Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Mirela, printre drumurile voastre dese, poate reusesti sa iti faci niste dozari hormonale si sa te vada si un endocrinolog inainte sa demarati iar proiectul "BEBE". Sa nu fie si vreo insuficienta de progesteron..cine stie..si poate asta sa fi fost si cauza pierderii sarcinii...

Elly, incearca sa schimbi laptele. Am vazut la Humana ca au unul bun pt copiii cu pb. Eu i-am luat si cel anticolici-a aparut recent si il combin cu Humana 1 prebiotic si e f ok, nu mai da atat afara.
Daca nu ai pediatru bun, poate faceti un drum la Buc.

Anitta,
am incercat sa dorm dupa ce l-am adormit pe pitic, insa intre timp a facut pupu si mi-a dat trezirea..Acum doarme cu tati pe canapea in sufragerie..

Virgi, am uitat sa multumesc pt aprecieri..Avem la odisee numai copii frumosi...Ioana ta e mortala in poza cu pampers si suzi

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Corina la ce interval de timp papa Vladut 150 ml?
Mmmamita multumesc pt raspuns!
Anitta multumesc pentru urari si stai linistita ca va scriu, nu scapati de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor mai am o intrebare ca sa stiu ce vorbesc la consulat:
Ce acte sunt necesare pentru alocatia pentru copil si daca se acorda retroactiv, adica daca depun cand merg in tara imi da de la nasterea lui?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Cuchilici, sa fie sanatos grasanul frumusel!
Elena, se da retroactiv, in conditiile in care nu trec mai mult de 6 luni de la nasterea lui. Dar bebele nu primeste alocatie in Polonia? Nu ar fi mai mare acolo?
Onutza, ce faci de mancare? ca eu nu mai am idei.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta bebe ar primi aici alocatie daca macar unul din parinti ar fi polonez. Si unde se depune dosarul, ca se pare ca am ramas in urma tare cu birocratia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

La primarie. Ai nevoie de certificatul lui bb original + xerox, de buletinele voastre +xerox, de extras de cont daca vrei sa ti se vireze in cont si de o cerere-tip pe care o iei de la primarie. Nu-s multe, dar tre sa ajungi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta ms mult, nasol ca nu pot sa ma prezint personal decat la anu, asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ori sa trimiti originalele mamei tale sa mearga ea. Acuma nu stiu daca l-a verificat pe sotul meu la buletinele originale, ca el a fost, poate sa nu ti le ceara. Dar cred ca certificatul baiatului e obligatoriu sa fie original. Nici sotul tau nu vine in tara anul asta? Pacat ar fi sa pierzi lunar cate 200 de lei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Niatza!
Hai ca-s varza, super-obosita! Pe Delia am exilat-o iar la mama, Adela astept sa se trezeasca, acusi-acusi tre' sa apara si soacra de la spital(dar tot nu vorbim) si eu am de invatat o groaza.....
Va multumesc de urari fetelor, ieri a fost ok sper eu, azi la 9 s-au afisat rezultatele dar n-am cu cine lasa pe cea mica sa vad asa ca traiesc cu speranta ca l-am luat ca sa pot intra maine la celalalt. Sunt legate unele de altele si trebuie sa iau minim 7 la fiecare.
N-am citit din urma, doar ce a scris Mirela despre patania ei...bine draga mea ca sunteti bine acum, masina se rezolva ea!
Va pupacesc pe tioate, fug la invatat ca sa am maine ce bate campii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza dragelor,
Mi_Bebelina, multa bafta astazi .. sa fie nota 9, cel putin :)
Fetele carora v-a venit menstruatia, tot asa ati patit si voi ? Eu sunt la menstruatie de 6 zile si am o hemoragie de nu imi vine sa cred.. probabil voi avea nevoie de ceva timp sa imi revin si nu mai vorbesc de dureri pffffff . Durerile de operatie le-am calmat cu Diclofenac supozitoare.. ehh durerea asta nu vrea sa cedeze cu nimic.
Voi ce fel de ceai dati la bebei pt sete ? As vrea un sortiment care sa nu contina zahar. Multam
Revin cand adoarme printul

Mergi la inceput