Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca

Motanul a vanat o vrabie si mi-a pus-o in caruciorul fetei plocon, de mi s-a ridicat parul din cap cand am vazut-o.
Nasterea unui zambet
Anca cu cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra







Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

noi suntem ok.am trecut de febra si fara antibiotic.mama sa traiasca.adica eu...ca doc.de familie, mai putin....

suntem relativ ok...niciun dinte...nici macar prin apropiere

vorbim bebeluseasca la greu...moooooor, nu alta

Rebecca in toamna incepe gradi....bani de cheltuiala cu "pregateala" pt.gradi

Io sunt tot mai obosita...caci deh..sa tii pasul cu toate, nu-i usor.mi-am luat niste magne B6..De slabit-doar 3 kg.de la 82 la 79.Adica fix ciuciu.Am o burta de 6 luni...si grasime si pe parti imi atarna pieile...ca la summo!.Mi-am luat pantofi platforma si blugi cu talie inalta...sa par mai slim.macar sa par

spor in toate va doresc.


Io sambata ma distrez(cheluiesc) pe la doo nunti

frumoaselor, pup puiutii!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielarusu

Faith de la ce firma ii dadeai cerealele cu orez simple? erau dulci?

mamica de Maria Elisa


De la Nestle, le-am gustat de mult cand am luat prima data, dar nu mi se pareau dulci. Parca la ingrediente nu vazusem zahar. Nu sunt sigura ce-i drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Alice, felicitari pentru puiutii catelusei! Mi-am amintit cum acum 2 ani in vara moseam si eu cateaua mea, o experienta unica dar si putin traumatizanta, caci din 7 puiuti 1 a iesit mort :( iar altul era insuficient dezvoltat..avorton...ceialalti insa bestiali! Acum sunt mari, i-am dat doar la prieteni, cunostinte si i-am mai vazut. M-am intins off-topic

Anca, nasoala faza cu vrabia in carut Si apropo de curatenie, am vazut si eu cat de greu e la casa legat de curatenie, dar ueori asa ma simt si eu din cauza ca noi avem cainele, si nu stiu cum dar TOT TIMPUL trebuie facut curat. Daca nu se face nimic 1 zi, a doua zi ee teroare :( Nu stiu cum naibii mama laea face curat 1 data de ori pe sapt (apartament) si e mereu curat, iar la mine, facut mai des, dar mereu haos.

La multi ani Tudor de silvi23 si David Cristian de cicineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

http://www.instilulmeu.ro/2012/08/21/ce-inseamna-sa-fii-un-tata-bun/

mi s-a parut interesant articolul despre tatici, i-l trimit si sotului din dotare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Alice,
unde ai pus poze cu catelusii ca eu nu le-am vazut..

Noua ne-a murit bracul de 2 ani acum 2 zile, e terminat Cristi.
A luat-o cu el cand a plecat la Caracal, sa o mai scoata pe acolo la camp, la intoarcere a doua zi au avut probleme, in sensul ca a adus-o in portbagaj si probabil a fost foarte cald, a facut comotie cerebrala.
Au fost seara la doctor dar cu toate perfuziile si injectiile facute noaptea urmatoare a murit. Avea planuri mari cu Bella, o ducea la expozitii, anul viitor voia sa-i faca puiuti, plus ca o lua la vanatoare cu el de cate ori se ivea ocazia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, am facut comanda pe un site. Sunt o gramada de oferte, desi produsele sunt cam scumpe. Sunt pe www.idealbebe.ro, www.varuciorbebe.ro, www.van store.ro, etc.
Nici al meu nu mai doarme as bine, se foieste de cand ne-am intors de la mare. In casa e cumplit de cald si nu pot da drumul la aer pt ca tati e cu pneumonie si mai are de tras inca o saptamana cu tratament . Multumesc pt lamuririle cu frecventa scaunelor, ca tare speriata sunt...Ieri a facut de 4 ori, azi, pana acum, deloc. Deci...e normal!.
Lady, interesanta combinatia aia pt iluzie optica... Dar eu, la cat de inalta sunt, platforme mi-ar mai trebui...si nici macar nu cred ca mai stiu sa merg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Revin cu detalii. Iata ce am luat: http://reclama/products/2938-cam_bara_de_protectie_pentru_patut_150_cm.mbs Am si montat-o si sunt foarte multumita. Evident, Tudor a vazut ca e ceva nou si a inceput sa se agate de ea, incercand sa se ridice. Ma gandesc cu groaza ca intr-o zi va reusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana si multumesc!
Desi dc nu lasa sa se vada link-ul tau am gasit zeci de oferte, habar nu aveam ca exista asa ceva. Mie imi trebuie deocamdata pentru patutul in care Andra nu vrea sa doarma fiindca 2 dati din 3 se trezeste pe jos, tu l-ai montat la patul mare.
Daca e de otel si bine insurubat nu are cum sa il demonteze Tudor, dar in curand o sa vrea sa sara peste
In fine, ma gandesc ca si la tine e o chestie de siguranta, nu il lasi nesupravegheat cu orele, doar sa previi accidente.

Edit: acum am vazut ca iti e teama ca se ridica, nu ca demonteaza protectia. Pai nu mai e mult pana la momentul ala
Stai linistita, va fi ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Asa m-am gandit si eu, ca desi e un obiect cam scump, e un lucru pe care il pot folosi si mai tarziu, cand va dormi singur intr-un pat normal. E super ok pt Andra!

Mergi la inceput