foarte bine. cam de o luna doarme singur in camera si de atunci a rarit progresiv trezirile peste noapte. ori doarme toata noaptea si se trezeste pe la 7, ori se trezeste pe la 2,30-3,00, mai bea 120-150 si atunci trezirea de dimineata o are dupa 8,00. in timpul zilei il pun in patut cu suzi si o jucarioara si adoarme.
pentru maine seara sunt curioasa cum o sa fie pentru ca o sa il las pe Stefan cu soacra mea, adica o aduc pe ea la noi. in principiu nu ar trebui sa fie probleme, oricum suntem foarte aproape, la doua strazi. mergem la o petrecere, unchiul meu face 60 de ani si il asteapta o petrecere surpriza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La multi ani Ela !!!

La multi ani Eva !!!


Sa cresteti mari ,sa fiti sanatoase si sa ascultati de parinti

Ionela , n-o las fara scutec deoarece mi-e frica sa nu raceasca la pasa dupa 15 min are funduletul deja rece ,ma gandeam sa-i dau chilotei de bumbac prin casa ,aici vine toamna si se racoreste in casa pe zi ce trece .
Nimic nou in alimentatie saptamana asta ,eu tind sa cred ca e de la dinti .
Mersi pentru pontul cu bicarbonat si ceai de galbenele .
Ce mai face Tudor ? Nu ne mai zici nimic de el ?

Sei si eu tind sa cred ca e de la dinti ,doar ca n-are febra. Exact asa mi-a facut in Romania luna trecuta daca tii minte si chiar am intrat sa va scriu ,analizele erau super ok si cand colo i-am descoperit un dintisor care sparsese gingia
Ce face Ela ? Cum e ? Esti la servici sau ti-ai luat liber ?

Jade ,ma bucur ca T e mai bine un mare Bravo ca s-a ridicat singurel in picioare

May am inteles Ce face Bibi ,merge singura ?

Racheel ,sunteti superbe ,iar Anastasia parca a pozat pentru o revista .Cumpara-i o rama si fa un tablou mareeeeee , o sa iasa superb !

Zubi ce tare e Ayan ,eu zic ca incet incet trebuie lasat sa mearga singur si pe afara ,mergi mai intai intr-un parc unde e iarba si mai moale

Cand se da laptic de vacuta la bebei ? I-as face fetei o budinca de lapte cu gris




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput