Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Cryssa, Mirciulica s-a nascut la Lisabona si din acest motiv nu are inca certifiat de nastere romanesc. Planul initial era sa se nasca la Targu Mures, insa niste complicatii din timpul sarcinii si necooperarea medicilor romani ne-au convins ca e mai bine ca sa se nasca acolo (noi locuim acolo de vreo trei ani). La o luna si jumatate de la nastere am sosit acasa, cu catel si purcel, pana cand se termina concediul de maternitate, in ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Virgi, as fi vrut eu sa fie chestia de care ai spus tu dar nu aveam cum sa raman, nu am avut relatii xxx de vreo 2 luni, asa ca din senin nu se poate.

eu miercuri plec la eforie si raman acolo pana dupa pomana fratelui meu (8 septembrie).

ieri am reusit sa ducem masina in service si sa o lasam acolo
azi a sunat mecanicul si inca nu i-a dat de cap, dar presupune ca va tb sa schimbam iar garnitura de chiuloasa, se pare ca s-a mai si rupt ceva pe undeva. important e ca la prima vedere motorul nu s-a calat, asta era cel mai important lucru, pentru ca restul se mai rezolva.

in bucuresti sta a ploaie si e mai racoare, ieri a fost crunt de cald.

pupici

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna seara mamici de pui mici!
Noi am ajuns repede si cu bine la Varsovia, bebsteric a dormit tot drumul cu doua pauze de supt. dar cand am ajuns la hotel a inceput sa verse si da-i afara intai laptic la greu si apoi branzica, pana la urma s-a linistit. De asta nu-mi place sa plec cu el de acasa mai mult de 2-3 ore.
Cryssa din ce spui tu acolo e greu tare cu birocratia. Noi maine ne ducem la consulat cu actele si avem pe loc certificatul de nastere si pasaportul romanesc al lui bb.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTO,de care 200 ron pe luna vorbesti?ca eu is cam praf la chestiile astea.Ioana si Lucas au alocatie de 42 ron pe luna...Nici ulei sfintit n-am primit de la botez,nici ciclu nu mi-a venit
ELLY,azi cum sunteti?Eu sper ca Boom are doar o perioada,totusi daca ar fi avut o intoleranta la ceva sau alergie,ar fi trebuit sa aiba si alte tulburari digestive(diaree),nu ar fi crescut asa frumos,nu ar fi asa tonic si cu stare de bine asa cum reiese din poze.Oricum Nan are si formula HA.
CRYSSAA,Lucas de obicei se trezeste la maxim 4 ore pt papa,noapea si la 3 ore ziua.Deci putem face disco oricand
MIRELLA,de aia te incadrezi tu asa bine pe aici...si noi tot cu xxx la 2 luni(asta in cazul fericit)..da ne reglam noi....la menopauza

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ELENA,sper sa va reveniti usor dupa drum!
MI_BEBELINA,ai luat un 9?Eu zic deja bafta pe mai departe!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

elena,eu fol. pampers Swaddlers Sensitive care au dunga aia galbena(indicator de umiditate),nu toti au si probabil ca d aia n ai gasit-o.
Diana,ce minune s a intimplat cu voi,cred ca te simti tare usurata si fericita.vacanta placuta!
joanna,ai aflat ceva preturi la vaccinuri la liber?
mirela,ce de peripetii la voi,bine ca n ati patit nimic.
ellyshor mama mea s a chinuit cu frate meu cu colicii sau ce or fi fost pin' la 9 luni,sper ca voua sa va treaca cit mai curind
cuchilici,ce grasan frumos ai tu acolo
mi_bebelina,bafta cu examenele
Cryssa,poti detalia cum se obt certif romanesc si ce acte trebuie?
mmamita,ce face Maya,cum ati scos-o la cap?
Virgi,esti optimista ca mai iti faci planuri pt menopauza

Credeam ca pe la 3 luni colicii dispar,se pare ca nu ca bb a avut ieri o repriza.O fi de la alunele pe carre le am mincat,nu stiu dar a fost cea mai colicoasa zi de pina acum.Off... urmeaza vaccinurile iar si dintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

hahahhahahahha..... asta e tare virgi!
mai in gluma, mai in serios, eu initial m-am speriat si am zis ca astea sunt simptome de menopauza, dar totusi, am abia 35

si de ce spun asta? pentru ca citisem eu mai demult ca lipsa de xxx duce la instalarea mai devreme a menopauzei

pfuu, sa scapam de costurile la masina, care nu am nici cea mai vaga la cat ne vor duce si pe urma ma duc la un ctrl gineco, ca am ceva luni de cand nu am mai fost



Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

erata
.. nici cea mai vaga idee ...

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor se pare ca bebsteric e colicos, de vreo saptamana tot urla (ceea ce pana acum nu s-a intamplat) si acum ne-a terorizat de cand am ajuns, numai in brate se mai linisteste, noroc ca am luat Infacolul cu mine, de acum ii dau ca la carte inainte de fiecare masa ca e mare chin pe el.
offf numai la noi incep colicii aproape de 3 luni cand altora le trec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Bre virgi copii pan la 2 ani au alocatie de 200 ron dupa aia de 42.Ia si te intereseaza ca pierzi banutii nu ca ar fi multi tare dar macar iti scoti pampersul pe luna cu ei.
Anita ma intrebai de mancare?
azi am facut snitele cu pilaf si legume,ieri am facut friptura de pui cu piure.maine fac o supa de pui cu galuste si taietei daca am timp si chef.buna ideea ta cu statul copiilor:)) Vino la mine eu fac mancare si tu stai cu Tudor ca tocmai ii ies dintii :))) sa vezi dixtractie ajung sigur la socola.
maine scriu mai pe larg ca acu is rupta de oboseala si durere de spate.

Mergi la inceput