Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri. Pana la urma cred ca o sa-i dau cereale.... cu biscuitii cam greu. Din cate am vazut, toti au zahar si nu as vrea sa ii dau inca...

La multi ani inca odata Mara!
Alice, am vazut si catelusii, super. Eu am avut o singura experienta in care alergam acasa de la servici sa vad ce fac cei pui 7 cockeri pe care i-a facut catelusa mea... frumos a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Alexa la multe lunitze frumoase puiului si Doamne ajuta sa mergeti pe calea cea buna cu noul medic.

Ileana - noi avem zile fara kk si zile cu 3-4 si zile cu 1-2, si cateodata si Eva face doar un motz.

Suzie - Sanatate puiului!

Noi am fost azi la vaccinul de 6 luni, a plans un pic, dar nu mult. I-am pus supozitor preventiv pe noapte. Raportam 8.500 kg si 70 cm la 6 luni. Doctoritza a zis ca arata f bine fata, sa ii dau si supa de galuste, biscuiti cu fructe si supica de carnitza . Eu am zis "bine" si fac cum stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara!V-am citit in graba.Recunosc ca mi-e mai usor sa scriu pe fb, nu stiu de ce.
Altesa, ma tot chinui sa te intreb... ce ai rezolvat atunci cu rafi? Ce a avut? E ok acum?
Lali, ce faceti: Ce face Andrei? V-ati intors in oras?


Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Anca, dar e f tare doctorita ta! Foarte bine dezvoltata fetita, dar asta nu inseamna ca o poti duce la restaurant . Cristi avea 8600 si 71 cm la 6 luni si toata lumea imi spune ca arata a copil de 9 luni cel putin. Ma bucur ca mai sunt si fetite maricele in odisee, ca baietei avem cativa

Ileana acum mi-am amintit, noi am avut toata "plaja" de numere de scaune pe zi, fara sa fi fost vreo problema. Minim 1 maxim vreo 7, dar de cand ne-am diversificat maximul e 3, cu consistenta mai solida decat inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

buna tuturor!
Va mai citesc si eu, din umbra, dar cum n-avem noutati n-am mai postat. Dinti nu avem, noaptea ne foim continuu, ziua bolborosim incontinuu ba-ba, ma-ma, pa-pa, ta-ta etc(se antreneaza reciproc). in rest toate bune si multa, multa treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

noi raportam o noapte cu febra, asa ca m-am apucat de impachetat si ne mutam la bloc sa merg sa-l vada un medic cum trebuie si sa fie sub supraveghere, pana nu are cel putin 2 zile fara febra nu mai revin la sat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Si noi am avut o noapte de foiala ingrozitoare...Dupa vreo 3 treziri la juma' de ora, pe la 21 am cedat si am luat-o cu mine in pat...Ca rezultat ea a dormit ceva mai bine, dar io is franta ... Ai vostri au avut nopti agitate de la vaccin? Ca noi am fost avertizati de doctorita ca s-ar putea sa fie o noapte mai "foita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Tudor si David Cristian!
Suzieq, multa sanatate lui Vlad!
Anca, felicitari pentru rezultatele bune!
Vorbeati de biscuiti la bebei, eu nu i-am dat pana acum, in schimb am gasit de la Hipp pesmet pentru bebelusi, tocmai bun de ros cand ii mananca gingiile. Sunt felii micute de paine, exact de marimea unui biscuite, sunt de la 6 luni in sus si fii-mea rontaie la ei cu mare placere. Nu inghite mai nimic, sfarama feliutele in bucatele mici pe care le inmoaie bine in gura dupa care le scuipa. Tot de la Hipp am vazut ca exista orez expandat, tot feliute de marimea unui biscuite, dar sunt abia de la 8 luni in sus.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Vroiam sa scriu ora 1:00, nu 21...Nah oboseala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare de la Iasi!

Am intrat ieri dar dupa ce am vazut anuntul cu Bibi mi-a trebuit putin timp sa ma obisnuiesc cu stirea. Ce este si viata asta.

Si noi suntem categoria grea, a cantarit-o sotul ca vaccinul il facem cu 3 sapt mai tarziu decat trebuie si are 9000 g cu san si ceva diversificare. Toata lumea care o stie ne tot spune ca a slabit si eram curiosi.
Am bagat biscuit de vreo 2 ori din aia simpli tapeni ca nu ii plac cerealele pe care le am cu orez si 3 fructe. Dar de fapt mi-am dat seama ca nu ii plac fructele absolut deloc, doar pacalita mananca cu o jucarie in mana. AAAA si para pare sa o accepte cat de cat.
Daca i-as da carne de 3 ori pe zi ar fi cea mai fericita.
Milupa era singura care avea 7 cereale pur si simplu fara adausuri de zaharuri dar nu am stat sa mai caut pe rafturi acum.

Medicii care dau antibiotice sunt foarte convinsi de necesitatea lor sa nu credeti ca vor raul bebelusului. dar ei vad atatea cazuri care se complica incat sufla si in iaurt. Asta observ la colegii sotului care se indoapa si ei si mai rau si pe copii lor cu ATB. Eu ma mentin pe pozitii cu naturiste si ma cert de fiecare data cand raceste Sara cu sotul meu, acum sa vedem la Adeluta ce scantei mai ies.

La multi ani Mara! Felicitari pentru familia marita Alice!

Ana orice postezi tu este extraordinar deoarece inseamna ca esti pe lini a de plutire cu gemenasii.

Nu stiu cum fac fetele care locuiesc la casa ca eu sunt sclava curateniei de cand m-am mutat, m-am saturat. Avem separat papuci de gradina dar cum avem numai pamant si deloc iarba se cara frumusel in casa tot praful.

Motanul a vanat o vrabie si mi-a pus-o in caruciorul fetei plocon, de mi s-a ridicat parul din cap cand am vazut-o. Am semanat gazonul si saracele vin sa manance iar el asta a aseptat. L-am pierdut pe motan, l-am cautat fara succes si a aparut dim pe la 4 pe geam ispasit tot si speriat de plimbarea facuta prin sat. Am zis ca il mananca cainii ca el a avut parte doar de caini amici, neagresivi si m-am gandit ca mi-am luat adio de la el dar se pare ca s-a ferit.

M-am intins.

O zi frumoasa la toata lumea si bebelusi cuminti si mancaciosi!

Mergi la inceput